Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej ZF


uzie61

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś mi podpowie bo szukałem na forum i na nic nie natrafiłem :( kupiłem cały zestaw: miska z filtrem, uszczelka, prowadnica z oringiem na przewody i 10l oleju do skrzyni automatycznej. Możecie mi podpowiedzieć czy wimiana jest jakaś trudna. tzn. wymienić miskę to nie problem kilka śrub i gotowe ale jak wymienić olej? i tą prowadnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli

1. spuszczam olej przez korek spustowy

2. odkrecam miske olejową

to już wiem, a gdzie jest ta prowadnica przewodów z oringiem i jak ją wymienić? a jak już przykrece miske to rozumiem ze najpierw wlewam olej przez korek wlewowy az sie przeleje a później co mam odpalić auto i rozgrzać olej do 30C i dalej strzykawą lać aż się będzie przelewało? auto w tedy mam mieć na P czy D? sorrki koledzy że tak pytam ale miałem wcześniej E38 i tam wymieniałem sam i było prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczasz olej, odkrecasz miske, wyciagasz wydech, oslony co ci przeszkadzaja, mocowanie skrzyni, widac wtyczke, wypinasz ja przekrecajac, odsuwasz zawleczke i wychodzi uszczelka, skladasz tak samo.

 

 

wydech mam akurat ściągnięty bo mam pękniety kolektor wydechowy. to po co ten gość na filmiku sprawdzał temperature oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał temperature oleju bo olej powinnien mieć 30 stopni jest naklejka na orginalnej misce olejowej ja jak wymieniałem to odmierzyłem ile spusciłem i napełniłem taka samo iloscią jaką spusciłem i nie ma problemu.

wiekszych bzdur nie czytalem :duh:

Skad wiesz,ze u ciebie byl prawidlowy stan oleju?A moze go bylo za malo o co najmniej litr...

Pod tym linkiem jest wszystko opisane,wymiana tulejki,tloczkow mechatronica oraz uzupelnianie olejem (przy jakiej temperaturze,,w jakiej pozycji skrzynia ma byc ustawiona itd...)

 

http://www.thectsc.com/images/pdf/thectsc_mechatronic_replacement.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem na tym forum to po wymianie miski wejdzie jakież 9.5l oleju tak? u mnie na pewno nie ma stanu bo miska mogra aż krople oleju na niej wiszą, osłony jak zdjąłem taż mokre. kupiłem to auto nie cały miesiąc temu i tez nie wiem ile poprzedni właściciel tak jeździł. Ale ja chcę spać spokojnie wiec wszystko musi mi grać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyłem walkę ze swoją bmw miska i olej w skrzyni zmieniony :) spuściłem z 4l oleju a wlałem około 7l i powiem szczerze że czuć róznicę w zmianie biegów tzn. nie przeciąga tak jak wcześniej i nie szarpie przy dojeżdzaniu np. do świateł :) przy okazji zmieniłem kolektor na żeliwny bo mój był popękany i oringi od rury intercolera bo chlapało olejem również złącze elastyczne wydechu bo ktoś wstawił 10cm i było czuć drgania. Więc stwierdzam że 1700zł wydałem nie na marne i jestem z tego powodu zadowolony :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Sprawdzał temperature oleju bo olej powinnien mieć 30 stopni jest naklejka na orginalnej misce olejowej ja jak wymieniałem to odmierzyłem ile spusciłem i napełniłem taka samo iloscią jaką spusciłem i nie ma problemu.

 

A wiesz może albo ktoś wie dlaczego akurat 30 stopni? Czy to jest takie ważne? Planuje sam wymienić olej i myślałem, że olej musi być zimny tylko i wyłącznie dlatego aby się nie poparzyć przy demontażu miski. Planowałem zakupić zestaw miska + olej. Tyle wystarczy? Robota wydaje się prosta ale mimo wszystko trochę się obawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.