Skocz do zawartości

nowe opony letnie


rudek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , odnosnie opon letnich , do mojego E-61 TOURING 525 D ,,, 10.2007 musze dwie nowe opony zalozyc , w rachube wchodza tylko markowe opony o rozmiarach 225*55*16 W lub Y , nawet i w PREMIUM ASORTYMENCIE sa duze roznice , dlatego prosze o wymiane doswiadczen . pozdrawiam Rudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynam testy przegladac , to mozna do reszty zglupiec , oprocz tego kazdy producent ma jeszcze 2 - 3 rozne modele , np continental prem.contact 2 albo contact 5 , dunlop -sp sport 01albo sport maxx , pirelli cinturato p7 albo p 7000 itd , itp , narobili modeli zeby czlowieka zwariowac :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja choć jeszcze nie używałem, a na wiosnę będę musiał sobie sprawić 2szt na tył polecam VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA nie spotkałem się jeszcze ze złą opinią na ich temat, każdy z kim rozmawiam przedstawia je w samych superlatywach. Ja w tej chwili przez 3 sezony jeździłem na DUNLOP SP SPORT MAXX i też śmiało mogę je polecić :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pirelki rofy mam letnie, ale zimowe nokiany i osobiście muszę je polecić. Ponieważ są bardzo dobre moim zdaniem:) Jeśli będę musiał kupić nowe opony letnie to w pierwszej kolejności będę rozpatrywał nokiany :)
http://i.imgur.com/1eobHTS.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

nie chcę zakładać nowego tematu, więc podłączę się pod ten.

 

Jestem na etapie zakupu nowych opon do E46...

Teraz mam Bridgestone`y 225/45/17, ale chcę zmienić na 205/50/17 z racji kolein w Poznaniu...

 

Ceny opon używanych wg mnie są przesadzone ( ładne ok 230 - 280 zł / szt ). ZA cenę około 260-280 zł można kupić opony nowe klasy budżetowej...

Stąd moje pytanie,

Biorę pod uwagę 3 modele:

Barum Bravuris 2, Matador MP46 Hectorra 2, Nexen N6000...

Miał ktoś doświadczenia z którymiś z nich ??

 

W Ibizie miałem Barumy Bravuris1 na lato i Polaris2 na zimę... letnie były całkiem całkiem, zimowe lekko gorzej...

 

Poprzednie 2 sezony śmigałem na Continentalach ContiPremiumContact 2 i wg mnie jakieś szałowe nie były jak na "markę premium" , lepiej jeździło mi się na Toyo T1R, jednak przy 17" cena jest trochę zaporowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

 

nie chcę zakładać nowego tematu, więc podłączę się pod ten.

 

Jestem na etapie zakupu nowych opon do E46...

Teraz mam Bridgestone`y 225/45/17, ale chcę zmienić na 205/50/17 z racji kolein w Poznaniu...

 

Ceny opon używanych wg mnie są przesadzone ( ładne ok 230 - 280 zł / szt ). ZA cenę około 260-280 zł można kupić opony nowe klasy budżetowej...

Stąd moje pytanie,

Biorę pod uwagę 3 modele:

Barum Bravuris 2, Matador MP46 Hectorra 2, Nexen N6000...

Miał ktoś doświadczenia z którymiś z nich ??

 

W Ibizie miałem Barumy Bravuris1 na lato i Polaris2 na zimę... letnie były całkiem całkiem, zimowe lekko gorzej...

 

Poprzednie 2 sezony śmigałem na Continentalach ContiPremiumContact 2 i wg mnie jakieś szałowe nie były jak na "markę premium" , lepiej jeździło mi się na Toyo T1R, jednak przy 17" cena jest trochę zaporowa...

 

Witamy,

Oczywiście lepiej kupić opony nowe. Podane rozmiary posiadają homologację, ale nie należy zapominać o tzw. indeksie prędkości i nośności.

W podanym w opisie samochodzie rozmiar ten powinien wynosić 205 50 R17 93W, jednak w obecnym rozmiarze opony mogą być tańsze. Tutaj napinając trochę budżet można znaleźć model Line od firmy Nokian, który w podanym rozmiarze kosztuje w sklepach Internetowych ok. 300 zł za sztukę i osiąga dobre wyniki w testach.

Rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , odnosnie opon letnich , do mojego E-61 TOURING 525 D ,,, 10.2007 musze dwie nowe opony zalozyc , w rachube wchodza tylko markowe opony o rozmiarach 225*55*16 W lub Y , nawet i w PREMIUM ASORTYMENCIE sa duze roznice , dlatego prosze o wymiane doswiadczen . pozdrawiam Rudek

 

Witamy,

 

Jest rzeczywiście bogata oferta opon na rynku. Czytając dalsze posty widzieliśmy, że są problemy, które modele wybrać. Jeżeli jest problem czy wybrać oponę PremiumConti 2 czy 5, to zawsze lepiej wybierać model nowszy, który jest następcą danego i tym samym powinien być bardziej zaawansowany technicznie. Akurat nowy model od Continental ContiPremiumContact 5, tak na marginesie ma bardzo dobre notowania w wielu testach. Więcej opon można porównać pod linkiem opony do BMW. Ciężko coś doradzić bez budżetu, ale oczywiście można zobaczyć MICHELIN Primacy HP, czy Pirelli P7.

Pozdrawiamy,

Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.