Skocz do zawartości

bmw e46 320i - kontrolka pogorszenia spalin


Luks83

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem , mam pytanko - zapaliła mi się kontrolka pogorszenia jakości spalin , prawdopodobnie po paliwie ze stacji X - zatankowałem za 10e , by mieć pewność , że dojadę do domu. Teraz zalałem RESPOLEM do pełna , pytanie - czy kontrolka zgaśnie , gdy paliwo się wymiesza ? Czy muszę jechać do serwisu i wyłączyć kontrolkę przez podpięcie do komputera ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod moze lezez w calym ukladzie zapolonowym, przeplywomierzu czy sondzie lambda.

Takze tylko komputer.

 

Raczej paliwo zza zachodniej granicy nie odbiega tak od norm jak nasze, wiec byloby ostatnie na moim celowniku.

Niemniej jednak jakis tam cien szansy jest.

 

Bledy bez kasowania czesto zostaja w kompie i nie znikna same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pochwalić , ale nie widziałem błędów :/ ... Cóż , idę za opisami znalezionymi na forum.

Boję się jedynie , że hiszpańscy mechanicy zamiast zdiagnozować problem będę wymieniać wszystko :/.

 

Czołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pali ci sie kontrolka silnkia... to moze byc wiele mozliwosci. np nieszczelnosc dolotu (lewe powietrze), walnieta odma itp. oznacza to tyle ze sklad mieszanki jest poza norma. Zle paliwo jakbys mial to ta kontrolka po przejechaniu na nowym sama by zgasla ale jesli znw ci powraca... to zdaje mi sie ze masz nieszczelnosc w dolocie ... ja z tym walcze przeszlo rok... ale da sie z tym zyc
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne , wybrałem się do serwisu BMW w Gironie chcąc sprawdzić ile się cenią za 1h pracy (80e) i jak im z oczu patrzy.

Wracam do samochodu , zapalam i o dziwo kontrolka zgasła.

Wiem,ze nie jest to rozwiązanie problemu ,a zabawna sytuacja.

Niebawem oddam samochód do serwisu i mam nadzieję podzielę się opinią nt problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
co "ileś" rozruchow (przekrecen kluczykiem) ona bedzie znikac lecz to nie rozwiazanie problemu. moze tez oznaczac ze masz niewielki przeciek lewego powietrza i adaptacja paliwa jest na granicy optymalnej

 

Mialem tak samo w 323i. Zapalało się i gasło samo. Dopiero wymiana elementów dolotu na nowe ostatecznie i całkowicie wyeliminowała tę wadę. I od półtorej roku ani raz się CHECK nie zapalił.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.