Skocz do zawartości

E61 2008 - Home lights zniknęły


augustm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przestały mi działać home lights i welcome lights.

Tak po prostu.

Wszystko było ok, przy otwieraniu światła się zapalały, przy zamykaniu chyba też - nie pamiętam.

W iDrive ustawiony czas na 60sekund.

 

I pewnego dnia przestały się włączać, oczywiście kierunkowskazy migają przy otwieraniu/zamykaniu. W iDrive włączone. Wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz dla pewności i nic...

 

czy ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozładowanym aku pojawiają się różne jaja. naładuj, może będzie trzeba pokasować błędy, i sprawdź. Powinno być ok.

Ładujesz w komorze silnika przez wyprowadzoną klemę plusową i minusową na kielichu / taki wystający wałek metalu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Poszedłem sobie dzisiaj do auta, po akumulator. Znalazłem, zdjąłem plastikową osłonę, zobaczyłem akumulator i.... zacząłem się zastanawiać jak zamknąć auto po jego wyjęciu :)

A potem, jak je otworzyć? :D

 

Ok, więc wymyśliłem coś takiego. Potwierdźcie proszę czy mój tok myślenia jest dobry.

 

Wyciągam akumulator, zatrzaskuję klapę (nie wiem czy zamek zaskoczy).

Wciskam wszystkie bolce drzwi i zamykam drzwi kierowcy kluczykiem.

 

Auto zamknięte.

 

Do otwarcia: otwieram drzwi kierowcy kluczykiem, otwieram maskę, podłączam akumulator do styków pod maską, otwieram tylną klapę elektrycznie, wkładam aku do bagażnika i voila! :)

Powinno się udać, prawda?

 

-

edit:

Ok, zamknąć w ten sposób się udało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozładowanym aku pojawiają się różne jaja. naładuj, może będzie trzeba pokasować błędy, i sprawdź. Powinno być ok.

Ładujesz w komorze silnika przez wyprowadzoną klemę plusową i minusową na kielichu / taki wystający wałek metalu/

 

 

Witaj kolego

A czy mogę lądować normalnie przez akumulator czyli podłączam pod klemy nie wyciągając baterii?

Co to za różnica jak ładowanie przez komorę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że opisany przeze mnie sposób na wyciągnięcie akumulatora z auta działa jak trzeba.

Nie było problemów.

 

Podłączyłem sobie miernik cęgowy do akumulatora i obserwuję prąd pobierany przez auto. Okazuje się, że wszystkie sterowniki, zaraz po otwarciu samochodu biorą w sumie prawie 8A.

Po zamknięciu spada do 6A, po chwili do 3A.. po minucie do 1A. Czekam teraz ile będzie w trybie uśpienia.

 

Jest jeszcze jedna ważna informacja: wciśnięcie przycisku otwierania tylnej szyby powoduje obudzenie auta, bo z akumulatora zaczyna być pobierany prąd rzędu 6A. Będę to jeszcze obserwował, ale jeśli ktoś (tak jak ja) ma uszkodzony ten przycisk to może on powodować, że auto się nie usypia.

 

Akumulator naładowałem przez noc do pełna prostownikiem BOSCH C3.

Na razie nie odnotowałem problemów, które występowały nagminnie przed doładowaniem aku, tj.:

- brak home lights

- komunikaty o akumulatorze

- otwierająca się tylna szyba po uruchomieniu auta

- przy otwieraniu z pilota nie otwierał tylnych drzwi.

 

Na razie moich obserwacji tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam, u mnie właśnie wczoraj znikły home lights i welcome lights oraz komp zaczął wyświetlać komunikaty typu "increased battery discgarge" i "battery charge very low" ``Poza tym resetuje ustawienia zegara. Może ktoś podpowiedzieć od czego mam zacząć? Na razie odpala bez żadnych problemów . 520d 177 KM 2008 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.