Skocz do zawartości

E34 520i Problem z układem chłodzenia, pomocy!


kuba063

Rekomendowane odpowiedzi

witam. W mojej e34 po kupnie zauwazyłem ze jest odłączona nagrzewnica, dwa przewody połączone ze soba i nagrzewnica była pominieta. Podłączyłem nagrzewnica tak jak ma byc ale w samochodzie gotuje się plyn, temperatura płynu sięga prawie max i muszę co kilometr robić przerwę, wczoraj ledwie dojechałem do domu. Co jest tego przyczyną? Nagrzewnica? Jak ją wymontować? Proszę o pomoc fachowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa do odpowiednie odpowietrzenie układu. A stawiam browara że układ chłodzenia masz zapowietrzony i dlatego się tak grzeje. Jeżeli z nagrzewnicy nie cieknie nie widzę potrzeby wymontowywania jej.

 

a może to było przyczyną że ktoś ominął nagrzewnicę bo śmierdziało płynem, parowały szyby i się z niej lało... trudno stwierdzić ..

 

jeśli chcesz to dostaniesz się do niej demontując schowek i całą konsolę środkową tu gdzie radio zegarek i pokrętła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D no i masz przyczene odpiecia wezy do nagrzewnicy dziura to raz a dwa jak dziura to i zapowietrzanie sie ukladu i z tad grzanie sie silnika a mam pytanie czy jak nie podinales narzewnicy to tez sie grzala :?: tak ze czeka cie slodka robota :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam u siebie odpiętą nagrzewnice i nic się nie dzieje.

 

Jak będziesz ją wymieniał to dodatkowo uszczelnij połączenie jakimś sylikonem, bo uszczelniacze nie są w zestawie, a najtaniej znalazłem je za 70zł. Ja będę się za to brał już 3x :mad2:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z grzanymi fotelami nie ma aż tak źle. Ograniczam teraz jazdę do minimum, ale jak musiałem przejechać jakieś 150km z temp. sporo poniżej 0 to było na prawdę ciężko :D .

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A puszcza płyn chłodzący na duży obieg? Jeśli nie to termostat. Odpowietrzyłeś dobrze układ po wymianie nagrzewnicy? Nie możliwe że nagle zaczęło się auto przegrzewać

 

Układ musi być porządnie odpowietrzony i lecieć z nawiewów gorące powietrze. Jak temp osiągnie pion to po jakimś czasie powinien puścić termostat na duży obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.