Skocz do zawartości

zapasowka do bmw e92 "run flat tyres"


bawura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczow ,na wstepie chcialbym napisac ze rowniez stalem sie posiadaczem samochodu bmw e92 2.5i 2007,to moja pierwsza beemka,wczesniej posiadalem samochody innej marki ostatni to a6 2.7 biturbo praktycznie wiedzialem o niej wszystko .Wracajac do mojej nowej furki zastanawia mnie spawa zapasowki ,posiadam kola 18calowe z run flat tyres(wiem ze mozna na nich dojechac do jakiegos wulkanizatora ze zmniejszona predkoscia i ja naprawic lub w ostatecznosi wymienic )ok ale wracajac do tej zapasowki ?oczywiscie wiem ze w nowszych seriach bmw jej poprostu nie ma, tylko wkladaja w miejsce na tzw zapasowke jakis (kopresor i proszek) zapobiegawczo na zlapanie jakiejs dziurki podczas jazdy ,ale ja jednak chcialbym dokupic dodatkowe kolo zapasowe, mysle o kole dojazdowym wielkosci 17 cali problem jest natomiast taki czy zakladajac to kolo komputer pokladowy i sensor ktory odczytuje cisnienie w oponie w tzw "run flat tyres" nie spowoduje wylaczenie silnika i konca jazdy no i kwestia miejsca na to dodatkowe kolo?czy ktos z was probowal juz cos takiego?probowalem szukac wiecej wiadomosi na ten temat jakos nic nie moge znalezc :(mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie pozyczyc od kogos jakies inne kolo mniejsze lub wieksze i poprostu probowac :(ale za nim to zrobie chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was juz cos podobnego wczesniej probowal zgory dziekuje za pomoc ,pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem szukac wiecej wiadomosi na ten temat jakos nic nie moge znalezc

Bo jesteś ewenementem, który chce mieć run flaty i ... koło zapasowe.

No cóż, można i tak, ale jedyne miejsce na koło zapasowe to bagażnik.

Inna średnica koła spowoduje komunikaty, ale nie wyłączy silnika.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zapasówka przy runflatach? Narzekasz na nadmiar miejsca w bagażniku e92? :8) A tak na poważnie - rozważ to, to raczej nie ma sensu. Natomiast jak mimo wszystko chcesz to kup sobie zapasówke na 17 (zwroc tylko uwage na profil zeby kolo z opona nie bylo mniejsze niz pozostale). To nie spowoduje Ci wylaczenia silnika ani trybu awaryjnego. Najwyzej (i pewnie tak sie stanie) zapali sie kontrolka cisnienia w oponach - wtedy resetujesz czujnik i powinno byc ok. Wiele samochodow ma przeciez w ramach zapasu male dojazdowki i nie maja takiego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opony nie run flaty ,a zapasówkę kupiłem 16" od e46 sprawdzałem na tył napewno pasuje i mam wrzuconą do bagażnika w pokrowcu.Strasznie dużo miejsca nie zajmuję .

 

U Ciebie 16" pasuje bo masz 320d. W wersji silnika ktora ma kolega (325i) sa zdaje sie wieksze hamulce wiec 16" nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 litry i 16stka pasuje :?: Dojazdówka?

Mi 17stka nie wchodzi bez dystansu+dłuższe śruby bo inaczej opiera się wewnętrzną częścią felgi na zacisku hamulca, 16stki nawet nie próbowałem przymierzać.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wątek o hamulcach z 335i dokładanych do 320d. Potem o to dopytywałem na privie jednek z forumowiczów który to przećwiczył. Odpowiedzi były definitywne że po prostu nie wchodzą bo są za duże zaciski, z tego powodu m.in. nie było w konfiguratorze BMW możliwości ułożenia 335i z felgami mniejszymi niż 17". Z tego powodu napisałem o tej kwestii w tym wątku. Ale może w 325, 330 da radę to zrobić. :?: No i pytanie czy ta 16" zakładałeś na przód czy tył (mniejsze hamulce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wątek o hamulcach z 335i dokładanych do 320d. Potem o to dopytywałem na privie jednek z forumowiczów który to przećwiczył. Odpowiedzi były definitywne że po prostu nie wchodzą bo są za duże zaciski, z tego powodu m.in. nie było w konfiguratorze BMW możliwości ułożenia 335i z felgami mniejszymi niż 17". Z tego powodu napisałem o tej kwestii w tym wątku. Ale może w 325, 330 da radę to zrobić. :?: No i pytanie czy ta 16" zakładałeś na przód czy tył (mniejsze hamulce).

 

Do 325d 16'' na bank nie wchodzi, 17'' jest na mm od zacisków :)

Spolszczenie CCC na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
AP1 pewnie ze moge zdradzic ,wychodze z zalozenia:" przezorny zawsze ubezpieczony" ,a tak powaznie to wiem ze na run flatach mozna dojechac do jakiegos servisu i poprostu naprawic kapcia :)jezeli uszkodzenie bedzie niewielkie oczywiscie. No ale jezeli pewnego razu zdazy sie chociaz wcale nie musi, ( hipotetycznie)zlapiesz kapcia takiego ktorego nie da sie naprawic (nawet tym extra kit ktory jest w zestawie),no to wtedy jedyny ratunek to tylko zapasowka .No a tak na koniec ta bmw kupilem kilka tyg.temu no i na tych run flatach(wiem to teraz standard w nowszych wersjach bmw) sorki za wielkie zamieszanie z mojego powodu ale i tak jestem i zostane zwolennikiem standardowych opon i po zjechaniu tych runflatow napewno je wymienie na typowy standart gdzie poprawi sie w duzym stopniu komfort jazdy .Pozdrawiam bawura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pamiętam wątek o hamulcach z 335i dokładanych do 320d. Potem o to dopytywałem na privie jednek z forumowiczów który to przećwiczył. Odpowiedzi były definitywne że po prostu nie wchodzą bo są za duże zaciski, z tego powodu m.in. nie było w konfiguratorze BMW możliwości ułożenia 335i z felgami mniejszymi niż 17". Z tego powodu napisałem o tej kwestii w tym wątku. Ale może w 325, 330 da radę to zrobić. :?: No i pytanie czy ta 16" zakładałeś na przód czy tył (mniejsze hamulce).

 

Do 325d 16'' na bank nie wchodzi, 17'' jest na mm od zacisków :)

 

 

Dodam, że do 325i 16" też nie wejdą. Próbowałem zakładać przed zimą i zacząłem od przednich kół, ale niestety za duże zaciski hamulca. Więc dla takiego silnika rozmiar felg min 17". Mowa tu o normalnych felgach a nie dojazdówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.