Skocz do zawartości

brak mocy E34 520i Vanos

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam wszystkich.Mam problem z mojom bmw,problem polega na tym ze na zimnym silniku chodzi dobrze przez około minuty a potem robi sie straszny mul od 1000 do 3500obr.a przy 80km na godzine wciskam gaz do oporu i spalanie dochodzi do 21litrów i nic nie wzrasta a od 3500 do odcinki idzie ladnie a podpinalem pod kompa i niema zadnych błędów.Przepływka i czujniki od temper.wymienione i wraz to samo. :( Prosze o pomoc.POZDRO

Edytowane przez ralfok

Opublikowano
silnik z vanosem?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
  • Autor

tak 150KM.

Ale był wczesiniej bez wanosa ale został przełożony z wanosem wraz z komputerem.

Również była planowana głowica i robiona cała gura.

Opublikowano

Czujnik wałka rozrządu? Ktoś miał coś podobnego, poszukaj na forum bo było na pewno już. :search:

a na wolnych obrotach też się nie wkręca?

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Opublikowano
  • Autor
był błąd tego czujnika ale wymieniłem na drugi i skasowałem bład i żadnych błedów nie było już i wraz to nie pomogło.
Opublikowano
był błąd tego czujnika ale wymieniłem na drugi i skasowałem bład i żadnych błedów nie było już i wraz to nie pomogło.

nawet na chwile nic się nie polepszyło?

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Opublikowano
  • Autor
jak zimny to sie wkreca przez jakiesi 60sekund a puziniej do 3500obr.jest strasznie muł ale na postoju nie odczówa się tego tylko podczas jazdy a od 3500obr do odcinki ciągnie normalnie.
Opublikowano
ale chodzi mi czy po skasowaniu błędów na kompie nic się nie poprawiło chociaż na chwile? a czujnik od temp w kolektorze ssącym wymieniałeś? Prawdopodobnie masz od wewnątrz kolektora, od grodzi silnika od strony kierowcy. U mnie miał problemy na benzynie m.in przez ten czujnik i też zależnie od temperatury własnie.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Opublikowano
  • Autor

trochę się polepszyło ale wraz to nie to samo co na zimnym silniku.

jest tragedja poprostu.

Opublikowano
trochę się polepszyło ale wraz to nie to samo co na zimnym silniku.

jest tragedja poprostu.

może założyłeś jakiś tani zamiennik albo używkę już padniętą i spowrotem masz błąd czujnika wałka rozrządu? a jeżeli założyłeś np ten od wersji bez vanosa to może nie współpracować tak jak powinien.

Edytowane przez Carvie89

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Opublikowano
  • Autor

ja ten czujnik od temp.mam pod spodem kolektorów koło przepustnicy ale sprawdzałem tylko jego oporności i czy prąd dochodzi i dyło wszystko ok.

ale mam drugi silnik tylko ze od e36

może bedzie pasował

Edytowane przez ralfok

Opublikowano
  • Autor

ale nie odczytuje żadnych błędów już a czujnik wałków wyjołem z tego silnika od e36 co mam na części

bo tamten co miałem był cały plastikowy

Opublikowano
Problem masz od kąd? Może vanos źle złożony. Na zimnym silniku vanos też się przłącza?

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Opublikowano
No własnie, pozostaje kwestia czy masz to odkąd założyłeś silnik? A sondę też przekładałeś od tego z vanosem? Ogolnie cały osprzęt masz od tej z vanosem? Przepływke np? bo jeżeli nie to mogą być komplikacje jak ta

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Opublikowano
  • Autor
nie sonda została stara a reszta jest od vanosa i przepływka też.
Opublikowano
  • Autor
ale na zimnym silniku przez jakiesi 500metrów chodzi dobrze a potem huj brak mu mocy do 3500tys.obro.
Opublikowano
  • Autor
ale na zimnym przez 500metrów chodzi dobrze a potem jak by odcinało gaz i niema siły do 3500tysi.obro.
Opublikowano
moze pompka paliwa sie konczy
Opublikowano
  • Autor

byłem dzisiaj na kompie i pokazało ze czujnik wałków ma błąd a jest założony magnetyczny a po parametrach komputera silnika pokazuje że powinien byci hala lub uszkodzony jest komp bo i temperature na przepływce pokazuje raz 70stopni a raz 102stopnie i teraz niewiem.

Może ktosi doradzić jaki powinien być ten czujnik.

Kompa mam simensa 4.0 a niewiem czy nie powinien być 4.1

To raczej nie pompka bo od 350tys.obrotów do odcinki ciągnie.

Albo jest zwalony czujnik i nie czyta wałków,albo zły komp lub popsuty.

 

A w najgorszym razie cała wiązka jest zła wtedy raczej będe musiał sie pozbyć betki żeby nie pchać się w dalsze koszty.

Zapomniałem dodać że też lekko przerywa w tych zakresach obrotów co pisałem na samym początku i nieraz przestaje chodzici na jeden gar ale po jakinsi czasie łapie.

Opublikowano
  • Autor
Problem został rozwiązany wina była czujnika wałka,był założony magnetyczny a wymieniłem na hala i problem zniknoł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.