Skocz do zawartości

e87 wymiana foteli


cypisek21

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kupiłeś sobie Eko skórę jak fotel kierowcy siedzisko nie pęka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak trafi sie pelna skora po-lift to biore, a to sprzedam. Co do fotela to wszystko OK, ale wiem, ze to eko-skora :duh: i widzialem juz rozne kondycje :shock: Troche wstyd, ze BMW takie cos robi.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj szukaj ;) tez cos tam sobie pogrzebie... w niedługim czasie... ale w silniku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pasuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kotlet znow cieply :mrgreen: . Musze zrobic dodatkowa wiazke kabli do podlaczenia pompowania czy tylko wkladam fotel i zapinam kostke i juz dziala ? Jak sie domyslam to zwykle +12V i masa.

 

Pzdr.

Hej,

 

a w aucie do tej pory miałeś grzane fotele? Jeśli nie to raczej będziesz musiał dorobić wiązkę no i oczywiście listwę z przyciskami. Ale możesz sprawdzić, czy przypadkiem wiązki nie ma. Dosyć dokładnie to już opisałem:

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=189165#p1453059

Aha i z tego co pamiętam to nie jest to tylko +12V i masa. Pod fotelem powinieneś mieć moduł do grzania i z głównej wtyczki fotela powinna wychodzić dodatkowa wiązka do podłączenia tego modułu (jeśli dobrze pamiętam to 3 piny - właśnie +12V i masa, plus jeszcze "sterowanie" grzania - bo są 3 stopnie grzania i jakoś trzeba tym sterować). Z samego modułu "wychodzą" już 2 oddzielne gniazda pod wtyczki (w każdej +12V i masa) bezpośrednio dla mat na siedzisku i na oparciu.

Porównaj sobie piny we wtyczce nowego fotela i w gnieździe wiązki auta (jak będą braki w ilości to pewnie czeka cię dorobienie tej wiązki grzania (powinno brakować 3 pinów - z czego 2 kabelki grube i jeden cieniutki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz sobie dlugosci siedziska w sporcie i zwyklym. i poogladaj jak sa przeszywane i bedziesz widzial ze nie pasuje. I jak sie ni myle to jest klejone jak oderwiesz to bedzie boruta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam grzałki, ale dam radę :wink:

 

masz w swoich fotelach cokolwiek elektrycznego?? np ledzwie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, na allegro jest trochę skórzanych zestawów foteli do 3-drzwiowej e81, z czego niektóre są na 4 osoby. moje auto jest zarejestrowane (więc i ma homologację) na 5 osób - orientujecie się z jakich to są wersji fotele?

 

a propos - szukam skóry (ew. półskóry) do 1-ki 3d, jakby co, to proszę pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam grzałki, ale dam radę :wink:

 

masz w swoich fotelach cokolwiek elektrycznego?? np ledzwie??

 

nic :D ,ale rzeczy niemożliwe robię od ręki, a cuda w dwa dni załatwiam.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podciagnij sobie zasilanie i pozniej rozprowadz... fotele doposaż jeszcze w pompowane ledzwie. latwo to ogarnąć wszystko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przebiłam się wcześniej więc ponawiam pytanie - na alegro są głównie zestawy, w których kanapa tylna jest na 2 osoby (+ w środku coś jakby schowek) - jak tutaj:

 

http://allegro.pl/idealne-fotele-skora-bmw-e81-m-pakiet-sk290-i3863117905.html

 

co to za wersje? europejskie, angielskie, US? homologacja jest na 5 osób, więc patrząc legalistycznie chyba odpadają, prawda?

 

 

przy okazji, co sądzicie o tych fotelach? wiem, że brudne, boczek jeden pęknięty - dałoby się przełożyć same "wkłady" skórzane z boczków do moich starych?

 

http://allegro.pl/bmw-e81-e82-e87-3-drzwi-fotel-fotele-siedzenie-kpl-i3845977712.html

 

strasznie marnie ze skórzanymi fotelami do E81... przeglądnięte zakończone aukcje, to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze fotele ktore pokazales sa od wersji coupe - jesli sie myle prosze poprawcie mnie :)

 

lukolo, po czym to widzisz? sprzedawca twierdzi, że z 3-drzwiowej nie coupe, ale to "gruby" handlarz więc na dwoje babka wróżyła z jego wiedzą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie jednak mylilem ... patrzylem na oferty coupe oraz 3 drzwiowych wersji i w coupe jest taka kanapa tylnia i w niektorych 3drzwiowych wersjach ... takze nie wiem jak sie na to zapatrywac :) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
chyba sie jednak mylilem ... patrzylem na oferty coupe oraz 3 drzwiowych wersji i w coupe jest taka kanapa tylnia i w niektorych 3drzwiowych wersjach ... takze nie wiem jak sie na to zapatrywac :) :mrgreen:

 

hmm, czyli w 3-drzwiowych są różne modele kanapy?

 

druga sprawa - czy dużym problemem jest wymiana samych wkładów z tkaniny na skórę w tylnych boczkach? powyżej wklejony zestaw ma połamane tylne boczki właśnie a moje są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W temacie było dużo, ale jeżeli pozwolicie to prosiłabym o potwierdzenie mojego toku myślenia:

 

Chcę przełożyć fotele m-pakiet lub standardowe do 1-ki 3-drzwiowej (E81).

 

Mam: fotele standard bez elektryki i podgrzewania

 

Chcę mieć: fotele skórzane bez elektryki ale z podgrzewaniem.

 

Co potrzebuję?

- fotele, oczywiście. muszą być działające, to jasne. co do poduszek powietrznych - mam wierzyć na słowo, że są czy da się to jakoś sprawdzić? co z matami w siedzeniach - powinny być grzewcze, dodatkowo czujniki zajętego siedzenia? powinno to być w komplecie?

 

- aby działało podgrzewanie muszę zmienić panel panel - potrzebuję prosty, bo start-stop + podgrzewanie i wsio. na allegro jest kilka do 3-ki E90 w rozsądnej cenie - przypasują?

- wiązki - co to znaczy? mogę prosić o jakieś numery części?

- kodowanie - będzie potrzebne czy po prostu plug&play?

 

czy potrzebuję coś jeszcze??

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz podgrzewanie w swoich???

sportowe wszystkie maja chyba troche elektryki....

ledzwie nie sa wszedzie ale boczki pompowane ma kazdy sport jak sie nie myle...

jesli masz podgrzewanie w swoich to pikus

jesli nie to juz grubszy temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niet. nie mam podgrzewania ani innej elektryki. stąd właśnie wstepna lista rzeczy do dokupienia / dorobienia.

 

konkretnie myślę o tych: http://allegro.pl/idealne-fotele-skora-bmw-e81-m-pakiet-sk290-i3951591654.html mają 1 przełącznik z boku - sprzedawca nie wie do czego służy. reszta w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj na tego sprzedawce..... mnie chcial oszukac.... ale sie nie dalem..

wysyla takie zdjecia na ktorych nie widac uczkodzen....

pozniej okazuje sie ze gdzies jest przeciete przetarte a nie bylo widac na zdjeciach...

 

ten przycisk to wlasnie pompowane boki... sterowane elektrycznie

fotele maja maty grzewcze??

jesli fotele sa z anglika trzeba przelozyc mate obecnosci lub zamienic miejscami siedziska...

potrzebujesz sterownik plus okablowanie + inna obudowe deski rozdzilczej + panel sterujący..

trzeba bedzie dosc sporo powyciagac i pokombinowac z podpinaniem zeby to bylo tak jak ma byc seryjnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak mocno przetarty jet boczek od wsiadania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.