Skocz do zawartości

e87 wymiana foteli


cypisek21

Rekomendowane odpowiedzi

"Odgrzeję kotleta" , przeczytałem cały wątek , ale nikt nie napisał , gdzie wpiąć (podpiąć) dwa piny z kostki fotela tzn. PIN 1 przewód koloru niebieski z czerwonym i PIN 5 przewód zielony z czerwonym paskiem ( przewody sterujące grzaniem fotela) , pozostałe PINY to zasilanie i masa ( wiem gdzie podłączyć) . Obecnie mam fotele zwykłe bez grzania , a zakupiłem skórzane z grzaniem i pompowaniem. Wiadomo do pompowania wystarczy podłączyć zasilanie , ale nie wiem gdzie wpiąć te dwa przewody od sterowania grzaniem foteli ( pin 1 i pin 5 ). Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej, przełożyłem sobie do swojego E82 z 2008 ( coupe ) Fotele z polifta Mpakiet z 2010, fotele mają pompowane boczki. Mimo czytania kilku tematów na forum, podłożenia Plusa z innego źródła, mam problem z kostką i odpowiednim podłączeniem. Któs przez to przechodził, może pomóc ? Fotele bez podbrzewania, pół-skórzane, jedynie pompowane boczki których wcześniej nie było. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz to Ci to zrobię ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie wiem kolego z czym masz problem??? Zapodać zasilanie i masę, wystarczy "prześledzić" w fotelu ( spodu fotela) przewody idące od silniczka (pompki) fotela i wtedy zasilić je. Jak możesz to prześlij foty kostki to Ci powiem , które piny zasilić. Z tego co pamiętam to PIN 7 - zasilanie + , PIN 8 - masa - ( kostka pod fotelem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich fotelach maty grzewcze są wszyte,rozbierałem alcantare i materiałowe i skórzane i pół skóry we wszystkich jest tak samo......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz wszystko zależy od wprawy w rozbieraniu foteli

 

Generalnie nie jest to wielka filozofia

Jak już masz ściągnięte poszycia tapicerki z

stelarza foteli to musisz oddzielić mate od tapicerki

poprostu odpruc na szwach i to jest trochę czasochłonne

ale wykonalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie, a mianowicie kupiłem sportsitze razem z boczkami ale nie było tych listew na boczki, tych które zaślepiaja uchwyty drzwi i teraz moje pytanie, jakich mam szukać tych listew, ponieważ moje stare nie pasują. Czy szukać polift owych, czy z mpakiet??? Nie wiem po prostu z jakiego modelu były te moje fotele nowe i boczki, wiem tylko, że moje listwy zaślepiajace uchwyty klamki od starych foteli nie pasują kształtem i zapieciami . Dzięki za wszystkie sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie,

odgrzeję kotleta :)

Po wymianie foteli na te z pompowanymi boczkami wywaliło mi błąd poduszki powietrznej i nie zapiętych pasów. Trzeba podpinać pod komputer czy jest inna opcja obejścia tego?

+ nie działa pompowanie foteli, moje e87 2006 rok przed lift, miałem podgrzewane fotele czyli wiązka wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez komputera samo nie rozwiążesz problemu a pewnie dotyczy on maty pasażera :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale mata może być uszkodzona :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przez Carly for BMW, uszkodzona poduszka boczna kierowcy, uszkodzone napinacze w obu siedzeniach (potwierdzone przez pracownika BMW Service). Jutro podmienię te rzeczy i zobaczę czy to pomoże :)

 

Edit: pracownik potwierdził, że po wymianie usterek mogę usunąć błędy via Carly.

Podeślę jutro zdjęcie wtyczki, pomoże ktoś ogarnąć pompowanie boczków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Czy do E81 (3d) włożę fotele od E92 ? Wiem że musi być jakaś rzeźba w tylnej kanapie? Poza tym w E92 jest tunel z tyłu, będzie pasować do E81? Ewentualnie czy sama tylna kanapa od E88 będzie pasować do E81. Ma ktoś jakieś szersze info na ten temat? Sprawa pilna!!! Pzdr. Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przod fotele.. reszta musi byc dedykowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Ja wymieniałem wczoraj fotele, nie musisz odpinać aku ważne żebyś podczas montażu nie miał kluczyka ani zapłonu bo zostaną błędy. Strzelić Ci nic absolutnie nie powinno.

Dzięki za info, w takim razie będę się zabierał także za samodzielną wymianę fotela kierowcy bo jest trochę przytarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.