Skocz do zawartości

[E60 530d] Jedzie max 80 i wkreca sie tylko do 3,1 obrotu


kefir19

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 530d z 2004 roku. Ostatnio jak jechalem autostrade moglem osiagnac max predkosc 140-150. To bylo jakies tydzien temu. Dzis niestety jadac nie moglem przekroczyc predkosci 80 km/h. Samochod w miejscu wkreca sie maksymalnie do 3,1-3,2 obrotu. Wciskam gaz do oporu samochod nie przyspiesza tylko na obroty wchodzi. Skrzynia pracuje poprawnie. Co moze byc przyczyna? Edytowane przez kefir19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiele rzeczy może powodować brak mocy, przede wszystkim podepnij kompa. Być może DPF jest zapchany.

 

Ps. Popraw temat bo za chwilę zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Co sie bardziej oplaca: wyciecie filtra czy wyczyszczenie filtra i powracajacy problem w przyszlosci?

 

Podobno po czyszczeniu chemicznym DPF traci częściowo swoje właściwości i końcówka wydechu już nie jest taka czysta a po drugie pomaga na krótko dlatego nie warto. Możliwe że coś masz nie sprawne dlatego nie włącza się proces wypalania, np. zepsuty termostat, czujnik ciśnienia przed filtrem, przepustnica przed EGR lub jazda na krótkich odcinkach, może warto sprawdzić kiedy ostatnio odbywało się wypalanie. Kilka osób u których były podobne problemy wypaliło filtr jak by domowym sposobem, czyli wymontowanie filtra, kilka litrów benzyny i po trochę wlewać, podpalić i dmuchać sprężonym powietrzem, po godzinie takiego wypalania filtr wygląda jak nowy. Ewentualnie można też wymusić proces wypalania programem DIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jeździsz w trasy, to daj sobie spokój z DPF-em. Ja również byłem przeciwnikem modyfikacji, wypalałem benzyną, wymuszałem DIS-em,generalnie dbałem o filtr mimo że nie wyskakiwały mi żadne błędy, ani też nic się nie działo- ostatecznie "dzięki" krótkim odcinkom po mieście wypalanie włączało mi sie co 32 kilometry(dopiero sprawdziłem w DIS-ie). Dałem sobie na luz i wywaliłem cholerstwo pomimo, że obawiałem sie kopcenia (jeśli zdrowy "motór" to nic nie kopci)- koszt wycięcia i wyprogramowania 800pln. (Luzino)

Poczytaj sobie temat:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=179708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.