Skocz do zawartości

E46 320D 150KM AUTOMAT Ściąga na prawo...


lmbanach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, mianowicie ściąga mi auto na prawą stronę. Robiłem dwukrotnie zbieżność z przodu, panowie chodzi mieżyli metrem, doradzili próbe jazdy na pięĸnym asfalcie, wyważenie kół, dopompowanie, generalnie wszystko to zrobiłem i nic. Jadąc normalnie, kierownica nie chce siedzieć prosto, skręca ja w prawo no i autko ucieka...

 

Dodam, że z tyłu zbieżności idealnej nie ma, tzn: pochylenie lewe: -1st02' , prawe -0st51' ;zbieżność lewa: +0st04' , prawa: +0st02', całkowita: +0st05' ; os geometryczna jazdy: -0st01' - tylko ta ostatnia wartość jest w granicach błędu, pozostałe są na czerowno, i tak: pochylenie powinno byc -1st30' +/-0st15' - czyli u mnie sie ani lewa ani prawa strona nie miesci; zbieżność powinna być +0st08' +/-0st03' a całkowita powinna być +0st16' +/- 0st06min, czyli tez nie qwchodzi...

Przednia zbieżnośc jest zrobiona i wszystko jest w normie.

I pytanie jest takie, czy ta tylnia zbieżność może mieć wpływ na aż takie ściaganie??

 

Jeden 'fachowiec' mówi, że póki jej nie zrobie to nie będzie ze mna rozmawiać. drugi od razu chce wymieniać/ regenerować układ kierowniczy, drażek czy coś - generalnie droga zabawa, zreszta już ostatnio u nich wyminaiłem coś co nie było koniecznie i mnie wku***!

 

Ktoś pomoże, miał taki podobny problem, lub doradzi co zrobić co i jak jeszcze można sprawdzić, generalnie mocno mnie to wkur***, no bo inaczej się nie da powiedzieć....... :]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

yy jeszcze jedno, może głupie, no ale jestem laikiem.. te poduszki to przód czy tył? amortyzatory też mam sprawdzić? W zawieszeniu niby wszystko ok, wahacze wymieniłem na nowe, sworznie, generalnie wszystko jest w zawieszeniu ok, no ale amorów nie sprawdzałem..

 

Jeszcze jeden specjalista mówił, że przed zbierznościa z tyłu można by jakieś tuleje wymienić, ale że niekoniecznie bo jeszcze "ujdą"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.