Skocz do zawartości

E46 330d Oświetlenie tablicy rejestracyjnej sedan


jasiel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z pewnością nie jedna osoba na forum przerabiała już temat oświetlenia tablicy rejestracyjnej w E46. Zdążyłem zauważyć że zaśniedziałe lampki tablicy rejestracyjnej są dość częstym zjawiskiem. W moim wypadku poza nie działającymi lampkami oświetlającymi rejestrację, występuje dodatkowo czasem problem z otwieraniem klapy bagażnika przy użyciu przycisku w klapie (przy większych opadach deszczu działa jedynie otwieranie z kluczyka). Poza tym mam jeszcze rozwarstwione tylne lampy (te małe montowane w klapie), przez co np. podczas mycia pod ciśnieniem dostaje się do nich woda. Postanowiłem zrobić z tym porządek i kupiłem dwie lampy idące w klapę oraz całą listwę z przyciskiem oraz lampkami w dobrym stanie. Tylko teraz pojawia się pytanie- kupiona listwa jest w innym kolorze niż moja, czy będę musiał ją malować, czy da się jakoś przełożyć części z jednej do drugiej, aby uniknąć malowania?

 

Widziałem na forum tematy o oświetleniu rejestracji, ale nie do końca o to w nich chodziło, stąd pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja do swojego poprzedniego sedana, też miałem problem z dostaniem odpowiedniej listwy więc kupiłem inna sprawną. Przełożyłem wszystko ładnie do mojej uszczelniłem sylikonem potem nakleiłem na to uszczelkę i przykręciłem od tego czasu był spokój i woda już się nie dostawała do środka. A druga sprawa niedziałającego otwierania klapy to sprawdź przewody w tej gumowej osłonie pomiędzy klapą a karoseria. U mnie były złamane 3 przewody i przez to nie działało otwieranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym doszła do mnie listwa podświetlenia rejestracji. Podłączyłem ją pod przewód w klapie, działa wszystko elegancko, poza tym bebechy w bardzo dobrym stanie. Jednak po wymontowaniu mojej starej listwy, próbowałem oderwać tę część lakierowaną od reszty listwy i nie dałem rady tego zrobić. Czy macie na to jakiś sposób?

Obawiam się także że po złożeniu z obu listew jednej w kolorze mojego auta, z działającymi lampkami, nie będzie to zrobione tak jak w fabryce (obawiam się że jednak woda może się tam dostawać itp.)

 

Czy ma ktoś jakieś konkretniejsze wskazówki odnośnie tego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem kolego jak w sedanie ale u mnie w coupe tą ozdobną listwę w kolorze nadwozia da się ściągnąć od całej listwy ale trzeba to robić naprawdę ostrożnie i z wyczuciem aby nie połamać wszystkiego. są tam 2 zaczepy po lewej i prawej stronie, ponadto bodajże po 6 z każdej strony biorąc listwę po długości. Nie jest to prosta sprawa ale napewno się da (ja z tym bawiłem się chyba z 1h)

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady.

Próbowałem rozebrać listwę, ale bałem się o to że mogę ją uszkodzić i uznałem że szkoda ryzykować. Będąc dziś przejazdem zajechałem do dwóch lakierników w Białymstoku i w zakładzie lakierniczym, który ma podpisaną umowę z dealerem i serwisem BMW w Białymstoku na naprawy lakiernicze zaśpiewali mi 200zł;) Cena niestety mocno wygórowana. Pewnie gdybym zajechał do serwisu BMW to zaśpiewaliby z 500zł (a de facto zrobione byłoby to w tym samym miejscu, bo nie mają własnej lakierni);) Jednak przy okazji zajechałem do znajomego lakiernika, który z kolei robi auta dla Mercedesa w Białymstoku i powiedział że za 70zł mi to zrobi. Powiedział też, że mają jakąś specjalną masę bitumiczną, która dobrze uszczelni newralgiczne miejsca tej nieszczęsnej listwy, a nie zasycha na dobre, dzięki czemu w przypadku chęci rozebrania listwy w przyszłości, będzie to bez problemu do zrobienia.

W poniedziałek odbieram gotową listwę więc dam znać jak wyszło.

 

Po zamontowaniu listwy chciałbym zrobić podświetlenie rejestracji białymi ledami. Czy ktoś z forum mógłby polecić jakieś dobre, ewentualnie wrzucić jakieś foto jak to u niego wygląda? Zastanawiam się jeszcze, czy wstawić zwykłe żarówki z ledami w środku, czy też trochę lepiej świecące lampki ledowe (na allegro około 100zł za parę).

I tu znów pojawia się pytanie. W przypadku żarówek, to wiadomo że wystarczy wstawić je w miejsce starych, jak wygląda montaż tych ledowych lampek? Czy jest to wkładane plug&play, czy też trzeba coś tam podłączać i bawić się z montażem?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa polakierowana i założona na aucie. Założyłem żarówki składające się z 6 LEDów SMD, ale efekt jest marny. Widzę że ta czarna, kwadratowa przesłonka na przeźroczystym kloszu lampki mocno "przeszkadza" światłu wydostać się na zewnątrz;) Macie jakiś patent żeby pozbyć się tej przesłonki, czy po prostu na żywca mam to skrobać, a jeżeli tak to czym?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem żarówki już założone, ale nie jestem jakoś mega zadowolony z efektu, dlatego zdecydowałem się jednak na ledowe lampki, mam nadzieję że będą świeciły odrobinę lepiej. Zamówiłem je już na allegro i czekam aż przyjdą. Poniżej zdjęcia jak to wygląda z żarówkami ledowymi c5w (6 diod SMD):

http://images46.fotosik.pl/1929/aa4dd83b511060e8med.jpg

http://images34.fotosik.pl/533/af75eb01a7656f57med.jpg

http://images45.fotosik.pl/1694/16e7afe4635c4ff9med.jpg

 

Jak zamontuję lampki które mają przyjść za kilka dni to wrzucę porównanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy bo bedą swiecić tak samo. Trzeba by troche porzeźbic z żarówką albo z tym plastikiem lampki przez który świeci żarówka żeby świeciły bardziej rozproszone a nie oświetlały droge za zderzakiem.

 

Dokłądnie jak kolega pisze ledy tu nic nie dadzą wszystko zależy od lampy a nie od żarówki tyle że według mnie to sensu nie ma przerabiać fabrykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/led-do-rejestracji-bmw-e39-e46-e60-e61-e90-x5-x6-i2939857875.html

 

EFEKT w moim BMW

W nocy

http://img7.imageshack.us/img7/6668/img2919m.jpg

Na dniu

http://img51.imageshack.us/img51/2499/img2974f.jpg

 

 

 

 

Fotki robiote telefonem :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Białe ledy ?? No chyba raczej za takie coś dowód Ci poleci od razu ...

 

Kiedys mialem taka sama bemke tylko przed liftem, i te same ledy, jezdzilem w Polsce pare miesiecy i nigdy sie nie doczepili ( na polskich blachach Bemka stala) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.