Skocz do zawartości

Walczę z webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema,

Po wymianach różnych denerwujących rzeczy w moim aucie przyszedł czas na Webastro. Mam zamontowane termo top z/c czyli dogrzewacz silnika z opcją dogrzewania wnętrza. No ale oczywiście nie działa -(prawie). Dziś podpiąłem INPA i mi wyskoczyło:

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T

-------------------------------------

Date: 01/10/13 14:36:57

ECU: ZUHEIZ

JobStatus: OKAY

Variant: ZUHEIZ

-------------------------------------------------------------

RESULT: 2 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

2 Verbrennungsluftgeblaese

Error frequency : 255

Kuehlung 2 50.00 0-n

Kuehlmitteltemperatur 10.00 Grad Celsius

Leitungsunterbrechung

-------------------------------------------------------------

3 Umwaelzpumpe

Error frequency : 255

Wasserpumpe EIN 48.00 0-n

Kuehlmitteltemperatur 16.00 Grad Celsius

Leitungsunterbrechung

Fehler momentan vorhanden

=============================================================

Później skasowałem wszystkie błędy i po chwili znowu INPA:

E R R O R M E M O R Y R E P O R T

-------------------------------------

Date: 01/10/13 14:38:16

ECU: ZUHEIZ

JobStatus: OKAY

Variant: ZUHEIZ

-------------------------------------------------------------

RESULT: 1 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

14 K-Bus Stoerung

Error frequency : 255

Vorgluehen 11 3.00 0-n

Kuehlmitteltemperatur 17.00 Grad Celsius

unplausibler Wert, ungueltiger Arbeitsbereich

Fehler momentan vorhanden

=============================================================

Tego błędu już nie mogłem skasować.

Później podpiąłem Dis i wyszedł mi błąd "Combusation Air fan". Skasowałem i już się nie pojawił. Zgasiłem silnik, po chwili odpaliłem i webasto ruszyło tzn. Dużo dymu i pracująca pompa. Pompa po ok 1 minucie jakby zwalniała i webasto się wyłącza.

 

Próbowałem już tak kilka razy( kilka dni ) i za każdym razem to samo. Wywala nieraz jeszcze błąd pompki ale nie zawsze.

 

Nie mogę ani z panelu Dis ani INPA włączyć webasto. ( tylko metering pump działa ) w DIS pojawia się błąd ERROR_ECU_REJECTED

 

Jakieś propozycje????? Czy do fachmana z tym jechać.

Opublikowano

Raczej nic nowego, sterownik.

W 99% on odpowiada za wszelkie problemy. Szukaj kogoś kto umie je naprawiać, są ogłoszenia na allegro.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Podłączę się pod temat.

U mnie pompka w teście tyka ale webasto się nie włącza, INPA zwraca błąd:

 

3 Umwaelzpumpe

Error freqency: 255

Auszustand 0.00 O-n

Kuehlmitteltemperatur 18.00 Grad Celsius

Leitungsunterbrechung

 

Czy u ciebie naprawa sterownika coś zmieniła?

Do "radomek" czy mój błąd wskazuje też na awarię sterownika?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.