Skocz do zawartości

320i Grzeje wnętrze ale na wyższych obrotach


matek320ii

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z nagrzewnicą, ma słaby przepływ płynu,jest zakamieniona i nie do końca drożna.Dopiero na wyższych obrotach,większym przepływie jest w stanie się nagrzać i tym samym oddać ciepło.

Oczywiście to wszystko ,jeśli jest dobrze odpowietrzony układ,bo nagrzewnica jest najwyższym punktem układu.

Edytowane przez maniura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to była wina termostatu, na wolnych leciało letnie dopiero na wyższych obrotach grzało. Po wymianie jest dobrze, ale wydaje mi się ze pasuje pompe wody wymienić bo na wolnych leci dosc ciepłe a jak dam delikatnie po obrotach to juz naprawde piekło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

problem jest tego typu, że nie do końca mi wychodzi odpowietrzanie bo weszło już 11l płynu a nie widać, że by wyciekało i dalej nie jest pełna :| dzisiaj jak ją odpaliłem i zagrzałem to wgl. nie grzało wnętrza a temp. cały czas rosła po czym doszła do czerwonego pola i sama z siebie spadła a po 2 godz. jak odpaliłem to dalej się temp. silnika podnosi i przewód przed termostatem jest gorący a za termostatem nie dość, że zimny to miękki ja już nie rozumiem tego samochodu ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat nie może sie wieszać i otwierać jak mu sie przytrafi tylko musi działać jak należy.

według manuala 10,5litra wchodzi. edit bo mi sie przypomniało a odkręcałeś w ogóle odpowietrznik przy wlewaniu płynu?

Edytowane przez grzesiek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i tyle wchodzi rzeczywiscie w manualach nieraz różne rzeczy piszą. nie wymieniałem płynu 6cylindrówce wieć nie wiem ile tam wchodzi. musiałby się wypowiedziec ktoś kto ma taką motorownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaże wam coś i chyba wszystko będzie jasne

http://img832.imageshack.us/img832/2941/20130109149.jpg

http://zapodaj.net/4326af59615f6.jpg.html

no chyba że samochód posiada instalacje lpg to wtedy może być około ze 2liteki więcej +/-

a co do termostatu można go wrzucić do szklanki z gorącą wodą i wtedy będzie wszystko jasne !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja 320i dmucha ciepłym powietrzem po wyżej 1tys. obr. a po niżej dmucha tylko zimnym co to może być?

dodam, że niedawno zakładałem nową chłodnicę. :cry:

 

Na pewno nie jest to wina termostatu,w końcu jego położenie (pozycja) nie zmienia się pod wpływem obrotów,lecz temperatury.

Zauważ,że nagrzewnica ,jest w małym obiegu płynu, a ogrzewanie działa,gdy jeszcze termostat jest zamknięty.

Więc skoro dmucha ciepłe powietrze przy 1000 obr,to będzie też przy 700 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc termostat możesz wykluczyć,on nie ma wpływu na takie zachowanie.

Pozostaje pompa(urwany wirnik,typowa usterka),lub nagrzewnica.

Czy silnik się przegrzewa,lub nie dogrzewa,są skoki temperatury na wskaźniku?Jeśli nie ma takich objawów to pompa i termostat odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.