Skocz do zawartości

pytanie o spryskiwacze Xenonów na światłach dziennych


Peny78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam e46 z 2004 2.0 d 150 KM. Przestawiłem komputer, tak żeby czujnik zmierzchu włączał xenony jak się ściemni, jak jest widno działają drogowe na 30% mocy.

Ale niestety podczas spryskiwania szyby dalej wysuwają mi się spryskiwacze i leją płyn.

 

moje pytanie to czy ktoś wie jak przestawić komputer, żeby spryskiwacze xennów włączały się tylko jak xenony działają? Albo tak jak jest np w peugeotach żeby to ustrojstwo działało co 3-4 raz? bo dolewam płynu 2x na tydzień!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo to spryskiwacze działają co 3x miałeś dokładane xenony czy ori? Wyłączyć w ten sposób co mówisz to raczej się nieda.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo to spryskiwacze działają co 3x miałeś dokładane xenony czy ori? Wyłączyć w ten sposób co mówisz to raczej się nieda.

 

 

nie no moje włączaja się za każdym razem. To oryginalne xenony itd - nie potrafię ich rozpoznać. Ale chodzi mi głównie o to żeby w ciągu dnie kiedy xenony nie działają tylko światła dzienne wogóle spryskiwacze się nie włączały - bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo to spryskiwacze działają co 3x miałeś dokładane xenony czy ori? Wyłączyć w ten sposób co mówisz to raczej się nieda.

 

 

nie no moje włączaja się za każdym razem. To oryginalne xenony itd - nie potrafię ich rozpoznać. Ale chodzi mi głównie o to żeby w ciągu dnie kiedy xenony nie działają tylko światła dzienne wogóle spryskiwacze się nie włączały - bo po co?

 

to przestaw przełącznik w pozycję 0 (w pionie) wtedy spryski nie działają

tak na marginesie to mi się nie udaje żużyć całego baniaka płynu zimowego w zimę i w lato letniego

mam tylko z tym problem bo na początku sezonu muszę zlewać i wymieniać te płyny

Edytowane przez Ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulipan tak jest, zgodnie z przepisami w to co auto zostało wyposażone musi byc sprawne i jak ktos trafi na wariata to może sprawdzić wycieraczki i spryskiwacze szyb, gdy koles przy okazji bycia wariatem bedzie miał pojęcie o motoryzacji i zobaczy że spryski nie działają to ma prawo zabrać dowód

nie pytaj skąd wiem - ja jestem tym miłym ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co je wymyślili ? :) według ciebie to spełniają jaką rolę ? chetnie posłucham po co sa spryskiwacze reflektorów. Pewnie spisek producentów płynu do spryskiwaczy aby im z magazynów szybciej schodziło :)

 

chyba logiczne że myją klosze aby nie były brudne bo wtedy światło z soczewki źle się rozprowadza, a jest bardzo mocne wiec musi się skupiać a przez brud na kloszu się rozprasza.

 

serwis o świetle

"6.Dlaczego do ksenonowego świateł mijania potrzebne jest urządzenie czyszczące klosz reflektora- "spryskiwacz"?

Bardzo jasne światło ksenonowe mogłoby stanowić oślepienia jadących z przeciwka bez zastosowania dodatkowych środków, szczególnie wobec zmieniającego się obciążenia pojazdu (zmiana kąta padania) oraz zanieczyszczenia klosza (defleksja strumienia światła w obszar oślepienia). Przepisy homologacyjne biorą te uwarunkowania pod uwagę. Według ECE reflektory ksenonowe świateł mijania mogą być stosowane tylko wraz z automatycznym układem poziomowania reflektora oraz systemem oczyszczania klosza, uzależnionych od charakterystyki układu jezdnego pojazdu. "

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze zastosowali po to żeby ksenony bardzo ładnie świeciły,bo nie lubia brudu bo wtedy słabo świecą.A brudny ksenon nie oslepia kierowców tylko pogarsza widocznośc.a tak po za tym to ksenon ma tez regulacje poziomowania,tak ze nie ma jak oślepic kierowców.jeszcze raz napisze że szkoda płynu na te ksenony bo co drugi dzień bym musiał uzupełniac zbiornik płynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę do pompki spryskiwaczy zapniesz i nic Ci nie zabiorą :D, no chyba że w inny sposób odłaczyłeś :think:

Swoja drogą odkąd wymieniłem dysze teleskopowe, bo kapało z nich, to bardzo rzadko wlewam płyn.

U mnie na lampy płyn leci co 5-te spryskanie, gdy xenony wyłączone nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odłączyłem wtyczke i wężyk zasilający,a tak jak piszesz,płyn tez wylatywał na łączeniach,a jak policja jest taka super to niech dobrze przebada te jeżdżące 15,20 letnie szroty,te auta to dopiero niebezpieczenstwo na drodze,polowa aut to nie powinna byc dopuszczona do ruchu drogowego,także puzon bierz sie do roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi, że nasza policja dokładniej zbada lśniące, zadbane, pachnące BMW niż jakiegoś szrota...

 

a spryskiwacze do xenonów muszą działać, tak jest w przepisach i koniec. Rozpraszają światło czy coś tam. Poszukajcie, a znajdziecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... także puzon bierz sie do roboty
uff na szczęscie ja nie muszę, robią to młodzi gniewni ;) zresztą mnie też ciągle zatrzymują ale mam asa w rękawie hehe

trzepią beemki, audice ale prawda jest taka że na tych autach najłatwiej jest zrobić wynik a przy okazji można ustrzelić coś więcej.... takie czasy... a wiadomo kto nie będzie jezdził renault ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.