Skocz do zawartości

Klik(bezpieczniki)?


Dia20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że podczas włączania jaki i wyłączania przycisku podgrzewania tylnej szyby na klimatroniku słychać kliknięcie w okolicach bezpieczników w schowku od strony pasażera? Czy to normalne czy coś sie tam zaczyna dziać?(nie mam rozpiski bezpieczników, wiec nie chce tam grzebać)? Pozdrawiam i czekam na wasze podpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchaj się dobrze. Jeżeli słyszysz cykanie podczas włączania wycieraczek, czy spryskiwaniu szyby to masz do wymiany ... nic. To po prostu odgłos przekaźników zlokalizowanych za schowkiem pasażera. Szukaj dalej usterek na silę, tym razem pudło :twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie kliknięcie jak myszką od kompa...z tym że dość słyszalne(nawet przy włączonym radiu) Do tego w trakcie tego kliknięcia przygasa minimalnie światło wewnętrzne. Nie pamietam żebym tak miał wcześniej. Dodam że gdy włączam ogrzewanie tylnej szyby to nigdy go recznie(przyciskiem) nie wyłączałem, po jakimś czasie samo zgasło. Pomyślałem że może od tego sie tak stało? Tzn coś sie przypiekło albo coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się przypiekło, bez wątpienia, ale na pewno nie w samochodzie ...

 

Moduł IHKA (panel klimatyzacji) który wydaje polecenie do modułu JBE (zestaw przekaźników) mierzy czas włączenia ogrzewania tylnej szyby i po pewnym czasie samoistnie wyłączy ogrzewanie. Ogrzewanie tylnej szyby to duży odbiornik prądu i musi spowodować skok napięcia, chyba, że zainstalowałeś w bagażniku zamiast akumulatora zminiaturyzowaną wersję reaktora jądrowego z Fukushimy. Jesteś nawet w stanie kodowaniem zrobić tak, że ogrzewanie szyby będzie automatycznie włączać się przy niskiej temperaturze na pewien czas. Tak miała kiedyś stara seria 5. Pomysł nie trafiony, nagminnie paliły się ścieżki.

 

Podobny efekt uzyskasz bawiąc się elektrycznymi szybami. Przy zamkniętych szybach, spróbuj je podnieść. Też światło przygaśnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli przypuszczam że u ciebie jest tak samo? Tylko dziwne że ja tego wcześniej nie słyszałem, była zupełna cisza? Kiedyś w innym samochodzie miałem podobnie(z tym że jak właczyłem sam klimatronik). Lecz tam okazało sie że padł czujnik temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz co robić z pieniędzmi, to wymień przekaźnik i będziesz miał znowu ciszę. Który to przekaźnik, masz na rozpisce. Jak dostaniesz się do bezpieczników za schowkiem to ją tam znajdziesz. Możesz też bez obawy bawić się włącznikiem i nasłuchiwać dokładnej okolicy z której dochodzi ten odgłos po demontażu tylnej ścianki schowka.

 

Sprawdź natomiast czy nie pojawiają się problemy z odbiorem radia w momencie włączania ogrzewania tylnej szyby. Zdarza się, że w E9x dochodzi do takiej usterki (przebicie) - antena jest również zatopiona w tylnej szybie, nie w "płetwie" na dachu jak by się mogło wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problemy z radiem gdy włączam ogrzewanie szyby więc co powinienem zrobić?

 

Poszukać na forum (również dziale E46 i być może inne modele). Nie miałem tego problemu, nie będę wymyślał. Ale dam sobie głowę urwać, że już o tym czytałem tutaj nie raz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz co robić z pieniędzmi, to wymień przekaźnik i będziesz miał znowu ciszę. Który to przekaźnik, masz na rozpisce. Jak dostaniesz się do bezpieczników za schowkiem to ją tam znajdziesz. Możesz też bez obawy bawić się włącznikiem i nasłuchiwać dokładnej okolicy z której dochodzi ten odgłos po demontażu tylnej ścianki schowka.

 

Sprawdź natomiast czy nie pojawiają się problemy z odbiorem radia w momencie włączania ogrzewania tylnej szyby. Zdarza się, że w E9x dochodzi do takiej usterki (przebicie) - antena jest również zatopiona w tylnej szybie, nie w "płetwie" na dachu jak by się mogło wydawać.

 

 

Radio gra jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.