Skocz do zawartości

e36 Trzymają hamulce przednie


d4ras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem polega na tym, że po przejechaniu ok 5 km, hamulce przednie się zacinają i trzymają, nie chcą puścić. Trzymają tak mocno, że aż w samochodzie czuć śmierdzący metal. Klocki ok, układ odpowietrzony, miał ktoś podobną przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego ,

najbardziej prawdopobne jest to ,iż masz "zapchane" gumowe przewody hamulcowe .

 

Miałem kiedyś taki przypadek. Guma się - w środku rozwarstwia i w efekcie blokuje płyn hamulcowy.

 

Musisz dać nowe gumowe przewody hamulcowe /koszt.za jeden "wężyk" ok.40-60zł.

 

Jak pęknie ten stary wężyk no to nie hamujesz w ogóle , czyli...

 

Na Twoim miejscu/masz auto 1990r , wymieniłbym 4xgumowe przewody hamulcowe .

Te z tyłu są tańsze .

 

Pozdrawiam.

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cię poproszę byś na początek jak ci się hamulce zablokują to wyjmij przewód od serwa który wchodzi do serwa.I sprawdź czy puszczają .Może być że masz wodę w serwie.Przypadek takowy występuje namolnie w passatach b5.

 

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/u/i/53.png

 

Mówię o przewodzie z numerem 7 zaraz przy serwie wyjmij to łącze. Powinno zejść ciśnienie .Sprawdź również czy nie da się przypadkiem nogą cofnąć pedału hamulca do góry i czy tez nie puszczają hamulce :cool2:

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadac z andory mialemdeaw blokade kola gory tam po huju naprawde spadajac ze zbocza mozna wykupic polise na zycie prawe kolo zaczelo palic klocki zaczymalem sie na krzyzowce z tunelem na hiszpanie i sciagnalem kolo wbilem srubokret pomiedzy tarcze i klocek do dzis pomoglo juz nie kleszczy go
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
kupiłem zestaw naprawczy tłoczków, z jednej strony wogóle nie było tych uszczelniaczy, przez co rdza dorwała się do tłoczka i im słabsze klocki, tym tłoczek bardziej się wysuwał, a że był przyrdzewiały to dobrze się nie cofał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.