Skocz do zawartości

[e60] wentylator chłodnicy chodzi cały czas


Jasin

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z wentylatorem chłodnicy w e60 m54b22, mianowicie po odpaleniu silnika załącza się on z pełną prędkością i chodzi aż do momentu zgaszenia silnika, bez względu na temperaturę silnika i włączenie klimatyzacji. Czujnik temperatury na wylocie z chłodnicy wydaje się dobry. odłączałem go i wentylator nadal chodzi (biorąc pod uwagę, że to czujnik NTC, po odłączeniu nieskończona rezystancja = nieskończenie niska temperatura, czyli wentylator nie powinien chodzić, może się mylę). Przy dużym mrozie rezystancja czujnika wynosiła około 3,4kOhm, z tego co się doczytałem, to chyba OK. Następnym czujnikiem, który steruje wentylatorem jest z pewnością czujnik ciśnienia klimatyzacji, ale po odłączeniu go wentylator nadal pracuje :/. Gdzieś doczytałem się, że na pracę wentylatora wpływają jeszcze czujniki temperatury spalin, ale z tego co mi wiadomo w M54b22 takich nie ma w ogóle. Czy ktoś jest mi w stanie coś jeszcze podpowiedzieć ? w tej chwili jeżdżę z odłączonym wentylatorem, ale jak przyjdą cieplejsze dni będzie ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miale identyczny problem tydzien temu,jak przekrecilem kluczyk to kreski na obotomierzu spadaly tak jakby silnik byl rozgrzany i po odpaleniu silnika wlaczyl sie wentylator.W glowicy znajduje sie czujnik temperatury ,kable dochodzace do niego byly poprzecierane jak wymienialem swiece i sterownik to ten kabelek niechcacy przerwalem...Wiem ,ze mam inny silnik,Ty masz benzynowy ,ale czujnik jest taki sam.Sprawdz kable dochodzace do tego czujnika. nr3

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NA31&mospid=47750&btnr=11_2169&hg=11&fg=15&hl=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.