Skocz do zawartości

Problem z pasem bezpieczeństwa E46 320d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Pas pasażera z przodu bardzo kiepsko się zwiją po odpięciu, czasami po prostu zostaje niezwinięty i wisi. Czy ktoś miał podobne problemy, co jest tego powodem, jaka część do wymiany i jak się do tego zabrać?
Opublikowano

Spiertyndolila Cie sie zwijaczka w mechanizmie pasa. To wyglada jakos tak:

 

http://moto.allegro.pl/pas-bezpieczentwa-bmw-e46-i2818604558.html

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EU71&mospid=47630&btnr=72_0300&hg=72&fg=05&hl=6

 

Gdzies w necie pisza, zeby je umyc porzadnie i niby pomaga, ale to dosc watpliwe. No nic, sprobowac mozesz.

Opublikowano

nic nie wymieniaj. Bo nic się nie zepsuło.

 

Weź wode z mydłem albo z jakimś płynem do naczyń i umyj wszystkie pasy z jednej i drugiej strony, wyciagnij je maksymalnie i ładnie wymyj, najlepiej wszystkie 4 zwijane.

 

Ci co wątpią w tą metode najpierw powinni spróbować, a nie wyśmiewać.

szukam
Opublikowano

A ktos wysmiewal? Napisalem, zeby sprobowal. Ja bym rozebral i chociaz wyczyscil mechanizm, przesmarowal.

Napisalem, ze moze sprobowac mycia nie, zeby tego nie robil. Po prostu ludzie pisali, ze im to nie pomagalo, wiec wierze im. Mimo wszystko komus widocznie pomaga, skoro sie zaleca. No nic...

 

Czytaj ze zrozumieniem chlopaku :cool2:. Wesolych!

Opublikowano

przecież nie napisałem że wyśmiewałeś :D sam robiłem i wiem że działa :)

 

Wesołych :cool2:

szukam
Opublikowano
Ja to juz u siebie przerabiałem,i tez myślałem że zwijacz jest winny że słabo zwija,później nawet popryskałem teflonem żeby lepiej sie ślizgał,ale nie polecam tego bo później śmierdzi cały pas.Ja w swoim pasie ściełem delikatnie te zweżenie u góry po czym załamuje sie pas.Po tym zabiegu pasy chodza jak nowe,moim zdaniem jest za maly prześwit tam gdzie załamuje śię pas i to blokuje cały pas.jak ktos nie wieży to niech zrobi sobie test,niech rozwinie pas ale tak żeby trzymać przed tym załamaniem i nie póści pas,i zobaczy wtedy że pas sie dobrze zwija
Opublikowano
A mozesz dac jakies foto pogladowe chociaz? Jakos ciezko mi to sobie wyobrazic...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.