Skocz do zawartości

530d wymiana czujnika abs (inpa)


Łukasz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć jak mogę sprawdzić inpą który czujnik od abesu jest zepsuty ponieważ zapalą mi się kontrolki dsc abs i muszę sprawdzić który za nim wezmę się za wymianę a nie wim gdzie mam wejść w inpie i to sprawdzić proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wchodzisz: e39-->podwozie-->ABS,ASB,DSC-->klikasz chyba F5, tam masz chyba read status i będziesz widział 4 paski z prędkościami kół. Jak się przejedziesz, to będziesz widział odczyt prędkości z każdego koła, na tym wywnioskujesz sobie który czujnik nawalił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy jak nawalił.

Mi czujnik chrzanił powyżej 46km/h, i nie notowało błędu, dopiero podgląd na wartości LIVE DATA pomógł stwierdzić co jest nie tak.

Dzisiaj np miałem sytuację, że ABS kopie cały czas, nawet na suchej nawierzchni przy lekkim hamowaniu, i po jakimś czasie sie wyłącza razem z ASC, więc wszedłem w błędy, a tu notka że uwalony lewy tył :shock:

Do tego było coś o przerwie w komunikacji i jeszcze jeden, nie pamiętam jaki. Najlepsze jest to, że prędkościomierz działa, więc siłą rzeczy czujnik który wskazuje sterownik jako uszkodzony też musi działać.

Jak wszedłem w podgląd prędkości kół, to byłem zaskoczony, bo wszystkie czujniki działają, i podają prawdziwe wartości, nic się nie rozjeżdża.

Dlatego warto sprawdzić jedno i drugie, co by potem nie być zaskoczonym, że się wymieniło, a tu dalej nie działa.

Sugeruję że mi poleciał sterownik od ABS (stąd takie dziwne wskazania), pewności jeszcze nie mam, ale jestem pewny że to nie wina czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem bo dodam jeszcze tylko tyle że u mnie nie jest to jakieś regularne ze względu że błąd czasami zapali się po przejechani 5 kilometrów a czasami po 300 a czasami w ogóle nie zawsze się zapala ale raz na jakiś czas się zapali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej by było kolego Shadow69 pożyczyć od kogoś sterownik na podmiankę. Nie wiem czy pamiętasz mój temat z trakcją. Ile ja się naszukałem itd. Też myślałem, że sterownik nawalił bo czujniki dobre, a trakcji nie było. Winowajcą się okazała przepływka choć błędów nie pokazywała :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podmianka była by najlepsza, ale kto tu pozwoli wykręcić na chwilę sterownik? :roll:

Nie ma też nigdzie blisko żadnego szrotu co by podjechać i sprawdzić.

U mnie wywala i ABS i ASC, mimo sprawnych czujników, więc to 99% sterownik.

Przepływka raczej nie, bo kiedyś jak wszystko działało, to ją odpinałem i nadal było okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panów ponownie odczytałem błąd inpą i wygląda to tak;

 

http://images38.fotosik.pl/1890/66f0ab5108e2c022m.jpg

 

czyli wychodzi na to że jest to przedni lewy czujnik.

 

Kiedy sprawdzałem podczas jazdy czujniki to wszystkie pokazywały tą samą wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wychodzi że jest przerwa w obwodzie.

Sprawdź przy wtyczce od sterownika kabelki odpowiadające za ten czujnik, zobacz jaki jest opór, czy jest przejście.

Jeśli jest przejście, to obstawiał bym przerwany obwód w sterowniku.

U mnie jest to samo, czujniki pokazują prawidłowa prędkość, a i tak sterownik wywala błąd jednego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.