Skocz do zawartości

320d Brak mocy


adrjab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Duzo szukalem i nic nie znalazlem. Moze Wy bedziecie w stanie mi pomoc?

Problem moj polega na tym ze autko raz jezdzi a raz nie :cry: tzn jedzie normalnie i nagle traci moc. dzieje sie to tylko przy przyspieszaniu. Jade np 80km/h wciskam pedal gazu i nic. auto nie przyspiesza obroty pomalutku rosna, ekonomizer spada. zieje sie tak nie zaleznie od predkosci. Dodam ze byla robiona adaptacja przeplywomierza (tak powiedzieli w serwisie, tzn tam gdzie kupilem bo mam na gwarancji). Turbo ladnie gwizdze. Zaworki egr i turbo wyczyszczone. Nawet je zamienilem zeby byc pewnym. Zamowilem nowe przewody podcisnienia ale dopiero je dostane po Swietach. Gdzie jeszcze szukac?

Kolega mechanik powiedzial ze w audi i vw to jakis czujnik pada od turbo ale nie wie jak w BMW bo nigdy nie mial stycznosci z tymi dieslami.

Piszcie co i gdzie zajrzec. Sprawdze kzda ewentualnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzeba podłączyc autko i sprawdzić co się dzieje w parametrach live data ... najszybszy sposób , reszta to domysły ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał TC trzeba wykonać diagnostykę LIVE DATA w trakcie swobodnego przyspieszania (boost, masa powietrza, dawka wtrysku, początek wtrysku, stopień wypełnienia elektrozaworów turbo i EGR, RPM, temperatura wody). No i odpowiednio to wszystko zinterpretować. Nagraj film za pomocą programu CAMSTUDIO i wrzuć do Twojego wątku, to spróbujemy coś poradzić. Temat braku mocy w 2.0d jest już KLASYKIEM GATUNKU więc lektury masz na dobre kilka-kilkanaście godzin :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne przeladowanie turbiny , kup nowy zaworek od turbo i wymień wezyki podcisnieniowe przy okazji ...;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy od sterowania turbina czyli zaworek .... Pierwszy tak jakby od wtryskow ...

Olej w dolocie będzie zawsze , choć dużo zależy od odmy , jeśli nie wiesz czy była wymieniana to ja wymień ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam separator zalozony.

Dzieki TC za pomoc

 

 

Kupilem uzywany zawor cisnieniowy i teraz auto przyspiesza plynnie ale nie ma takiej mocy jak wczesniej. Jednak kupuje owke sztuke po niedzieli. A tez uzywany zaloze do EGR bo tez siedzi. Podmieilem moje i zadnej roznicy nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.