Skocz do zawartości

BMW E46 M47n, Warszawa, VIN WBAAS71080FY06474


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem taką E46 i jestem nią zainteresowany http://otomoto.pl/bmw-320-C27290403.html

Nie widziałem jej jeszcze na żywo i przed oględzinami chciałbym poznać Waszą opinię na jej temat. Może uda wam się wypatrzyć coś ze zdjęć.

Z rozmowy telefonicznej wiem, że na obecną chwilę wg właściciela do wymiany jest czujnik ABS, ponieważ na zegarach pojawiła się choinka i jednocześnie świecą kontrolki ABS, DSC i hamulca ręcznego.

Właściciel jest w posiadaniu od pół roku, podobno sprawdzał ją w serwisie i przebieg jest potwierdzony (w co osobiście nie wierzę) oraz samochód jest bezwypadkowy.

 

Z VIN'u (WBAAS71080FY06474) wyszło, że jest to 2002 rok, jednak sprzedający twierdzi, że w dowodzie ma wbity 2003.

VIN WBAAS71080FY06474

Type code AS71

Type 320D (EUR)

E series E46 (4FL)

Series 3

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine M47DO1

Displacement 2.00

Power 110

Drive HECK

Transmission MECH

Colour TOPASBLAU METALLIC (364)

Upholstery STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Prod.date 2002-05-13

 

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC)

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN

S428A WARNDREIECK

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND

S465A DURCHLADESYSTEM

S473A ARMAUFLAGE VORN

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER

S534A KLIMAAUTOMATIK

S550A BORDCOMPUTER

 

S661A RADIO BMW BUSINESS

S710A M LEDERLENKRAD

S788A M LEICHTMETALLRAEDER

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR

P972A COMFORT PAKET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze diesel i z 2003r, to zaraz tutaj chłopaki pare zdań napiszą, co do kontrolek to dwa dni temu też to przerabiałem, pomogła wymiana czujnika abs.

Rocznik auta to nie 2003 a połowa 2002, więc tutaj spore zaokrąglenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem auta dla siebie to to autko było na sprzedaż wrzuciłem ja nawet do oceny. Tu jest archiwalne ogłoszenie http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C23478242&t=bmw_320_gwarancja_techassistance. A tu temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=187997&hilit=WBAAS71080FY06474
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2003 r za 17 tyś ,a pójdzie pewnie za 16 albo i mniej , i to jeszcze z oryginalnym niskim przebiegiem :duh: A ja głupi za przedlifta z 2000r chcę więcej i to z przebiegiem "aż" 220 tyś , czekam jeszcze tydzień i będę musiał chyba cofać licznik bo będę go sprzedawał do następnych świąt :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niewiele obecny właściciel przejechał..zaledwie 1000 km w 8 miesięcy i cena jak spadła a powinno być odwrotnie przecież jeździ nim tylko w weekendy, w ładną pogodę po bułki, tak jak klasykiem :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że mam auto starsze, z większym przebiegiem, a mam czelność liczyć za nie prawie 10k więcej?

Stary za taką kwotę ciężko jest kupić dobre e46 z pierwszych lat produkcji, a co dopiero 03...

 

Zdjęcia sprzed 10 lat?

Zabezpieczył się za w czasu, aby mieć dobre zdjęcia w przyszłości :D

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem jakie są ceny rynkowe, nie musicie mi o nich przypominać ;) Jednak nie przesadzajmy, w życiu nie zapłaciłbym takich pieniędzy za prawie piętnastoletnie E46 z początku produkcji.

Jestem tego zdania, że można znaleźć okazję w niższej cenie, która nie jest składana z trzech i przystanku oraz przejechała mniej niż pół miliona kilometrów. Wystarczy poszukać, co jest bardzo czasochłonne i często też wymaga sporej kasy wydanej na paliwo.

Nigdy nie patrzę na przebieg, ale na stan auta. Najważniejsze, żeby nie miał na sobie kilogramów szpachli i nie składał się z kilku innych.

 

Ale widzę, że spotkałem tu samych przeciwników, którzy za wszelką cenę starają mi się wmówić, żeby nie oglądać samochodu, bo to kibel tylko z tego względu, że cena jest za niska. Ciekawe jak ocenilibyście samochód, gdyby jego cena kształtowała się w okolicach 23 - 26 tys. zł.

Tak nawiasem, obecnie, od trzech miesięcy jestem posiadaczem E39, przed którego kupnem także założyłem temat w tym dziale i większość opinii była nieprzychylna. Gdyby większość z Was usłyszała ile zapłaciłem za to auto, uznałaby, że jest to szrot. Jednak w ciągu trzech miesięcy wymieniłem jedynie wężyki od podciśnienia i auto sprawuje się super. I pomimo tego, że mam wszystkie dokumenty na przebieg to ciężko mi w niego uwierzyć, ale stan auta mnie zadowala i nie zwracam na niego uwagi.

 

Co do tego auta to za kilka dni obejrzę je osobiście, sprawdzę miernikiem lakieru oraz od strony technicznej i wtedy przekonam się jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak to jest, że mam auto starsze, z większym przebiegiem, a mam czelność liczyć za nie prawie 10k więcej?

Stary za taką kwotę ciężko jest kupić dobre e46 z pierwszych lat produkcji, a co dopiero 03...

Popracuj nad zdjęciami, bo są dość chaotyczne i niewiele widać :wink: szczerze to też nie zwróciłbym uwagi na Twoją ofertę..zamiast pokazać stan fotela kierowcy, całej kierownicy, boków auta to dajesz zdjęcia nr 3 (chyba chodzi o zapach), 7 (bajzel w bagażniku), 9 (...), 10 (upodobania muzyczne).

Sorry, ale masz ofertę w podpisie i nie mogłem się powstrzymać :8)

 

Do Różal: jedź, oglądaj i przekonaj nas, że nie mamy racji :wink: ale przynajmniej powinno Ci dać do myślenia to co napisałem dwie godziny temu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wierzę w to, co słyszę przez telefon, szczególnie od ludzi, którzy chcą sprzedać samochód, ale nie wszyscy są oszustami. Nie chcę bronić tego człowieka, to czy mówił prawdę ocenię dopiero po oględzinach samochodu. Czeka mnie spora wycieczka w jedną stronę (200 km), ale w tym tygodniu powinienem ją obadać.

 

No cóż, z rozmowy wynikło, że właściciel rzeczywiście jeździł nią tylko na zakupy. Kupił samochód pod koniec czerwca tego roku i teraz żałuje tego zakupu, ponieważ samochodu używa tylko podczas weekendów. Ostatnio nie używa go w ogóle, dlatego samochód nie ma nawet opon zimowych i obecnie jest na letnich. Powiedział, że zapłacił za niego 21 tys. zł, a teraz rozumie, że sprzedaż wiąże się ze stratą. Wystawił niską cenę, ponieważ zależy mu na pilnej sprzedaży, a ponadto problemem jest czujnik ABS.

Rzeczywiście dziwną sprawą jest to, że przejechał zaledwie tysiąc kilometrów, ale jak już mówiłem nie zwracam większej uwagi na przebieg, gdyż liczy się stan, a przebiegi rzędu 200 - 300 tys. są czymś normalnym w dieslach z tych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko na fotkach dopatrzyć się jakiś rażących niejasności, najważniejsze to gruntowana analiza przed zakupowa ............... siedząc przed komputerem bezwypadkowości oraz faktycznego stanu technicznego nie sprawdzimy.

 

Wydaje mi się, że naiwnie liczysz na okazję, że to właśnie Tobie (z całego grona kupujących w PL :mrgreen: ) uda się kupić e46 warte uwagi w małych $ ................. szczerze w to wątpię ............ ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś musi wynikać ta obniżka ceny przez pół roku o 6tys. Ja to autko wtedy odpuściłem stało w komisie na ulicy chełmżyńskiej w Warszawie. No i od zakupu przejechał tylko 1tkm dieslem?? Ja od zakupu 7 mc temu zrobiłem swoim tylko 5tkm ale faktycznie użytkuje auto weekendowo gdyż mam drugie na codzienne dojazdy do pracy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak takiś mądry to po co się pytasz.

jedź i decyduj.

po drugie

zależy co dla kogo znaczy dobry stan techniczny.

jak ktoś włożył kilka tyś przez ostatni czas na serwis to nie odda za tą cenę auta :duh:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.