Skocz do zawartości

wymiana hydropopychaczy w M43


cicio19

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie ze klepie,stukot jest taki przez pare sekund,zalezy od pogody,jak jest mróz to bardziej i dluzej stuka,jak jest cieplo na polu to tak chwilke tylko ze 3,,4 stuki,albo nieraz wcale nie stuka,,i z tego co sie orientuje i dowiadywalem to wlasnie ze te popychacze chydrauliczne,,,wdzieczny bede jezeli wiesz cos wiecej na ten temat i prosze doradz mi jak sie na tym znasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to 8 sztuk powinno być,tez mi waliły jak miałem e36,objaw był taki że po nocy stania w garażu go odpalałem auto to przez jakieś 3,4 sek był taki metaliczy dźwiek,mechanik mi powiedział że te popychacze nie trzymaja oleju i tak wlasnie będą walić,walenie przestaje jak popychacz wypełni sie olejem.jak tak myśle że ze 3 stówki za robocizne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy poza dźwiękiem coś się jeszcze dzieje? U mnie czasem się to zdarza, ale tylko wtedy kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno, poza dźwiękiem trwającym około 3 sekund nic więcej niepokojącego nie zauważyłem - nie łyka oleju itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umnie tez wlasnie nie bierze oleju o dziwo,wrócilem teraz z niemiec na swieta i niewziol nic i mam ją na gazie brc,,takze zastanawiam sie czy wymieniac te popychacze i pakowac sie w koszty,popychacz kosztuje orginalny 60zl,,na allegro znalazlem za 21zl za sztuke,,ale mechanik powiedzial ze te z allegro moga byc gorsze od tych starych,ze komus wymienial w mercedesie wlasnie te zakupione na allegro i klekotaly tak samo jak te stare i dopiero gosc kupil orginalene zalozyl mu i ma spokuj,,i nie wiem wlasnie co robic,jest to koszt 480zl+robocizna 300zl=780zl,,czy inwestowac w 13letni samochód tyle sosu? troszke gnebi mnie sprawa taka ze jezeli bede opychal bunie bo mam taki zamiar,to gosc ktury ja kupi moze puzniej mnie przesladowac i chciec oddac auto bo powie ze cos jest nie tak z nim,jak go bedzie odpalal rano,,bo jak bedzie kupowal to oczywiscie nie bedzie tego slyszal klekotania,bo to tylko rano na zimnym silniku,a pozniej nic sie nie dzieje,takze nie wiem co robic,doradzcie mi koledzy,prosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez klepie po odpaleniu,ale tego nie robie.ostatnio przestala,zrobilem wlasnie trase do niemiec 1000km i wszystko git,jutro wracam i tez bedzie git :p mechanik moj mi mowil ze to nic groznego jak na zimnym zaklepie przez 3-4 sekundy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicio19 - ja na Twoim miejscu raczej bym ich nie wymieniał. To raczej nie jest nic groźnego - u mnie tak jak wyżej pisałem - sporadycznie ten problem występuje od dwóch zimowych sezonów i nic strasznego się nie dzieje, poza tym jak jest ciepło nie ma żadnych niepokojących dźwięków przy rozruchu - tak więc wrzuć na luz a kaskę trzymaj na nowszy model auta, albo na poważniejszą naprawę. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.