Skocz do zawartości

Problem z zestawem głośnomówiącym


Kasprzyk19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam u siebie zestaw głośnomówiący w idrive na bluetootha i wszystko ładnie działało do dzisiaj

 

Dzisiaj zaczeły mi strasznie trzeszczeć głośniki podczas rozmowy telefonicznej, muzyka normalnie leci. Tylko tak sie dzieje podczas rozmowy telefonicznej,

 

w czym może być problem?? gdzie wogóle znajduje sie centralka od tego zestawu głośnomówiącego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się to raz, czy już jest tak cały czas? Też raz tak miałem, wyłączyłem i włączyłem telefon i problem nie powrócił.

 

Centralka (jeżeli tak ją można nazwać, to moduł TCU) znajduje się w bagażniku, pod przednią częścią podłogi. Podłączona jest do radia/i-drive za pomocą światłowodu. Antena bluetooth jest w podłokietniku, mikrofony w podsufitce. Za modulację dźwięku odpowiada radio, nie sama centralka. Dźwięk przekazywany jest cyfrowo po łączu optycznym (szyna MOST) a nie analogowo aby coś nie łączyło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam u siebie zestaw głośnomówiący w idrive na bluetootha i wszystko ładnie działało do dzisiaj

 

Dzisiaj zaczeły mi strasznie trzeszczeć głośniki podczas rozmowy telefonicznej, muzyka normalnie leci. Tylko tak sie dzieje podczas rozmowy telefonicznej,

 

w czym może być problem?? gdzie wogóle znajduje sie centralka od tego zestawu głośnomówiącego??

 

Podobny problem u mnie wystepował i tylko na jeden numer reszta rozmów była czysta . Pomogła zmiana wyboru operatora w ustawieniach ( mam galaxy s II ) . Gdy włączyłem ustawienia automatyczne gsm a wcześniej było ustawione tylko na play problem znikł .

Wychodzi na to ,że to problem w sieci operatora .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdzałem na dwóch telefonach swoim xperia arc s na dwóch kartach sim t-mobile oraz orange i na galaxy sII i niestety jest to samo. Podejrzewam że jak mechanicy mi coś majstrowali z tyłu w bagażniku musieli uszkodzić jakiś kabel czy coś bo wszystko było dobrze zanim tam zaglądali. A wiec na razie nie będe nic kombinował pojade do nich i niech szukają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

W związku że nie mam kiedy z nalesć w tygodniu czasu żeby podjechać do mechaników dzisiaj sam zaglądnełem jak to wszystko z tyłu wygląda. Wygląda wszystko OK i ręce mi opadają nie wiem gdzie możeć leżeć przyczyna tych trzaskow w głośnikach przy połączeniach telefonicznyh. Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro moduł jest w miejscu gdzie Ci grzebali mechanicy to leć do nich i składaj reklamację ... jakoś nie chce mi sie wierzyć w to że to przypadek. Jeśli to jest tak jak kolega mówi że to światłowodowo idzie wystarczy ze lekko podgieli Ci przewody i już mozesz mieć straty ... kazdy światłowód ma minimalny promień gięcia do którego jest bezpieczny ale wystarczy go zachczyć i pociagnąc a miejscowo może sie załamać ... jeśli uszkodzenie jest minimalne i niewidoczne gołym okiem to będziesz miał jedynie straty na przesyle ( trzaski ) jeśli mocno uszkodzony nic nie doleci do miejsca perzeznaczenia ...

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mogli byście mi dać pare wskazówek jak dobrać się do anteny bluetootha w tym podłokietniku??

 

I wogóle mam jeszcze jedno pytanie co do tego modułu od bluetootha piszecie że powinnem mieć TCU a u mnie jest wsadzony moduł ULF.

Przy tym module tak samo idzie instalacja jak przy TCU?? Antena też znajduje się w podłokietniku?? nie ma już rzadnych urzadzeń po drodze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale mam pytanie...

Mam w e46 zestaw bluetooth i połączonego z nim iphone 4s, w momencie nawiązywania przeze mnie połączenia aż do momentu usłyszenia głosu słyszę dźwięki podobne do dźwięków łączenia się z internetem przez TP telefon tak jak to kiedyś było, takie dziwne zakłócenia. Występuje to wtedy, gdy nie słucham akurat muzyki, podczas słuchania muzyki i wybierania numeru problem nie istnieje.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Pozdro

 

 

 

Przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że temat dotyczy e90, proszę o usunięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Problem rozwiązany. Temat uważam za zamknięty.


Dla wszystkich którzy będą kiedyś szukać anteny bluetooth to jeśli posiadają moduł ULF to antena znajduje się pod kierownicą

 


Mam ten sam problem - w jaki sposób udało się to rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.