Skocz do zawartości

[e8x] wymiana łożyska


jakublam

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę roboty z tym jest. Trzeba odpiąć półoś, zdjąć tarczę hamulcową z czujnikiem ABS, ściągnąć piastę, pierścień zabezpieczający i na końcu samo łożysko. Jeśli chcesz mogę zeskanować opis z Haynesa w jęz. angielskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrab, Hipo, dlaczego uważacie że trzeba wymienić całą piastę, skoro łożysko występuje w sprzedaży jako osobna część?

Bo musisz sie bawić w wyciąganie łożyska z piasty i tu jest problem, chyba ze masz prase żeby je wycisnąć ,a potem wbić :wink:

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisze o domowych warunkach i nie wydaje mi się, że będzie chciał "wybijać" łożysko i tą samą metodą je montować..

Niżej link, jak to wygląda

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UB51&mospid=50329&btnr=33_1231&hg=33&fg=40

 

Jeżeli chcesz wymieniać same łożysko to musisz mieć prasę, bez tego daruj sobie tą robotę, ewentualnie kup kompletną piastę i do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisze o domowych warunkach i nie wydaje mi się, że będzie chciał "wybijać" łożysko i tą samą metodą je montować..

Niżej link, jak to wygląda

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UB51&mospid=50329&btnr=33_1231&hg=33&fg=40

 

Jeżeli chcesz wymieniać same łożysko to musisz mieć prasę, bez tego daruj sobie tą robotę, ewentualnie kup kompletną piastę i do roboty

Ja już to wcześniej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh dzięki bardzo za pomoc, suma sumarum okazało się że to jednak nie łożysko, pojechałem do innego warsztatu i okazało sie że gdzieś buczy przez uszczelkę zewnętrzną, dlaczego początkowo chciałem wymienić łożysko!? Pojechałem do q-service i mówię że buczy, prawdopodobnie tylne prawe koło, no to poszedłem do poczekalni oni zajęli się samochodem, przyszedł koleś i mówi, tak tak to łożysko w tylnym prawym kole :/ od razu chcieli wymienić, 300 zł i będzie ok, mówię chwila chwila dziś nie mogę, zadzwonie i tak zadzwoniłem, pojechałem na inny warsztat i tak oto pozbyłbym się 300 zł czasem warto udać się do kilku lekarzy w sprawie opinii

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.