Skocz do zawartości

e36 320i problem ze stacyjka i demontażem


Lesmen

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie taki sam temat przerabiałem dzisiaj,powodem okazał się wytarty kluczyk.Po całej operacji nowy kluczyk działa normalnie a stary nadal nie przekręca stacyjki.

Z demontażem jest trochę zachodu,trzeba ściągnąć kierownicę,potem tulejka która sama wypadnie a za nią jest druga tulejka zabezpieczona pierścieniem segera.

Najgorsze są dwie śruby łączące dwie połówki stacyjki ponieważ przy odkręcaniu łamią się główki(u mnie udało się odkręcić bez łamania) i trzeba użyć młotka i przecinaka.

Odepniesz wiązki i stacyjka jest twoja.Nie zapomnij odpiąć aku.

Jeżeli będziesz chciał iść na łatwiznę z samym kluczykiem do dorobienia to od razu mówię że to nie ma sensu.W przypadku sporego zużycia klucza,nowy trzeba dopasować do stacyjki bo inaczej gość dorobi ci taki sam jak masz teraz.A u mnie jest różnica w szerokości ponad 1 mm i oczywiście wzór też się powiększył.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stacyjce masz taką zawleczkę .jerżeli takie piny się wyłamią(aluminiowe)to wtedy nie da rady się przekręcić a zapadka od blokady kierownicy nie opadnie
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze stacyjką są problemy z demontażem bo miejsca mało do odkręcenia tych 2 śrubek co łączą obie połówki ja młotkiem i przecinakiem tak uderzałeś w te śrubki aż ten odlew pękł i musiałem kupić używkę przełożyłem bębenek i jest ok. U mnie przyczyną demontażu było że kierownica się zablokowała i ni wuja eis nie chciała odblokować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.