Skocz do zawartości

E60 535 sprzęgło hydrokinetyczne przekładnia wandler


alcomfilm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat - zdiagnozowano mi do wymiany sprzęgło hydrokinetyczne w e60 535/2005r. Wszystko wskazuje na to że diagnoza jest prawidłowa więc nie o to pytam. Mam możliwość kupić taką przekładnie hydrokinetyczną po bardzo małym przebiegu ale z 2008 roku podczas gdy moja 535 jest z 2005 r.

Skrzynia biegów ( sprawdziłem na http://www.realoem.com ) bez wzgledu na rocznik jest z tym samym oznaczeniem GA6HP26Z ale już nr. części się różni.

Podobnie numer części przekładni hydrokinetycznej też jest inny oraz dodatkowe oznaczenia.

W moim roczniku jest napisane F85 nr. części - 24407557757 a w 2008 jest V102 nr. części - 24407585539.

Niby teoretycznie ta przekładnia z 2008 powinna być lepsza bo przenosi większy moment obrotowy ale czy będzie pasować do o trzy lata starszego auta?

Wszedłem na stronę http://www.super-bmw.pl i mają tam oba rodzaje przekładni. Z tego co jest napisane w opisie wynika że obie pasują do e60 535 bez względu na po czy przed liftem ale ... pieniądze wydać łatwo ale szkoda wydać je głupio :-)

Jeśli ktoś z kolegów przećwiczył ten temat to poproszę o radę.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Po lifcie jest 6HP28 (wg oznaczenia ZFa) zamiast 6HP26, mimo, że BMW oznacza je tak samo. 6HP28 przenosi wyższy moment obrotowy. Ja Ci proponuję dzwonić do firm naprawiających skrzynie biegów ZFa, powinni wiedzieć czy konwertery są kompatybilne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz będzie pasowało , sam jeżdzę na takim sprzęgle wyjętym z 635d 2008r, moja tak jak twoja 535d jest z 2005r.

Ja dałem 350zł , ryzykowałem w ciemno bo nikt nie umiał mi w PL udzielić odpowiedzi na takie proste pytanie. Z doświadczenia wiem , że było warto sprawuje się wspaniale.

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj w takim razie też wśród firm, które oferują regeneracje konwerterów.

Dzięki "mmw", już kupiłem :-) Dam znać gdy założę i będzie pasowało. Jak nie będzie to tez dam znać ... ku przestrodze :cry2:

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po 60.000 przebiegu. Powinno trochę pochodzić jeśli właściciel mnie nie okłamał

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też przed liftem ale zakładam sprzęgło poliftowe. O tym właśnie cały temat :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też przed liftem ale zakładam sprzęgło poliftowe. O tym właśnie cały temat :-)

doczytalem o czym temat.Mialem na mysli tylko to,ze te konwertery (obojetnie czy przed czy po lifcie) nie sa pierwszych lotow i przebieg 60 tys km (o ile prawdziwy?) jest juz sporym przebiegiem na te konwertery,gdyz lubia sie w_ysrac nawet do 100 tys km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że można założyć poliftowe sprzęgło hydrokonetyczne do samochodu przed liftowego.

Kupiłem i założyłem. Problemy się skończyły.

Dzięki boltos za poradę. Autko śmiga jak nowe, zobaczymy tylko na jak długo wystarczy.

Podobno sprzęgło jest z 535/2008 po przebiegu 60 tys.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprzęgło z przesyłką 340 zł + robocizna z uzupełnieniem oleju ok. 350 zl.

Za samą regenerację zapłacił bym 900 no i auto stało by w warsztacie około tygodnia

a tak wszystko w jeden dzień :-)

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

a ja zasugerowałem się waszymi opiniami i też zakupiłem sprzęgło hydrokinetyczne po lifcie, a samochód to 535D 2005r. wiec przed liftem , i dziś dowiaduje się , że nie można założyć , nie pasuje .....tak się zastanawiam, skoro koledzy zakładali ???

gdzie tkwi problem ???? jakieś pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło które ja założyłem było również od 535 ale z 2008 roku.

Bez problemu pasowało do 535 z 2005. Może sprzedali Ci od innego modelu auta?

Edytowane przez alcomfilm

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No i jak się to skończyło? Po mnie jeszcze dwóch znajomych do podobnych aut założyło sprzęgło poliftowe i wszystko pasowało bez problemu.

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a czy da rade aby wymianę konwertera ogarnął dobry mechanik samochodowy który automatycznych skrzyń nigdy nie naprawiał?

Czy dużo tej skrzyni trzeba rozbierać?

U mnie narazie skrzynia bardzo dobrze działa, ale nieraz jakby widze objawy które wykazują poczatek jego konca.

I korci mnie co by przy wymianie oleju sobie go wymienić, ale jazda do serwisu 100km mi sie nie uśmiecha.

Ale jezeli trzeba by miec juz niezłe pojecie o skrzyniach automatycznych to mojego mechanika nie bede namawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a czy da rade aby wymianę konwertera ogarnął dobry mechanik samochodowy który automatycznych skrzyń nigdy nie naprawiał?

Czy dużo tej skrzyni trzeba rozbierać?

U mnie narazie skrzynia bardzo dobrze działa, ale nieraz jakby widze objawy które wykazują poczatek jego konca.

I korci mnie co by przy wymianie oleju sobie go wymienić, ale jazda do serwisu 100km mi sie nie uśmiecha.

Ale jezeli trzeba by miec juz niezłe pojecie o skrzyniach automatycznych to mojego mechanika nie bede namawiał.

 

 

Mógłbyś napisać coś więcej-jakie to dokładnie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.