Skocz do zawartości

bmw e36 316 m40 klekot czy jest mozliwe takie rozwiazanie ??


radens20

Rekomendowane odpowiedzi

witam ... ostatnio wymienilem cala górę głowicy

wałek

dzwigienki

popychacze

pastylki

doslownie wszystko i wszystko nowe

i chodź wszystko nowe nadal klekocze mniej troche ale nadal i reka idzie wyczuć luz pomiedzy dzwigienka a popychaczem

i oto moje pytanie i czy sie tak da to zniwelować iż

zmierzyć szczelniomierzem luz pomiedzy dzwigienka a popychaczem i taka jaka bedzie szczelinka dorobic podkladeczki i wlozyc je w gniazdo gdzie wchodzi popychacz ??

pomysl moj wlasny wiec prosze sie nie smiac o ile to tandetny pomysl :cry2: :cry2:

i czy o ile sie da czy to nie koliduje zniczym innym tam

a mam takiego fachowca co mi zrobi takie cieniutkie podkladeczki prosze o wypowiedz madrych znajacych sie tu ludzi :) :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego olej jaki masz zalany, kiedy wymieniony z filtrem i jak kolega wyżej pyta czy wyczyszczona listwa smarująca i jak wyglądały gniazda popychaczy i czy nie miały syfu?
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary problem to pospolity . Zalóż dźwigienki z M43 i dorób pastylki do tego. Problem z głowy...Niepotrzebnie straciłeś kase na nowe części które i tak się wytrą znów. Od razu zrób przeróbke na dźignie z M43 na rolkach
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyczyszczone olej podaje jak nalezy ... i ja nie pytam czy z m43 mozna tylko czy takie rozwiazanbie jak ja napisalem zda i czy mozna tak zrobic wiec prosze sie wypowiedziec w tej kwiesti a nie ze mogflem tak czy tak wkoncu ktos zaprojektowal ten silnik tak a nie inaczej i musi wszystko chodzic jak nalezy pozdro !
BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie że tak da radę, ale bezpiecznie jest na zdjętej głowicy. Jak dasz za grybą podkładkę, to może zawór się nie domykać. Pamiętaj by podkładka miala dziurę, by olej lecia przez nią. W Twoim przypadku pewnie zawory już sa dość sklepane i dlatego inwestycja nie przyniosła efektu.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak myslisz??? M40 ma to farbycznie. Koledze chodziło o coś dodatkowego co zniwelusje luz zaworowy...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak da radę, ale bezpiecznie jest na zdjętej głowicy. Jak dasz za grybą podkładkę, to może zawór się nie domykać. Pamiętaj by podkładka miala dziurę, by olej lecia przez nią. W Twoim przypadku pewnie zawory już sa dość sklepane i dlatego inwestycja nie przyniosła efektu.

 

PZDR>

a dziurki bym nie robil bo jak juz to takiej srednicy jak jest nadole popychacz to nic nie powinno kolidowac ... a tak pozatym to popychacz powinien tam jakies setne minimetrow skorygowac o ile bedzie za wysoka prawda?

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zrozumiałem cie i tyle. I powiem tak.Jeżeli wymieniłeś całą klawiaturę i jest nie tak - czyli duży luz jak piszesz i wali w nią to znaczy że jest coś nie tak. zastosujesz podkładki i może się okazać że są za grube i przez to może zaworów nie domykać. Jeszcze opcja widnieje słabego ciśnienia oleju i poprostu te co masz aktualnie nie są wypchane do końca :| Ale zakładaj podkładki i podziel się nowym doświadzczeniem :)
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie dopiero na wiosenke sie za to zabiore no zastosuje i zobaczymy jaki bedzie efekt moze opatentuje to :D:D:D jak zda egzamin

moim zdaniem o ile nawet bym sie pomylil i delikatnie zle dobral podkladeczki to samolegulator czyli popychacz powinien skorygowac to ...

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.