Skocz do zawartości

POMOCY:/ problem z temperaturą silnika


Kasprzyk19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem całkiem niedawno autko jestem w trakcie jego poznawania ale juz pojawiły sie pierwsze problemy. Minowicie wywalał mi błąd zawysokiej temperatury silnika, wentylator się załancza ale sprawdzam węze za chłodnicą a one zimne. A wiec wymieniam termostat na nowy (wahler). Nie mija pare dni i problem sie powtarza. Wywala komunikat zawysokiej temp. wentylator chodzi a woda na chłodnice nie idzie:/

 

W czym może leżeć problem silnik 2,5i rok 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% elektryczna pompa wody. W Twoim silniku, nie jest ona napędzana z paska czy rozrządu, tylko zupełnie niezależnie silnikiem elektrycznym. Sytuacja będzie się pogarszać.

 

Na postoju możesz wymusić jej uruchomienie. Włącz zapłon i przytrzymaj w podłodze pedał gazu. Po chwili pompa zostanie uruchomiona (lub też nie, jeżeli już kompletnie pada).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, pompa wody, dodatkowo wymień jeszcze termostat - profilaktycznie ;)

Miałem ostatnio taki sam problem.

Generalnie aby nie zarżnąć silnika to wejdź w ukryte menu i dopóki nie wymienisz pompy ustaw sobie aby pokazywał Ci temperaturę wody. (pozycja 7 bodajże) Jak zobaczysz żę gwałtownie rośnie to zatrzymaj się, zgaś silnik, uruchom ponownie i wio ;) - ale zalecam szybką wymianę, jak chcesz mam namiar na kolesia co taką pompę ma dość tanio, szczegóły jak chcesz znać to napisz do mnie na priv.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to pompa tak jak chlopaki mowia, ale dla pewnosci sprawdz ja czy chodzi jak artuj ci powiedzial. Ja sam wymienialem 3tys temu ale sama pompe ,termostat byl dobry. A jeszcze jedno jakby cie chcial ktos naciagnac tak jak mnie,to nic nie trzeba adaptowac ani nic, wymieniasz odpowietrzasz i ma grac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za tak szybka odpowiedz.

 

Fajnie że można ją uruchomic manualnie tak jak pisaliście, bede musiał to sprawdzić. Będzie ją słychać czy patrzyc na na waż za chłodnicą??

Ale mimo wszystko nie zmienia to faktu że pujdzie do wymiany. Ogóle wydaje mi się że nie jest całkiem kaput tylko się przywiesza, raz działa a raz nie. Bo czasami normalnie leci gorące powietrze a czasami tylko letnie

 

 

Termostat tak jak pisałem wcześniej wymieniłem na nowy

 

jeszcze z ciekawości spytam czy pompa elektryczna od silnika 2,0 podejdzie bo znalazłem na allegro w dobrej cenie nr tej pompy 11517559272

 

I jeszcze jedna sprawa przy jakiej temperaturze w tym autku powinien sie otworzyc termostat jakiej temperatury przestrzegać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.