Skocz do zawartości

530D gigantyczne spalanie


batmuz09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam bmw e39 3.0D 184km 99r w automacie. Po wymianie pompki paliwa zaczoł sporo palić. wcześniej palił około 10-11L w mieście przy dość dynamicznej jeździe teraz pali 14-15L nawet w trasie przy spokojnej jeździe pali aż 10L co można wymienić od czego najlepiej zacząć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo tylko ze ja nic nie wymienialem.

Zalane auto do pelna i po 101 km dokladnie moim oczom ukazal sie wynik 14,7 na dystrybutorze. A zawsze bylo w okolicy 10,8. Nie kopci chodzi równo pali od kopa zawsze. Do setki ma 7.6s sprawdzane kilka razy. wiec raczej jedzie dobrze. tylko cos sie zjeba**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie chciałbym zaktualizować temat.

 

Ostatnio wymieniłem pompkę paliwa na oryginalną leczy używaną. Mam 3.0d z 99r. i ze średniego spalania na trasie rzędu 7,0l/100km skoczyło mi do ok. 10l/100km. Planuję ją podpiąć pod kompa i zobaczyć co się stało. Natomiast mam pytanie do was, czy poradziliście sobie z tym problemem i co było przyczyną? A chcę dodać, że nie widać różnicy w jeździe auta, nie jedzie szybciej. I raczej nigdzie nie cieknie, patrzyłem na pompce i przy silniku.

 

Jestem wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kwietniu prawie z zaskoczenia zaczęło spalanie skakać. Z normy 9-9,5l pod nogą, na komputerze i w baku do nogi (powinno być to samo), komputera (około 10l) kończąc na baku 15l.

Oddałem skrzynię na regenerację, bo zaczęła mi żeglować nawet momentami + brak mocy. Piszę o automacie.

Najprawdopodobniej uślizgi, bo za sobą miałem czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.