Skocz do zawartości

problem z zimnym silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kurde nadeszla odwilz i moja beti sie rozchorowala. tzn dopoki sie nie nagrzeje to tak jakby nie chciala przypieszac. uczucie jakby zle palila garach.

jak sprawdzic cewki czy dobre ??

Jakie ewentualnie sa kozty cewek.

jakie kable najlepiej kupic i tez jakie kota mniej wiecej.

podejrzewam tez swiece. wiec jakie najlepiej kupic.

320 e36 coupe z 93 roku

dzieki za opdowiedz.

 

 

Wymienilem swiece i dalej nic. objaw ten sam. na zimny silniku podczas ruszania zamochod tak jakby zamulony nie chce przyspieszac. ma taka jakby dziure. chwile to trwa po czym przyspiesza ale tez bez rewelacji.

co to moe jeszcze byc

 

P.S sprawdzalem wieczorem i nie mam las vegas pod maska. wieck kurde nie wiem co to moze byc :/

 

Problem wystepuje tylko na zimnym silniku. po rozgrzaniu ustepuje. nie ma problemu rowniez z jazda na gazie.

Opublikowano
To chyba normalne, że zimny silnik nie daje pełnej mocy zanim nie będzie miał tych 40*C
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Opublikowano
  • Autor
to nie jest wlasnie normalne. bo kurde to nie chodzi o to ze on nie ma mocy tylko o to ze tak dziwnie sie achowuje jakby byl zamulony. dodaje gazu na co on nie reaguje na obrotach po czym po chwili dopiero z duymi oporami zaczyna sie wkrecac
Opublikowano

miałem u siebie podobną sytuację!!! jak był zimny to nie chcial się wkręcić powyżej 1500obr!!! deptałem pedał do podłogi a on nic!!!! ale jak już złapał to było OK

ja wymieniłem przepływomierz i efekt ustąpił.....

Opublikowano
W pierwszej kolejności zresetuj komputer-przy gazie czasami się mu coś popieprzy.
Opublikowano
Sonda i tak nie działa na zimnym silniku poniżej 300*C Jeśli jeździsz na gazie to prawdopodobnie go lekko zalewa, poszukaj było o tym już kilka razy...
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Opublikowano

tak ,ale zaczyna działać po jakichś 3-5 min po odpaleniu napostoju,podczas jazdy to trochę szybciej,

czyli silnik jest prawie zimny a sonda już pracuje (sprawna sonda)

 

A czy nie zauważyłeś żeby auto paliło więcej lub działo się coś dziwnego z ekonomizerem podczas tego jak się dławi???

Opublikowano
  • Autor

nio dzisjaj w sumie kurde po calej nocy i polowie dnia wsiadlem i odpalilem to obroty praktycznie spadly do zera. a ekonomizer tez cos tak jakby glupial ale tylko po odpaleniu poniej ok. problem kurde ustepuje po rozgraniu do jakis 30-40 stopni i w asadzie po przelaczeniu na gaz nie wystepuje a na ga mi sie przelancza po przekroczeniu 30 stopni. mam sekwencje

Zmian w spalaniu nei zauwazylem sa to skokiu typu +/- 1 litr gazu

Opublikowano
  • Autor

dzisjaj troche pojezdzilem i spalanie jest ok.

na gazie jest wszystk ok. przypoadlosc ta dotyczy tylko benyny

Opublikowano
  • Autor

wrazenie jest taki jakby dostawal za mala dawke benzyny przez co jest zamulony a na jalowym ma niskie obroty i czasami go zatelepie. na gazie pracuje idealnie..

 

pomoze ktos

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.