Skocz do zawartości

bmw e46-falowanie obrotów na zimnym silniku


ridikad

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem świeżym posiadaczem e46- 320d o mocy 136 km z 2000r.268 000 przebieg

Problem jest taki że na zimnym silniku obroty falują ale regularnie czyli przy 1000 skacze i trzyma-4sek potem normalnie i po 25 sek zjawisko się powtarza aż do rozgrzania do 70 stopni potem oki.Podłączyłem do kompa u kolesia o dziwo pokazało że jakiś błąd 2 wtrysku,troche dziwne bo auto moc ma nie kopci i sam nie wiem ponieważ nie znam się na takich sprawach,poproszę was o pomoc z góry dzięki pozdrowiam :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przed odpaleniem silnika wyłącz klimatronik, czyli naciskaj minus nawiewu, aż wszystko zgaśnie, odpal silnik i zobacz czy falowanie ustaje, to potwierdzi tezę ziela, zapewne trafną :cool2: Z tego co się orientuję klimatronik steruje tym podgrzewaczem, jeśli się mylę, to nie krzyczcie proszę :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem silnika wyłącz klimatronik, czyli naciskaj minus nawiewu, aż wszystko zgaśnie, odpal silnik i zobacz czy falowanie ustaje, to potwierdzi tezę ziela, zapewne trafną :cool2: Z tego co się orientuję klimatronik steruje tym podgrzewaczem, jeśli się mylę, to nie krzyczcie proszę :wink:

dzięki jutro ramo sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też faluje silnik jak załącze ten podgrzewacz wody ,i nie wiem gdzie szukac usterki,podgrzewacz mam dobry bo nie wywala blędu i nawet go rozebrałem żeby zobaczyc czy w środku sie cos nie wypaliło i sie okazało że jest ok.nie wiem czy to przypadek ale te falowanie sie zaczeło po wywaleniu klapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem silnika wyłącz klimatronik, czyli naciskaj minus nawiewu, aż wszystko zgaśnie, odpal silnik i zobacz czy falowanie ustaje, to potwierdzi tezę ziela, zapewne trafną :cool2: Z tego co się orientuję klimatronik steruje tym podgrzewaczem, jeśli się mylę, to nie krzyczcie proszę :wink:

Witam, masz rację po wyłączeniu klimy jest ok ale podgrzewacz jest raczej sprawny,dotykałem go i grzeje,węże są też ciepłe choć miękkie nie wiem co dalej może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupno nowego, może używanego, ale nie wiadomo ile to pochodzi....

Roger z Nysy ma patent na naprawę, nawet z opisami, poszukaj, opisał to dość konkretnie ze zdjęciami co trzeba zrobić, z tego co pamiętam robi się zimny lut lub przerywa się ścieżka na płytce. Jak umiesz używać lutownicy, to sobie poradzisz. Trzeba uważać, bo wadliwy podgrzewacz rozładowuje akumulator podczas postoju przy zgaszonym silniku. Ostatnio miałem tak, że z rana nie mogłem odpalić autka(padła bateria), po podłączeniu kompa wyszedł właśnie błąd tego podgrzewacza, odłączyłem przy nim kostkę żeby przeczyścić i po tym zabiegu już ten błąd się nie pojawił, choć dla pewności zawsze przed zgaszeniem silnika wyłączam cały klimatronik, oczywiście tylko gdy zostawiam autko na noc, taka czynność "na zaś".

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że akumulator padał to miałem ze 3-razy lipę,wymieniłem go na używany 2-miesięczny od mercedesa i na razie jest ok,tamten był jeszcze orginalny BMW.Zastanawiam się że ten podgrzewacz jest ciepły i czy to na pewno przyczyna pochodzi od niego.P0staram się podjechać na dobrego kompa może coś pokaże bo na tamtym kompie jak pisałem w pierwszym poście to coś ze wtryskiem sam nie wiem.Moc mam odpala idealnie a w ogóle po wymianie akumulatora to super,będę coś próbował na razie dzięki pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi pokazało ten błąd "43F2 elect. spare heater" i to na zwykłej INPIE, po odłączeniu i ponownym podłączeniu kostki oraz skasowania błędu, już nigdy się nie pokazał.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
U mnie płyn podgrzewał się do temp 72C. Rozebrałem podgrzewacz i o zgrozo : płytka wypalona na wylot. Grzałki sprawne, ale dwa tranzystory już nie. Miałem nadzieję, na przepaloną ścieżkę lub zimny lut, a tu taka niespodzianka :shock: . Pozostało zakupić używany i dobrze sprawdzić przed montażem. Dziś zakładam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem silnika wyłącz klimatronik, czyli naciskaj minus nawiewu, aż wszystko zgaśnie, odpal silnik i zobacz czy falowanie ustaje, to potwierdzi tezę ziela, zapewne trafną :cool2: Z tego co się orientuję klimatronik steruje tym podgrzewaczem, jeśli się mylę, to nie krzyczcie proszę :wink:

Witam, masz rację po wyłączeniu klimy jest ok ale podgrzewacz jest raczej sprawny,dotykałem go i grzeje,węże są też ciepłe choć miękkie nie wiem co dalej może jakieś pomysły?

 

 

To, że grzeje nie znaczy, że jest sprawny. U mnie była płytka przepalona na wylot, spalone dwa tranzystory i działała. Podgrzewał wodę do 72C. Miałem szczęście, że nie było zwary. Dzisiaj wymieniłem na nowy czyt. Używany, wcześniej sprawdzony miernikiem. Narazie jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.