Skocz do zawartości

3.0D kpcila na bialo zgasla podczas jazdy i nie odpala


batmuz09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie.

Dzis rano wyjechałem z domu zauwazylem że kopci na biało. Nie bylo aż tak mocno więc pojechalem. przejechałem dobry kilometr i auto przestało przyśpieszać i po chwili zgaslo i juz nie odpalilo. otworzylem maske przekręciłem zaplon i paliwo idzie razem z powietrzem. jakieś rady? Paliwa jest okolo 10L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak z poziomem oleju? Nie zatarłeś silnika? Turbo?

A może płyn chłodniczy uciekł? :roll:

Ewidentnie widać że silnik nie dostaje paliwa, więc po co rzucasz teoriami o zatarciu? :shock:

Paliwa dolej co najmniej 10l i próbuj odpalić jak KKe39 mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się

przejechałem dobry kilometr i auto przestało przyśpieszać i po chwili zgaslo i juz nie odpalilo

 

można wysnuć wniosek, że równie dobrze mógł zatrzeć silnik. Nie odpala może oznaczać też nie kręcenie lub zerwanie łańcucha. Moja sugestia dla kolegi z jednym postem po pierwszym problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Weź już daj spokój, równie dobrze mogły paść wszystkie wtryski, pompa CR, mogło rozwalić wał.... :roll:

Jak na mój tok myślenia, to zaczynasz od tego co jest podejrzane, czyli powietrze w układzie paliwowym. A to średnio świadczy o zatarciu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak można by tłumaczyć każdą usterkę, i na każdy problem z dieslem pisać taką odpowiedź, powodując palpitację serca u założyciela problemu.

Kolega pisze że auto po zgaśnięciu nie odpaliło, więc zakładam że próbował uruchomic silnik.

Na zdrowy rozsądek chyba by napisał że silnik nie obróci, albo coś rzęzi i stuka, wg mnie poprostu kręci i nie odpala, co na 99% eliminuje usterkę rozrządu. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taką wielką chmurę, że nikt nic nie widział za mną zostawiałem za sobą jak nie wymieniłem odmy :duh:

Moja pompka objawiała się tez wielką chmurą, ja jej gaz, a tu chmura, silnik dostaje drgawek i brak mocy, auto nie jedzie. :wink:

Btw, dobrze ze u mnie skończyły się takie problemy, bo chyba bym nerwowo nie wytrzymał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.