Skocz do zawartości

Cos dziwnie klepie w 2.0


Mrozu320

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam problem polega na tym ze jak dam mu w pizde i polatam chwile bokiem cos w silniku zaczyna klepac ;/ Zlokalizowałem to i jest to mniejwiecej gdzies na 5 garze ale nie jest to raczej panewka mozliwe tez ze jest to Vanos. Po jakims czasie jest nprmalnie nie mam pojecia co to jest. Oleju jest na połowie czyli tak jak ma byc. Zauwazyłem tez kiedy ruszam i go lekko przymule to zapala sie kontrolka oleju i od razu gasnie. Prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a do bety nie leje sie mobila ! i nie 10w40 tylko do 2.0 5w50!

Oświeć mnie "geniuszu" czym to różni się mobil od castrola lub innego, chociażby zwykłego orlena o tej samej lepkości i dlaczego według ciebie nie 10w40?

 

 

Jakościa geniuszu!

 

Gdyby twoja głupota i ignorancja mogły napędzić twoje BMW, to jeździłbyś za darmo.

Dla potomnych: http://olejeismary.blogspot.com/2011/02/oznaczenia-i-normy-olejowe.html,

Normy API - http://autogeorg.bx.pl/files/Normy%20wszystkie.pdf - wyjaśnienie w jaki sposób oznacza się "jakość",

a tutaj przykłady takiego samego oleju. W tym konkretnym przypadku 10w 40, którego to ponoć w Mongolii "do bety się nie leje":

(...) do bety nie leje sie mobila ! i nie 10w40 (...)

no właśnie... poniżej, dla porównania specyfikacje kilku popularnych marek (informacje ze stron producentów):

CASTROL - http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9010703&contentId=7021503;

MOBIL - http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-2000-x1-10w40.aspx# (zakładka "specyfikacje");

MOTUL - http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-96.html

Zwykły Orlen - http://www.orlenoil.pl/oleje-dla-motoryzacji/oleje-dla-samochodow-osobowych-i-lekkich-dostawczych/idp:383.html.

 

Łatwo po powyższej lekturze zauważyć te wielkie różnice w jakości (opakowań) produktów różnych marek oraz przede wszystkim w cenie.

Dodam jeszcze tylko, że to nie producenci nadają sobie określone normy/certyfikaty tylko odpowiednie komisje do których to próbki wszystkich olejów chcących trafić na rynek regularnie są dostarczane.

 

Oczywiście pozostaje jeszcze tzw. wiara w "siłę/jakość marki", niewidzialne nano cząsteczki potrafiące usmażyć jajecznicę czy w reklamowe zapewnienia Leszka Kuzaja. Tym którym wiary brak... to tylko zdrowy rozsądek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię ludzi głupich, którzy nie potrafią się wysłowić, na dodatek nie znają się na tym o czym próbują mówić, szerząc przy tym jakieś dziwne teorie nie podparte kompletnie żadnymi argumentami.

Chcesz się do mnie przyjechać? Zapraszam! W tym przypadku myślę jednak, że bardziej niż głupoty, zabraknie ci jaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Senne oko, nie jest tak do końca. Każda norma ma jakieś widełki. Oba oleję mają powiedzmy normę jakościową SM, wysoka norma, jakość. Ale jeden olej będzie mieścił się w dolnej granicy SM, a drógi będzie w górnej granicy SM...Zawsze gdzieś się to przełoży, chodź dla normalnego jeźdzenia (nie palenia gumy pod remizą, czy kręcenia bączków pod Tesco) nie ma to znaczenia. Faktem jest ze jesli chodzi o 10w40, to praktycznie 90 procent oleju się nie różni niczym. PRzejeździłem kilka wymian na Mobilu, Castrolu, GM, Lotosie i jeździł tak samo. Nie zauważyłem różnic przy spuszczaniu starego oleju, czy w pracy silnika.

Jedyny olej jaki zrobił na mnie wrażenie to FUCHS 10w40 z MOS2. Tutaj rzeczywiście po drugiej wymienie na taki sam olej silnik pracuje ciszej, zawory się uciszyły. Niestety jest drogi i z przyczyn niezależnych musialem wlać zwykły 10w40....i to był szok...Silnik wrócił po pewnym czasie to poprzedniego pocykiwania....

Ale ogólnie to należy kierować się rozsądkiem, nie kupowac z niewiadomego pochodzenia oleju (podejrzanie tanie oleje na ALLEGRO) i nie kupować na siłę coś drogiego.

A koledzę w klepaniem, to radzę nie upalać, nie bawić sie pod tesco czy innym AUchał i nie będzie problemów.

Może to być banewka. Bez odpowiedniego przyrządu nie stwierdzisz czy to klepie na górze czy na dole. Wszystko się nosi po calym silniku. Jedź do mechaniora co ma słuchawki elektroniczne i niech obada co i jak..

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodziło :D latam bokiem juz chwile czasu i jesli chodzi o bmw to jest dosc wytrzymałe. W poprzednim sprzecie po zalaniu mobila zaczely mi popychacze cykac. A jesli chodzi o głupote to nie twoj problem jak ktos jezdzi a jaj to raczej tobie by zabraklo :lol: . Zanizasz tylko poziom forum :duh: i tacy uztkownicy jak ty odstraszaja nowe osoby. Forum nie jest po to aby wymądrzac sie i pokazaywac kto co wiecej umie, tylko po to zeby rozwiązywac problemy. Sory dzieli mnie odległosc i szkoda fatygi aa i nie zapomnij załozyc dresów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Beemki jeżdza na gazie niektóre to znosza dobrze niektóre żle zależy od przebiegu i pojemnosci choc nie koniecznie bo moze byc mały przebieg ale nie wiadomo czy ktos jej wczesniej nie katował.ja mam na gazie tylko jedna betke i juz nigdy nie zaloże gazu bynajmniej nie do betki bo wiem ile kosztuje naprawa i jakie sa problemy z gazem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą w sprawie gazu. Mam osobiste doświadczenia i rodzinne, które mówią zupełnie co innego niż kolega. Compact 1,6i 70tys. na gazie sekwencyjnym BRC i śmiga jak ta lala. Kuzyn w 1,8 IS zrobił ponad 100tys. jedyne co robił tu uszczelka pod głowicą, ale jego bunia ma jakieś 400tys...zawory całe i nie wypalone. Z resztą silnika też się nic nie dzieje. W e39 mamy tez gaz BRC ?(2,5 vanos) i jakoś do tej pory również śmiga jak ta lala. Pamiętaj, że nawet najlepsza instalacja gazowa założona przez pseudomechaniora nie będzie działać poprawnie w każdym aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.