Skocz do zawartości

E39 530d drgania przy 60km/h i 120km/h


KKe39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższej chwili mam następujący problem że czuć wibracje podczas jazdy, lecz sa one na tyle małe że nie przeszkadzają. Jednakże przy prędkości rzędu 50-65km/h tak się nasilają że telepie całą budą aż plastik pod kierownica słychać jak wibruje, tak samo przy prędkości 105-130km/h się nasilają tak że aż nieprzyjemnie się siedzi w aucie. Przy innych prędkościach są one minimalne, niezależnie czy jadę 30 czy 200. Wczoraj wymieniłem opony na nowe zimówki i objaw jest jeszcze bardziej wyczuwalny. Tak jak na prawie łysych letnich aż tak nie było tego czuć tak na zimówkach auto skacze. Koła są wyważone.

 

Czy ktoś miał podobną sytuacje? Od czego to może zależeć.

[nie znalazlem nic podobnego]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawieszenie sprawdzałeś? Może tu leży przyczyna bicia? Ja swego czasu miałem podobny problem w e34 miałem założone felgi od e39 i w przedziale 110-130km/h też miałem duże bicie, okazało się, że jest min różnica w średnicy otworu w feldze i musiałem zastosować pierścienie centrujące i problem zniknął.

Tak jak pisałem, zacznij od diagnostyki zawieszenia jesli felgi masz ori od e39


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie sprawdzowone, z przodu wszystko super, z tyłu do wymiany 2 tuleje belki i prawdopodobnie tuleje wahacza. Słyszałem też że takie właśnie drgania mogą być od półosiek lub przegubów. Dodam tylko że ostatnio się nasiliły, a przejechałem zaledwie 130km odkąd zaczęły się te drgania. Teraz je czuć już od 40km/h do ~70km/h i od 100 do ~135km/h. Auto było u jednego mechanika który przez cały dzień nie potrafił zlokalizować usterki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opony i felgi są w porządku to może podpora wału?.

Żeby to sprawdzić to unieś tył ,dobrze zabezpiecz samochód :!: i na biegu sprawdź czy bicie występuje.Jak tak to łożysko w podporze wału do wymiany.

 

Sprawdź jeszcze czy otwór centrujący w feldze (ten o którym wspomina DanielStarachowice) nie ma luzu na piaście.To bardzo ważna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum tyle razy, że dziwię się, że moderator tego nie zamknął... :search:

Większość tematów odnosi się do drgań w okolicach 90-100km/h lub w całym zakresie prędkości. Jeżeli znalazłeś odpowiedź na moje pytanie, to czy nie łatwiej byłoby wkleić link zamiast "dziwić się czemu moderator tego nie zamknął".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.