Skocz do zawartości

E46 Poślizg i przygoda z krawężnikiem


migcool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wnioski hmm, ja już podziękuję zabawie na wąskiej drodze, pozwolę sobie na dużym wolnym placu poznawać auto, ale już nigdy w życiu w wąskiej uliczce, to jednak znacznie wyższa szkoła jazdy. Jestem sam sobie winien, jak już wyżej napisałem, auto z napędem na tył daje dużo zabawy, ale też nie wybacza błędów, pewno wielu z Was by opanowało sytuację jaka mnie zastała podczas tej brawurowej jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze, że jest światełko w tunelu :cool2: zrobisz ją i musowo na przeprosiny na pusty plac jak będzie śnieg i nauka :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deformacja nie jest jakaś poważna, rampa i minimalne poprawki z tego co mówili. Tak się złożyło, że właściciel ASO ma swoich znajomych w HDI i ponoć trochę to pomogło w załatwieniu, nie wiem ile w tym prawdy, liczy się to co ja z tego mam. Naprawa bezgotówkowa, ja kasy nie zobaczę i o to mi chodziło, bo liczy się dla mnie sprawne autko, a nie zarobek.

 

Plac koniecznie zimą, tam, gdzie można sobie pozwolić na błędy:)

 

EDIT: Jak przyniosłem umowę AC to odrazu powiedzieli super, bo mam opcję SERWIS i naprawa na org częściach, nie na kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś rozmawiałem z kierownikiem ASO i wyszła jeszcze półoś do wymiany, według nich to koszt 1500zł po zniżkach na jakich mnie potraktowali (ponoć cena dla normalnego z zewnątrz to blisko 1900zł). Moje pytanie do Was, ponieważ pokazywali mi uszkodzony przegub przy kole ale sama ta cała reszta wyglądała ok, dlaczego oni chcą wymieniać całą półoś? To niestety muszę wyłożyć z własnej kieszeni bo nie było tego na kosztorysie, ale jak zarzekali cała reszta już sprawdzona i to jedyny wydatek jaki ja poniosę w związku z naprawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To niech wezwą rzeczoznawcę na ponowne oględziny i nie kręcą. Uszkodzenie powstało w wyniku zdarzenia więc zapłaci za nie TU. Półoś to jedna cała część, idzie do wymiany cała. W dodatku niestety ale coś mi tu wali ściemą ze strony ASO, uszkodzenie półosi widać od razu i powinno wyjść przy pierwszych oględzinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, ściemniają to napewno, mówią, że to po to aby nie byłą szkoda całkowita ble ble ble. Gość, który tam zarządza jest przyjazdy w rozmowie, ale wzięli 11tys od TU i wymieniają za to tylko kilka elementów, ponoć lekkie prostowanie karocy biorą na siebie (nie było tego na kosztorysie u rzeczoznawcy), teraz doszła jeszcze półoś. Ja osobiście nie mam czasu aby zwlekać, auto jest mi potrzebne, aby jeździć do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale to żadna filozofia! Normalną procedurą jest, że jak wychodzą dodatkowe uszkodzenia podczas rozbierania to robi się dodatkowy kosztorys. Tu nie ma mowy o szkodzie całkowitej skoro koszt naprawy to prawie 1/2 wartości, półoś nie kosztuje 5kzł! :duh: A tak już całkiem poważnie to uważam, że chcą Cię naciągnąć bo przy takim uszkodzeniu jak koło na zdjęciu praktycznie odpadło od auta nieuwzględnienie półosi w kosztorysie wstępnym to ściema :!: Ja bym chciał wglądu w kosztorys TU albo w ASO albo przedzwoń do TU i zapytaj. Możesz powiedzieć, że ASO twierdzi, że kosztorys nie zawierał elementu który od początku był zniszczony i czyj to błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mi powiedzieli, że dostali od TU pozwolenie na naprawę do kwoty 11tys, ponoć tam już wszystko wyliczyli na kwotę bliską 11tys, a to już by przekroczyło cały budżet przewidziany na naprawę. Zapewnili, że to jedyny wydatek i auto zostanie zrobione porządnie i z gwarancją, więc przystałem na te 1500zł, aby mieć już spokój z lataniem.

 

BaX po Twoich wypowiedziach zaczynam wątpić w szczerość nawet tak poważnych zakładów mechanicznych jak ASO, jak widać nie wszystkim można ufać jak naszemu forumowemu koledze Szymonowi, który na co dzień dogląda mi auta:(

 

W kosztorysie nie było mowy o rampie i ponoć robią to w cenie zarobku jaki mają, a co jak zacznę dochodzić co jest nie tak, a oni mi nagle wyskoczą z płaceniem jeszcze za rampę jakąś linkę i nie wiem co tam jeszcze robią w cenie zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ... skąd ja to znam. Lakierowali mi maskę w ASO, to zapomnieli o cieniowaniu błotników. Jak oznajmiłem że "szachownicy" nie odbieram, to kazali mi dopłacić 1000 zł za cieniowanie. Napisałem odwołanie i TU dopłaciło resztę. Choć dałem się naciągnąć na nowe zaślepki od spryskiwaczy ksenonowych, bo podobno przy demontażu okazały się być spękane :duh: Pisz odwołanie i nie bądź łosiem. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę ten wątek od pewnego czasu i z tego co piszesz to rzeczywiście gołym okiem widać że ASO pompuje Cię w balona. Półoś przy urwanym kole napewno od samego początku kwalifikowała się do wymiany, poza tym jak znam cwaniaczków z takiego serwisu to za chwilę wyjdzie jeszcze coś i jeszcze coś i tak aż wydoją Cię z niezłej sumki. Nie daj się robić w bambucho i tak jak koledzy wyżej Ci pisali powiadom ubezpieczyciela i nie zgadzaj się na żadne dopłaty - w końcu masz pełne AC :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że człowiek, który zarządza ASO ciągle mówi "szkoda całkowita", jeśli coś więcej przez TU. :|

 

Czyli Cię zaszachowali i tak będą mówić w kółko jeśli stwierdzą że za mało na Tobie zarobią - współczucia.

Na Twoim miejscu poważnie rozważyłbym szkodę całkowitą. Jeśli dostałbyś te 11.tys + sprzedasz auta w stanie jakim się znajduje napewno wyszedłbyś na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU z Ac, aso i ogólnie usługodawcy ( lakiernicy ) to masakra ... mi że za ciemny odcień to wyszło 3 miesiące po lakierowaniu ...

co do samochodu to niech tobie dadzą zastępczy z tu, albo z aso jako klienta, albo jako klienta lakierni czy coś

oględziny robiłem 2 razy, 3 - 4 razy odsyłaliśmy sobie wycenę naprawy

ogólnie tak to wygląda u nas, i jak ktoś mi powie że daje samochód do aso, bo ma pakiet serwis i już ma wszytsko gdzieś bo tam na pewno dobrze zrobią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać po weekendzie jak już będzie bliżej odbioru auta (na przyszły tydzień ma już być gotowe), chyba, że wcześniej zadzwonią ponownie, że coś dopłacać to wtedy już nie będzie mojej litości, jak narazie nie mam czasu i ochoty na odwołania, poświęcę te siano, a do odbioru zabiorę szymona-o i jak coś będzie nie ten teges to będziemy kręcić nosem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko

dodatkowe ogledziny nawet za cene kasacji i zabieraj auto do niezależnego warsztatu i dogadać sie co do naprawy na używanych cząsciach

 

a z drugiej strony jak przy deformacii nadwozia nie dali ramy naprawczej :mad2: - jak oni to chca naprawic :?: na lince :mad2:

 

Dokładnie.

 

Jeszcze będzie Niemca dorabiał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać po weekendzie jak już będzie bliżej odbioru auta (na przyszły tydzień ma już być gotowe), chyba, że wcześniej zadzwonią ponownie, że coś dopłacać to wtedy już nie będzie mojej litości, jak narazie nie mam czasu i ochoty na odwołania, poświęcę te siano, a do odbioru zabiorę szymona-o i jak coś będzie nie ten teges to będziemy kręcić nosem.

 

 

 

kolego ty sie ich zapytaj czy dopłata bedzie tylko za półos bo jak naprawia auto i każą dopłacić więcej to wtedy nawet szymon-o nie wiele wskóra pamiętaj że szkoda z AC a aso ma duuuże stawki za rbh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.