Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czuwajsta

Witam. Rzeczoznawca w aso zrobil mi wycene na 12800. Dziś wyslałem odwołanie wraz z wyceną.

 

dostaniesz co do grosz z wyceny rzeczoznawcy czyli te 12800zł, pod warunkiem ze auto przed stluczka mialo wyzsza wartosc chociaz o 1 zł od tej wyceny. na innym forum bmw jest poradnik co i jak zrobic, zeby cie nie oszukali. ja bym ta kase wzial i sprzedal uszkodzonego za 5-6 tys zł i kupil nie bitego, za 18-19 tys zł juz cos trafisz. do tego teraz dochodzi auto zastepcze podobno. hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak i co wywojowałeś, bo kurde wkurza mnie to jak czytam i słucham codziennie zażaleń klientów firm ubezpieczeniowych że robią wała z człowieka.

Oni robią wszystko na zamiennikach, kombinują tak, żeby jak najmniej wypłacić - bo taki w tym interes. Naprawde bebechy mi sie wywracają jak dostaję do ręki zdjęcia samochodów i załączone kosztorysy, jak mam czas i poczytam to zżynają z czego mogą. Wojuj ile sie da , potrwa to, ale w końcu są w stanie odpuścić. Jednym opłaca się bardziej naprawa bezgotówkowa innym wycena i wypłata gotówki. Bezpiecznie jest właśnie przestawić tak jak zrobiles wycene rzeczoznawcy z warsztatu i napisać odwołanie, fajnie jest jeszcze jeżeli możesz wytknąć jakieś elementy nie wymienione w wycenie rzeczoznawcy z TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opisywalem swoja historie na innym forum http://www.bmw-sport.pl, tam jest temat tutorial z przed kilku lat jak nie byc ofiara, a wrecz przeciwnie. jedynie 10% poszkodowanych dochodzi pelnej szkody - w sądzie - na tym żerują ubezpieczyciele bez wzledu na nazwę firmy.

dodam, że tuż po wypadku trzeba postępować wg. procedury, tak żeby nie być oszukanym.

sa też firmy, które pomagają kompleksowo uzyskać odpowiednie odszkodowanie. niestety to kosztuje czas, osobiście straciłem chyba z 2 lata, ale dostałem kase co do grosza, którą chciałem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mineło 14 dni roboczych od wysłania odwołania, zadzwoniłem dzis do nich i powiedzieli, że mają 30 dni na rozpatrzenie odwołania. No okej, poczekam. Auto jest juz zrobione tylko nie chce odpalić :/ Wogóle nie kręci. Nie wiadomo co moze być, auto zostało podpiete do kompa i nic nie wyszło, no, ale kombinują i trzeba czekać.

Pieniądze od liberty przyszly, czyli te 4700..

 

Dodam, że wyszły nowe rzeczy.. Akumulator jest pękniety i skrzynia przesunięta. Ale ze skrzynią wszystko okej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje. Wycenę mam profesjonalnie zrobioną, pieczątki, podpisy, full wypas:D. Odwołanie tez konsultowane z kilkoma osobami które znają sie na rzeczy. Źle zrobiłem, że nie pojechałem do szpitala w dniu wypadku bo przez pare dni szyja mnie bolała, byc może dostałbym za to jakies pieniądze, ale mądry Polak po szkodzie. Trzeba czekac. Najważniejsze by mechanicy w koncu doszli co mojej bmce dolega i odpalili ją. Jest wogole dużo problemów bo auta nie mam przerejstrowanego, ubezpieczenie i przegląd sie skonczyło. By przerejstrowac, muszę mieć wazny przegląd. Będę musial jechać na przegląd bez ubezpieczenia;/, ale co zrobić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak OC się skończyło to możesz miec pecha i ścignie Cię Fundusz Gwarancyjny i będzie to kosztowało nawet do 1600 zł o ile pamiętam. Każdy dzień bez OC to większa kwota do maksymalnych 1600 zł. Nie rozumiem dlaczego OC nie przedłużyłeś. Na co czekasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

By ubezpieczyc musialem miec przerejstrowane auto, przerejstrowac nie mogłem bo musialem mieć przegląd ważny kilkanascie dni.. Ale to już załatwilem.

Auto już odebrałem. Koszty wyniosly 3 tysięce razem z nowym akumulatorem i kilkukrotnym podłączaniu do komputera. Gdyby nie znajomy mechanik koszty byłyby duzo wieksze i nie wiem czy zmiesilbym sie w pieniadzach przyznanych przez ubezpieczyciela.

Dziś dostałem pismo od ubezpieczalni i jak napisali nie znalezli podstaw do zmiany zajetego stanowiska. Napisali, ze moge im przedstawić faktury i wtedy bedą wreyfikowac. Dolączyli jeszcze moja wycene z ASO, poskreslali ceny i napisali swoje. Gdy wszystko do siebie dodałem wyszło 5870, a nie 4700:D. O całe tysiąc zł sie pomylili niż w poprzedniej wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko było okej aż do dzis. Zaś pojawil sie ten sam problem z odpalaniem. Niby wszystko bylo zrobione no i fakt, śmigało kilka dni... Dziś wkładam kluczyk do stacyjki, przekrecam, włącza sie zapłon wszystko normalnie, ale gdy chce juz odpalic rozrusznik nawet nie drgnie.. Tak samo było po wypadku, mechanik męczył sie z tym miesiąc czasu.. Musze chyba znalezć dobrego szpeca od elektryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.