Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

no to za 3.0 zapłacisz ze 3000 :)

 

ogólnie cena e46 328 i e36 328 jest już podobna a nawet e36 droższe z racji najwiekszego silnika :) analogicznie 330d i 330i trzymaja cene wieksza niż reszta.

 

sam sprzedałem swoje e36 kombi i niewiele dołożyłem do e46 330d :) ale miałem zadbane z bogatą historią auto :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Mam na imię Kamil, jestem nowy na forum.

Od najmłodszych lat czuję chemię do marki BMW :lol:, jednak nie mam dużo wiedzy na temat samochodów, a wręcz można powiedzieć ze w porównaniu z Wami na pewno jestem mega zielony. (gdyby ktoś źle zrozumiał - chodzi o wyłącznie wiedzę. Mam prawko 5lat i jeżdżę codziennie samochodem)

 

Przejedzmy do rzeczy.

Przyszedł w końcu czas na zakup mojej pierwszej Bawarki -> Zamierzam kupić BMW e46 328Ci lub 330Ci i stąd też mam do Was kilka pytań:

 

:arrow: OPINIE

Wielokrotnie spotkałem się z opiniami typu "BMW to napęd na tył... nie poradzisz sobie", "za dużo mocy + napęd na tył = w zimę blacharz będzie miał zajęcie", "To na pewno dużo pali i części są drogie, a poza tym koszty OC Cię zjedzą", "BMW w Twoim budżecie to same szroty upalane przez rycerzy ortalionu/sebixów" - NO WŁASNIE! Jak to w końcu jest? Są to słowa ludzi, którzy nie jeżdżą BMW... od właścicieli Bawarek raczej nic negatywnego nie słyszałem.. Proszę wylejcie tu swoje doświadczenia, na pewno przyda się to też innym przyszłym kierowcom BMW.

 

:arrow: ZAKUP/CENA

W internecie krąży wiele ogłoszeń sprzedaży bmw e46 328Ci/330Ci w ogromnym przedziale cenowym.

Czy jest szansa, że znajdę dobry, zadbany model do 19.000zł?

 

:arrow: GAZ

Czy silniki 2.8 i 3.0 dobrze przyjmują gaz? Nie ma żadnych problemów?

 

:arrow: SILNIK

Tak na prawdę nurtuje mnie również sprawa silników w e46.

Zakładam, że Wasz opinie mogą się różnić, ale chętnie kilka przeczytam i dowiem się czegoś nowego.

Nie chcę samochodu do upalania, driftingu, czy katowania na maxa.

Marzy mi się e46 w coupe, który przede wszystkim da mi przyjemność z jazdy, ale też nie zawiedzie kiedy najdzie potrzeba nagłego przyśpieszenia.

Codziennie muszę dojeżdżać do pracy (14km w jedną stronę z czego 7km to trasa), poza tym lubie czasmi jeździć na dalsze weekendowe wypady.

Czytałem gdzieś ze 3.0d BMW jest jednym z lepszych silników, ale jednak nie jestem do niego przekonany (nigdy nie mialem diesela), a dla oszczędności wolałbym silnik benzynowy + LPG.

Co możecie mi zaproponować? Jak BMW ... to R6!

Czy 2.8 lub 3.0 to dobra opcja dla mnie?

 

Jak na razie, to chyba wszystko czego chciałbym się dowiedzieć.

Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tanio w eksploatacji na pewno nie będzie, więc po części narzekacze mają rację, ale prowadzenie rekompensuje. Jeżeli chodzi o kwotę to 19k na pewno wystarczy na ładne 328ci i pewnie jakieś przedliftowe 330ci z trochę większym wkładem też się znajdzie. Oba dobrze znoszą gaz, tylko odpowiednia isnatalacja to jakieś 3.5-4k. Obie wersje to dobry wybór.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne czy to będzie 328 czy 330. Bierz to co w lepszym stanie. W M54B30 (330i) musisz uważać tylko na temat spalania oleju (wada fabryczna rozciągniętych pierścieni tłokowych, częste dolewki oleju) no i oczywiście na mocowanie tylnego wózka (ogólnie w E46). Oględziny przed sprzedażowe w serwisie/firmie specjalizującym się w BMW i tyle. Lubią też padać pompy wspomagania oraz zamki drzwi. Przypatrz się uszczelką. Nie patrz na przebieg a na stan. Najlepiej zmierzyć kompresje silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem ze 100 konnego opla na M54B25 w styczniu. Trzeba było jeździć po prostu normalnie, bez szaleństw, z wyczuciem operując gazem, bo w porównaniu do poprzedniego auta to bmw jednak wyrywało do przodu. Właściwie jedynym stresującym momentem było włączanie się do ruchu przy zaśnieżonych drogach.

Auta szukałem ponad pół roku, obejrzałem kilkanaście egzemplarzy. Dwie fajne sztuki uciekły mi przez moje zawahanie, trzeciej już nie puściłem. ;)

 

328Ci może się trafić za tę cenę. 330Ci raczej słabo.

 

Seria M52 podobno jest bardziej trwała niż M54, ja akurat mam M54 i nie narzekam. Pamiętaj, że BMW to nie tylko silnik, ale jeszcze wał, sprzęgło, dyfer, zawieszenie - to wszystko może boleć, jeśli będzie coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitAm

Więc tak przewalilem internet za sztkami z mojej okolicy

Znalazłem takie sztuki co powiecie o tych BMW a może ktoś by był tak dobry obejrzał je i powiedzal co o nich sądzi.

 

Jak wypadają silniki z tych modeli na co trzeba uważać jak jest z awaryjnocia

 

https://www.olx.pl/i2/oferta/bmw-e46-m-pakiet-coupe-3-0-230km-lpg-CID5-IDox3Dy.html#:20b2a4912b

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330-cicabrioklimazarejestrowanystan-bdb-ID6z6Nay.html

 

http://allegro.pl/czarna-330i-lift-niemcy-xenon-skory-alu-pdc-ful-i6958403468.html#

 

I jesce jak by co takie furki mam jechać oglądać wszystkie w nie długim.czasiehttps://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-3000gt-zamiana-ID6z3bbL.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubishi-eclipse-3-0-v6-manual-zarejestrowany-skory-elektryka-alusy-ID6z1USB.html

 

I ogólnie jak te Mitsubishi wypadają przy BMW ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To przewal jeszcze ten wątek, bo wszytko zostało już napisane, średnio co tydzień to samo. To nie wątek do oceniania konkretnych ogłoszeń, zdobądź VINy i załóż tematy w odpowiednim miejscu. I przeczytaj czasem co napiszesz, bo taki bełkot z błędami, że aż żal. :duh:

P.S.

Co to jest "Mitsubishi", samochód jakiś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dawidex123 pierwszy to żaden m-pakiet, tylko zderzaki zmienione i przednie lampy. Drugi ma zderzak i lampy przednie nie od tej wersji oraz nieprawdopodobny przebieg w tej cenie. Trzeci wygląda najrozsądniej z tym, że nie ma 11 poduszek i klimatyzacji dwustrefowej jak deklaruje sprzedawca.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dawidex. Jest osobny dział do oceny aut z ogłoszenia ale musisz mieć Nr VIN , viewforum.php?f=44 .

Tam chłopaki mają wprawne oko do oceny po fotkach i jak jest kręcony to Ci dadzą do zrozumienia.

Jak Ci sprzedawca nie chce podać Nr vin to sobie odpuść. Możesz sobie zamówić raport do sprawdzenia historii serwisowej i powypadkowej , np u "DRAY" (bogata wersja za 125 zł) lub samemu w necie za 4,5€ (wersja uboga).

 

Ps. Widzę że znalazłeś perełki z niskim przebiegiem. Jak to wersja "ustawiamy licznik pod klienta" to możesz jeszcze zmienić.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów serdecznie, to mój pierwszy post na forum.

 

Tak jak Kamil pare postów powyżej, przymierzam się do kupienia pierwszej beemki i też celuje w 330i. Pod uwagę biore głównie coupe, a mój budżet jest w okolicach 25k PLN.

Mogę dać troche więcej, ale wolałbym nie.

 

Teraz pytanie - czy w takiej cenie będzie trudno kupić 330ci w dobrej wersji wyposażenia (Audio H/K, szyberdach, skory, moze nawet M-Pakiet), do którego nie będe musiał dokładać już od początku?

 

Jest gdzieś jakas czeklista, na co trzeba uważać przy kupnie i lepiej sprawdzić? Oczywiście auto pójdzie do specjalisty przed kupnem, ale fajnie byłoby samemu wiedzieć na co patrzeć.

Próbowałem znaleźć coś takiego na forum, ale mi nie wyszlo.

 

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pepersky , tak na początek

https://www.autodna.pl/blog/checklista-co-sprawdzic-podczas-ogladania-auta-uzywanego/

 

Do tego za 4,5 € podstawową historię serwisową http://www.auto-records.com/

Sprawdzić czy nie zalane gęstym olejem aby kamuflować wycieki itd

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pepersky , tak na początek

https://www.autodna.pl/blog/checklista-co-sprawdzic-podczas-ogladania-auta-uzywanego/

 

Do tego za 4,5 € podstawową historię serwisową http://www.auto-records.com/

Sprawdzić czy nie zalane gęstym olejem aby kamuflować wycieki itd

 

Bardzo dziękuję za tego linka, tak i innym za ich rady.

Coś czuje że lekko nie będzie.

 

Wiecie może czy sezonowo spada dostępność M54B30?? Jak patrzylem w sierpniu, wydawało mi się że jest ich więcej, i fajniejszych, ale wtedy brakowało mi funduszy eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma zależności. To nie motocykle czy cabrio.

 

szukaj, oglądaj, jeździj.

 

Polecam znaleźć najbardziej zadbany egzemplarz w twojej okolicy, od kogoś z forum, jakieś nawet takie które sporo przekracza twój budżet. Spotkaj się z kimś kto ma zadbane auto, przejedź się. Bedziesz mieć odniesienie podczas oględzin. Jest to bardzo fajna metoda.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam e46 sedan, 2.0 benzyna 150km, przebieg 260k, przez liftem i:

* Jazda w 5 osób przy prędkości 150km/h to żaden wyczyn :)

* Prowadzenie samochodu: genialne, w skrócie pożeracz autostrad ,

* Spalanie: powiem szczerze, że nie schodzi poniżej 12l więc do codziennej jazdy może być słabo ,

* Koszt części: nie są wygórowane, jak to mówią wszyscy ,

* Od strony mechanika: samochód super zaprojektowany (oczywiście nie w 100% :D ), każdy kabel ma swój uchwyt, wszystko uporządkowane, nie miałem problemu z żadną śrubą choć patrząc po częściach praktycznie nic nie było wymieniane ,

* Wyposażenie: jeżeli trafimy na odpowiedni model to mamy praktycznie wszystko (navi, skóry, szyberdach, el. reg. fotele, itd.) ,

Nie jedna osoba była zachwycona dźwiękiem, kulturą pracy i mocą 6 rzędowego silnika, choć z biegiem czasu 150km to trochę mało jak na ten model :)

Ogólnie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, czy ktos z Warszawy kojarzy moze to auto https://www.olx.pl/oferta/e46-coupe-328ci-lpg-zamiana-CID5-IDoUG2A.html ewentualnie czy jest jakis fachowiec ktory pomoglby przy ogledzinach auta? Podpiac pod kompa, sprawdzic vanosy, wejsc pod kanal poogladac czy wszystko jest w porzadku, sprawdzic jak auto sie prowadzi, jak pracuje silnik, skrzynia itp itd. Oczywiscie odplatnie. Jak cos bardzo prosze o prywatna wiadomosc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym bmw?

BMW Seria 3

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320ci-150km-cosmoschwarz-skory-sportsitze-tempomat-szyberdach-ID6z7BWT.html

 

Po Vin’ie wychodzi ze miala fotele zmienione.

Bylem ogladac i jak na moje oko a ma byc to moje pierwsze auto wygladalo ok.

Miala malowana klape i nadkola tyl oraz lewy blotnik z przodu. Maska kilka odpryskow silnik po odpaleniu pracowal rowno co wazne jak przyjechalem to byl zimny i nie bylo z nim problemu. Przy jezdzie probnej nic nie stukalo poza chyba standardem czyli przy wrzuceniu jedynki byl lekki stuk dyfra ale przy nastepnych biegach juz bylo ok.

Hamulce ok. Umowilem sie z gosciem na wtorek na ogledziny na stacji diagnostycznej. Dodam ze opony na wykonczeniu wiec mysle ze 14500 to maksimum jesli na stacji nic wielkiego nie wyjdzie, moj budzet to 18k wiec mialbym na serwis startowy. Doradzicie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fotele nie są przypadkiem z angola? Jak siedziałeś za kierownicą to była rączką do składania fotela pasażera? Zdjęcia tak zrobione żeby nie było tego widać. Komputer podpinałeś?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież widać rączki do składania foteli na zewnątrz auta :) wiec od wewnątrz już ich nie ma bo musiałyby być z dwóch stron.

 

Spokojnie cene zaczynaj od 13 :) są setki aut wystawionych więc jak bedzie chciał sprzedać to lepiej dla Ciebie.

 

Do tego dochodzi aspekt psychologiczny czyli ludziom głupio odmawiać wiec zawsze się proponuje cene sporo niższa, gościu odmawia, potem cenę bliżej docelowej jaką chcesz dać i już mu głupio odmówić po raz kolejny :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przecież widać rączki do składania foteli na zewnątrz auta :) wiec od wewnątrz już ich nie ma bo musiałyby być z dwóch stron.

Co z tego, że są z zewnątrz? Przecież muszą tam być z obu stron :8) pytanie czy wewnątrz jest na fotelu pasażera, tak jak powinno być, czy na fotelu kierowcy jak jest w angolu.

Zimny__ wiesz jak powinien pracować ten silnik? Kontrolka poduszek jest po zapłonie? Trakcja/abs działa?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek jade do niego sprawdzic je jeszcze dokladniej. Silnik pracowal rowno nie falowal i rowno przyspieszal w calym zakresie. Dzis jeszcze kupilem raport w bimmer check i czekam teraz na rezultaty. Kontrola trakcji dzialala a takze podczas hamowania abs normalnie zadzilal. Aczkolwiek wiem ze wszystkiego nie sprawdzilem lecz wedlug miernika lakieru nie wyglada strasznie poniewaz tylko na trzech elementach byla druga warstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.