Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Szukam BMW E46 dla żony. Wybór padł na touringa. Dzisiaj oglądałem jedną sztukę. Wszystko było fajnie i byliśmy prawie zdecydowani ale okazało się, że żona (160cm wzrostu) dosięga do sprzęgła jedynie palcami - nie dało się już bliżej fotela przesunąć. Podnoszenie też nic nie dało bo zahaczała kolanami o obudowę kierownicy. Szczerze mówiąc byłem w lekkim szoku, moje pytanie brzmi czy jest na to jakiś patent? Czy faktycznie e46 touring nie nadaje się dla drobnych kobiet? Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja ma 163cm i nie ma problemu, więc albo taka różnica ma znaczenie albo ma tak dłuuugie nogi :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Obejrzałem drugie e46 i chyba moja małżonka jakoś dziwnie trzyma nogi podczas jazdy - jak na krześle :). Kwestia przyzwyczajenia. Przy okazji zapytam jeszcze o przyspieszenie e46 2.0 150km. Dzisiaj przesiadłem się z golfa IV variant z wirusem (122KM i 286Nm) do w/w beemki i miałem wrażenie, że się gorzej zbiera... Chyba powinna wciskać w fotel a tu lekka lipa... Czy to kwestia wagi czy samochód z usterką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może być jedno i drugie, ale wiele osób przesiadających się z 1.9tdi ma takie wrażenie, ono jest złudne, ten silnik inaczej rozwija moc i moment. Oczywiście możliwa jest usterka, ale test elastyczności na 4 biegu rozwieje wątpliwości, 80-120 powinno być 7s dla zdrowej serii.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego,ze szukasz samochodu w nieodpowiedniej cenie? Kupując diesela e46 (bo są tanie) łatwo wlecieć na minę.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest tu najważniejszym wyznacznikiem. Szukam samochodów blisko siebie (do tego miałem 10km), poza tym czy wysoka cena gwarantuje, że auto to nie mina? Nie koniecznie musi być diesel ale ten akurat wyglądał dobrze i był zadbany w środku, spodziewałem się tylko szybszego samochodu. Po prostu jak znajdę to pojadę zobaczyć inną beemkę z tym samym silnikiem i będzie wiadomo czy to tylko moje wrażenie czy coś było nie tak. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo zabrać ze sobą kogoś kto wie co nie co o bmw :wink: pamiętaj, że to są tanie auta, ale eksploatacja jest dość droga i szybko można włożyć 5-7k po zakupie, więc porządne sprawdzenie + komputer jest mocno wskazane.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubik, jest osobny dział do oceny aut z ogłoszenia, tylko tam musisz mieć nr VIN

viewforum.php?f=44

Jak sprzedający nie poda Ci przez telefon nr VIN to sobie odpuść lub negocjuj i kupuj minę co Cię będzie drogo kosztować po zakupie.

Jak masz blisko to tam podskocz i zobacz ale jak masz bić km to sobie wcześniej wykup u DRAY raport lub na tańszych stronach historię serwisową z przebiegiem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska, wczoraj zakupiłem auto bmw e46 320i 2.2 2001r. Jestem bardzo początkujący w sprawach samochodowych, a na forum zobaczyłem aktywnego użytkownika - maniek21112 - więc napisałem na priv.

Pisałem z nim kilka dni, od słowa do słowa wysłałem mu ofertę która najbardziej mnie interesuje, stwierdził że warto zajechać i zaproponował pomoc na terenie Wrocławia.

Tak też zrobiliśmy, widać że kolega się tym pasjonuje i zna się na rzeczy, pełen profesjonalizm :8)

Sprawdzanie samochodu miernikiem (bardzo szczegółowe) a później podłączenie do komputera i dokładna analiza pracy silnika podczas jazdy, sprawdzenie błędów. Jednym słowem POLECAM tego koleżkę jeśli ktoś ma jakieś pytania, jestem bardzo zadowolony z jego pracy :twisted: zajechaliśmy jeszcze na podnośnik żeby zerknąć co jest :).

Pozdrawiam Was, fanów bmw :P

 

Dzięki Maniek jeszcze raz! :>

 

ps. wszystkiego co posprawdzał i tak nie wymieniłem, nie mam do tego głowy ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale co jechać za ciebie i obejrzeć ? sprawdzić błędy w silniku, zmierzyć lakier ? sprawdzić luzy, wycieki, odgłosy ? zrobić jazdę próbną i przesłać Ci raport czy od razu może zaliczkować auto żebyś jechał je odebrać tylko ?

 

i frytki do tego ? podwójne ?

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi mi to ktoś? Proszę.

Jak w ogłoszeniu to wszystko prawda to okazja i cię ktoś podkupi ;-)

Jest osobny dział dla aut z ogłoszenia tylko tam trzeba mieć nr VIN

viewforum.php?f=44

Warto tam zapytać o opinię bo samochody mają obcykane.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co jechać za ciebie i obejrzeć ? sprawdzić błędy w silniku, zmierzyć lakier ? sprawdzić luzy, wycieki, odgłosy ? zrobić jazdę próbną i przesłać Ci raport czy od razu może zaliczkować auto żebyś jechał je odebrać tylko ?

 

i frytki do tego ? podwójne ?

 

Dopiero teraz zobaczyłem że nie ma vinu w ogłoszeniu więc pohamuj się z przedłużaniem sobie penisa bo próbujesz zabłysnąć a efekt totalnie odwrotny. Jak już tak ironicznie piszesz to jedź, sprawdź w aso na swój koszt i zdaj mi raport :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysil się i zacznij sam coś sprawdzać, a nie wpadasz w nie ten temat i jeszcze masz jakieś życzenia.

 

Zdobądź Vin, wykup sobie raport albo oględziny i już. Nie dziaduj

 

Będę to często cytować w odpowiednich działach :twisted: Sprzedający nie chce udostępnić vinu więc nie było tematu. Pozdro :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie. Czy którykolwiek z aut z linku ma oryginalny M-pakiet?

https://allegro.pl/kategoria/seria-3-e46-1998-2007-18077?rok-produkcji-od=2003&nadwozie=Sedan%2FLimuzyna&string=m-pakiet&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-5-0803&rodzaj-paliwa=Diesel

 

Bo według mnie, tylko te dwa poniższe (być może) się kwalifikują:

http://allegro.pl/bmw-320d-e46-m-pakiet-zadbana-alufelgi-lato-zima-i6918448718.html (aczkolwiek u mnie na uchwycie drzwi jest charakterystyczny miękki zamsz, ale ja mam coupe i nie wiem czy w sedanie też dawali ten zamsz czy nie)

http://allegro.pl/bmw-e46-m-pakiet-2-0-godny-uwagi-i6916682038.html (aczkolwiek brak multifunkcji, choć może takie wersje też bywają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oba wyglądają na oryginał.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, specjalnie założyłem konto żeby zapytać - co myślicie o tym egzemplarzu? szukam swojego drugiego auta i ciągnie mnie w stronę bmw, a to autko stoi blisko mnie, ale nie wiem, czego się spodziewać i na co zwrócić uwagę

 

link - http://wat.gratka.pl/ogl/22363765.html#37504b36518f3c77,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Droga bieda wersja po przygodach. Sprzedawcy nawet nie chce się założyć guziczka, od szyb, za 10 zł - o uniwersalnych dywanikach z marketu nie wspomnę.

Kierownica obszyta na nowo, różne kolory kierunków. Przebieg można włożyć między bajki. Ten samochód nie ma nic.

Silnik - tragedia :cry2: :mad2: .... Odpuść będziesz się wkurzał, że to nie jedzie, a dodatkowo że w środku jest smutno i nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym egzemplarzu?

Jest osobny dział dla oceny aut z ogłoszenia viewforum.php?f=44

Tylko musisz mieć nr VIN i wpisać w tytule wątku. Tam chłopaki są zaprawieni w ocenie aut po zdjęciach itd.

Jak sprzedawca nie poda Ci nr VIN to po prostu to auto jest trefne.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rownież odradzam wersję 316i z tym silnikiem (starszy m43tu19 jest przynajmniej łatwiejszy w obsłudze), tu jest sporo bolączek a na dodatek osiągi bardzo przeciętne, jak już to szukaj przynajmniej 318i, konstrukcyjnie to samo, ale przynajmniej osiągi już wystarczające.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Przymierzam sie do zakupu pierwszego auta. Od zawsze podobalo mi sie e46. Szka samochodu na dwie opcje: pierwsza to sprowadzenie z Niemiec tylko ze wtedy w gre wchodzi tylko 2.0 143km lub druga opcja to kupno w kraju i tutaj szukam juz r6. Budzet na zakup auta to maks 4.000€. Interesuje mnie seden i coupe. Co myslicie o tym silniku 2.0 143?

Przy okazji co sadzicie o tym egzemplarzu?

 

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=248525905&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.