Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ile powinienem szykować na poliftowe cabrio, benzyna min. 150KM, zewnetrzny mpakiet, wyposażenie raczej bardziej bogate. Oglądam na alledrogo itp. ale tam wiadomo igła za 20tys.

Powiedzmy, że mam 25tyś. mogę się za czymś rozglądać czy jeszcze składać?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Ja dobrze poszukasz i będziesz cierpliwy to powinieneś coś znaleźć . Ok 7000 euro to za samo auto i to z motorem 320i. 330i to nawet powyżej 10 tyś euro.

Oczywiście mówię tylko o rynku Niemieckim. Na PL w ogóle nie patrzę. Ogłoszeni z ostatnich kilku dni:

- 6999 euro 320i (ale bieda w środku) https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-320ci-m-sportpaket-ii/548631690-216-1761

-12500 euro 330i https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-330ci-m-paket-individual-bmw-scheckheft-tuev08-18/548405673-216-19992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował raczej w Niemczech bo tutaj mieszkam, ale na polskie strony też zajrzę, na pewno czasami sprzedaje samochód ktoś kto miał go kilka lat i o niego dbał. Wiem to po sobie bo się przymierzam do sprzedaży E90 i sam wiem ile w nią kasy zainwestowalem.

A wracając do tematu myślę że do 7,5 tyś euro będę szukał, coś zawsze da się jeszcze cenę zbić i jak przeglądam strony coś by się znalazło, np. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=233859830. jest tu się do czego przyczepić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 30 tyś.

 

Kurde za moje cabrio po lifcie 325i w Mpakiecie z przebiegiem 135tys i dwoma kompletami kół nikt nie chce dać 32tys :( - chyba jednak trzeba poczekać do wiosny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurde za moje cabrio po lifcie 325i (...)
Niestety musisz trafić na pasjonata. Cena jest wysoka ale zakładam, że auto warte swojej ceny. Niestety większość kupujących woli być oszukiwana i liczy się dla nich jedynie to ile muszą zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze poszukasz i będziesz cierpliwy to powinieneś coś znaleźć . Ok 7000 euro to za samo auto i to z motorem 320i. 330i to nawet powyżej 10 tyś euro.

Oczywiście mówię tylko o rynku Niemieckim. Na PL w ogóle nie patrzę. Ogłoszeni z ostatnich kilku dni:

- 6999 euro 320i (ale bieda w środku) https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-320ci-m-sportpaket-ii/548631690-216-1761

-12500 euro 330i https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-330ci-m-paket-individual-bmw-scheckheft-tuev08-18/548405673-216-19992

 

Ten pierwszy jakiś dziwny. 181tys przebiegu, a kierownica wytarta jak po pół milionie (co najmniej). Moja z przebiegiem 250 tys wygląda przy niej jak nówka.

No i ta tapicerka. Czy Cabrio można było dostać z alcantarą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podałem jedynie przykład. Wcale nie upieram się, że ww. egzemplarze są warte uwagi. Co do wyposażenia to trzeba porównać z VINem.

Co do kierownicy to temat rzeka. Obecnie mam również fabię z 2010 r. (przelot 107 tyś,.), środek wygląda jak nowy, a kierownica w 1 miejscu wytarta prawie do spodniej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde za moje cabrio po lifcie 325i (...)
Niestety musisz trafić na pasjonata. Cena jest wysoka ale zakładam, że auto warte swojej ceny. Niestety większość kupujących woli być oszukiwana i liczy się dla nich jedynie to ile muszą zapłacić.

 

Ja bym je chętnie zobaczył, wisi na jakiejś stronie typu allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moja:)

 

Kurde za moje cabrio po lifcie 325i (...)
Niestety musisz trafić na pasjonata. Cena jest wysoka ale zakładam, że auto warte swojej ceny. Niestety większość kupujących woli być oszukiwana i liczy się dla nich jedynie to ile muszą zapłacić.

 

Właśnie cena wg wszelkich prawideł np. niemieckich ogłoszeń (na które często większość sie tu powoluje) jest śmiesznie niska. Za 325i/330i w Mpakiecie po lifcie (przebieg ponizej 170) trzeba za granicą dać min 10.000euro - a gdzie transport, akcyza, pakiet startowy? O drugim komplecie kół już nie wspomnę:)

Ale nie mam ciśnienia - wstawię do garażu i poczekam do wiosny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten pierwszy jakiś dziwny. 181tys przebiegu, a kierownica wytarta jak po pół milionie (co najmniej). Moja z przebiegiem 250 tys wygląda przy niej jak nówka.

No i ta tapicerka. Czy Cabrio można było dostać z alcantarą?

 

nie od przebiegu zależą wytarte czesci jak kierownica, galka biegów, siedzenia itp, a OD UZYTKOWANIA !!

bedzie siedzial gruby gosc, fotel bedzie wybity, nie umiesz wysiadac z fotela bo masz ostro postawione siedzisko, skora bedzie wytarta, samochod bedzie jezdzic po miescie, galka zmiany biegów sie wytrze. to samo kierownica, to chyba proste ale dla niektorych trudne do zrozumienia

ja sam byłem po e46 w niemczech, kupilem z przebiegiem 145.000 w 2012 roku, i galka zmiany biegow była totalnie wytarta, jak po 3 milionach km

a przebieg zapisany w 3 miejschac, oryg ksiazka serwisowa. dałbys wiare ?

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

nie od przebiegu zależą

Pepesiu nie przypisuj mi słów których nie powiedziałem. Nie potrafisz poprawnie zacytować post? Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Sam napisałem o kierownicy.

 

 

Cos czuje, ze bez zaznaczenia magicznego: "bezwypadkowy" bedzie trudno :D
Nie przykładaj do wszystkich jednej miary. Zapytaj się sprzedającego o wątpliwości, a po wyciągnięciu wniosków pisz komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od przebiegu zależą wytarte czesci jak kierownica, galka biegów, siedzenia itp, a OD UZYTKOWANIA !!

bedzie siedzial gruby gosc, fotel bedzie wybity, nie umiesz wysiadac z fotela bo masz ostro postawione siedzisko, skora bedzie wytarta, samochod bedzie jezdzic po miescie, galka zmiany biegów sie wytrze. to samo kierownica, to chyba proste ale dla niektorych trudne do zrozumienia

ja sam byłem po e46 w niemczech, kupilem z przebiegiem 145.000 w 2012 roku, i galka zmiany biegow była totalnie wytarta, jak po 3 milionach km

a przebieg zapisany w 3 miejschac, oryg ksiazka serwisowa. dałbys wiare ?

 

Ok, może i tak, tyle tylko, że to właśnie m.in. na tym forum naczytałem się o tym ileż to setek tysięcy kilometrów musi mieć auto skoro coś tam się wytarło. Że praktycznie do przebiegu 200tyś to w środku jest błysk i ani jednej ryski, bo tak dobra jest jakość materiałów, a gdy widać oznaki zużycia to bankowo 500tyś przebiegu. Jakbym pokazał wnętrze mojego, to pewnie też bym się nasłuchał: "Ooo panie, te siedzenia, te rysy na kokpicie, autko pół miliona zrobiło jak nic" :lol:

Edytowane przez artur03061982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej to od klimy.

 

Ps. Hmm... czemu piszesz w wątku o kupnie samochodu ?

 

Bo ją wczoraj kupiłem :D a jak się domyślam kontrolka pomarańczowa wyglądająca jak lampa dżina to niski poziom oleju? Pojawia się na około minutę po odpaleniu auta i gaśnie. Ostatnie pytanie i nie truje w tym temacie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ Jeśli zapala i gaśnie co jakiś czas (a rzeczywisty poziom oleju jest w normie) to może być wina czujnika. To zdaje się częsta usterka. Nie wiem tylko czy chodzi o czujnik poziomu oleju czy może czujnik ciśnienia? Może ktoś bardziej biegły w tej sprawie się wypowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Ona tylko się zapala jak odpalam auto i po minucie gaśnie, tak przy każdym odpalaniu samochodu ale w trakcie jazdy spokój. Mam też ogólnie problem z odpalaniem samochodu, straaaasznie długo kręci z rana zanim odpali. Wczoraj wymieniałem pompę wtryskową, nie wiem czy to może mieć coś wspólnego?

 

PS. Mogę sprawdzić poziom oleju po zostawieniu rozgrzanego auta na około godzine czy wynik będzie przekłamany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.