Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Czytam posty niektórych i mam jedną radę - naprawdę bez odpowiedniej kwoty lub nastawienia się na konkretne wydatki nie ma co szukać dobrego egzemplarza. Ja swoją E46 ściągnąłem z Holandii z pomocą kolegi w lutym ub.r. i wyglądała ona wtedy tak:

1896738_630319520375126_2097354263_n.jpg?oh=ec5f54886d7789e7683b7321448cff0c&oe=569CD09A

 

Cena ok 4 tys. EURO plus koszty sprowadzenia, opłaty - łącznie nieco ponad 20 tys. Jednak do zrobienia było sporo ale najważniejsze czyli silnik oraz zawieszenie były w stanie bardzo dobrym. Od tamtej pory wrzuciłem w auto kolejne 10 tys. zł, ale na takie wydatki byłem przygotowany.

Już na starcie wymieniłem lampy, zrobione zostały przednie nadkola (lekkie ogniska rdzy).

W następnej kolejności miały być robione tylne nadkola plus progi, ale akurat zaczęło ślizgać się sprzęgło a zaraz potem do wymiany były przednie wahacze (sporo jeździłem głównie po mieście).

Wpadło trochę grosza to oddałem betkę do robienia zaległych nadkoli, w międzyczasie "spuchła" chłodnica, dostałem kamykiem w szybę, padł alternator...

 

Na szczęście byłem świadom na co się porywam i gdy już mam konieczne naprawy zrobione, teraz zajmę się "dopieszczaniem" auta, czyli wydatków ciąg dalszy.

 

Przekalkulujcie koszty i zastanówcie się, czy naprawdę możecie sobie pozwolić n E46.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu zastanawiam sie jakie auto bedzie dla mnie najlepsze. Otoz najlepszy to seden ew touring benzyna. Tylko na auto mam przeznaczone 20k. Tak czytajac forum zaczynam miec obawy czy bmw bedzie madrym wyborem... Nie usmiecha mi sie ladowac kase bez dna jak Kolega powyzej. Rozumiem ze autko trza utrzymac. Ale czy z perspektywy czasu e46 jest na prawde takie drogie? Obecnie mam scenica 2 i to sa nieduze kwoty... Znajde jakis ogarniety egzemplarz poliftowy w tym przedziale? Mam po prostu obawy czy dobrze zrobie wybierajac bmw i nie ma co ukrywac ze na utrzymanie auta nie chce przeznaczac polowy wyplaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd swoją stroną ale ja chce mieć sprawne auto i nie wiem czy jest sens tyle jechać i oglądać...

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-piekna-czarna-6-cylindrow-CID5-IDbWAN7.html#e4f8a3adf9

 

 

To auto, które oglądałem w tą sobotę - uszkodzony i kitowany dach, pomalowana niechlujnie w wielu miejscach, zbite reflektory, olej koloru kakao, fotele skórzane, ale po przekładce- przewody walały się po podłodze, kontrolka poduszek się świeciła, a handlarz był "zaskoczony" - ogólnie powiedział mi przed wyjazdem, że nie dziwi mi się, że nie chcę tego złoma (zwłaszcza, że przyjechałem swoją nową Hondą civic)...

Za takie rzeczy do sprzedania i tak sformułowane ogłoszenie powinno się skazać gościa na kilka lat. Niestety to nagminne - oszustwo jest u nas bardzo często tolerowane.

Powodzenia - ja też szukam i żałuję, że zmarnowałem cały dzień na wycieczkę do Mogilan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej szukałem prawie 4 miesiące wyłącznie na zachodnich stronach i przez kumpla, który często jeździ po auta na zachód. Miałem do wydania 5500 max 6000 EURO i ciężko było coś znaleźć. Albo szroty albo wypucowane egzemplarze za 7-9 tys.

Jeżeli o moją chodzi to nie wiem, czy te 10 tys to tak dużo na 17 miesięcy użytkowania i 25 tys km przejechane zważywszy, że brałem pod uwagę przy zakupie 5-6 tys na pakiet startowy. Z poprawkami lakierniczymi i nowymi lampami auto wyniosło mnie 25-26 tys i było warte każdej złotówki. Nie uważam że to wiele bo ma nieduży przebieg, maksymalne wyposażenie z m-pakietem i silnik, który pracuje wręcz koncertowo.

 

Śmieszy mnie, jak oglądam oferty handlarzyków za 16-17 tys z samymi "och i ach" w opisach. Sprowadziłem za ww kwotę auto wymagające pracy i gdybym miał doprowadzić je do ładu i jeszcze na nim zarobić to łatwo policzyć za ile musiałoby być wystawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do tego m-pakietu przydałyby się jeszcze progi :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adalbert407 trzeba było szukać poniżej 10 tys zł :duh: e46 coupe z mocną benzyną to min trzeba 18-19 tyś liczyć a i tak trzeba się naszukać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat ma duże znaczenie jeśli chodzi o cenę..330i w m-pakiecie mocno różni się cenowo od 330i ze zderzakami m-pakietowymi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak kiedys ze składakami

 

niby składak i nie składak to samochody ale nikt nie chciał składaka....

podobnie z m pakietem, co fabryka to fabryka... wiadomo mozna idealnie dołożyć m pakiet jak fabryka ale mało kto zrobi to od A do Z ;) a diabeł tkwi w szczegółach :cool2:

a nie ma nic paskudniejszego niz seria ze zderzakiem m pakiet przod ;) taki szczepan/lepan

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaki przod, tyl, progi, shadow line (miedzy innymi oslony lusterk, listwy na drzwiach lakierowane w polysk), felgi z palety m pakiet

fotele sporty, listwy alu black lub silver cube, listwy na progach, kiera, gałka, czarny sufti, alkantara lub skora ale napewno nie szmaty zwykłe

zawias - wahacze, sportowe dostosowanie, inne kąty w zbieżnościach itp

 

jak o czyms zapomnialem to dopisać ;)

rozkoduj sobie vin i bedziesz wiedzial czy masz lepiaka którego handlarz dumnie nazwal m pakietem bo włożył mu zderzak mpakiet po dzwonie....

 

prawdziwy pelny m pakiet to zupelnie inne bmw.... sporo jest różnic które robią robotę

wiadomo dla innego seria jest piękniejsza....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wypluło:

 

Vehicle information

 

VIN long WBAAW51040JU02397

 

Type code AW51

 

Type 330I (EUR)

 

Dev. series E46 (3)

 

Line 3

 

Body type TOUR

 

Steering LL

 

Door count 5

 

Engine M54

 

Cubical capacity 3.00

 

Power 170

 

Transmision HECK

 

Gearbox MECH

 

Colour TITANSILBER METALLIC (354)

 

Upholstery STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)

 

Prod. date 2001-05-28

 

 

 

 

Order options

No. Description

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)

 

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

 

265 TIRE PRESSURE CONTROL (RDC)

 

290 LT/ALY WHEELS STAR SPOKE 44

 

302 ALARM SYSTEM

 

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

 

358 CLIMATE COMFORT WINDSCREEN

 

386 ROOF RAIL

 

403 GLAS ROOF, ELECTRIC

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

 

439 INTERIOR TRIM FINISHERS

 

459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY

 

470 CHILD SEAT ISOFIX ATTACHMENT

 

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

521 RAIN SENSOR

 

522 XENON LIGHT

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

 

612 BMW ASSIST

 

630 CAR TELEPHONE WITH CORDLESS RECEIVER

 

672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS

 

674 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM HARMAN KARDON

 

760 INDIVIDUAL HIGH-GLOSS SATIN CHROME

 

761 INDIVIDUAL SUN PROTECTION GLAZING

 

801 GERMANY VERSION

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION

 

915 NO OUTER SKIN PROTECTION

 

937 REQUEST CD-ROM ON DELIVERY

 

 

 

 

Series options

No. Description

240 LEATHER STEERING WHEEL

 

411 WINDOW LIFTS, ELECTRIC

 

473 ARMREST, FRONT

 

520 FOGLIGHTS

 

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

 

550 ON-BOARD COMPUTER

 

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT

 

851 LANGUAGE VERSION GERMAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiesz ze Twoje auto nie otrzymało ani jednego elementu z mpakietu z fabryki

 

teraz zadzwoń do tego uczciwego holendra i dopytaj czy po dzwonie wkładał zderzak czy co tam jeszcze masz z m paka a moze mial takie widzi-mi-sie.... wtedy zapytaj o dostawcę zioła, u nich to modne a nie ma bata musiał sie dobrze najarać aby robic to bez powodu :cool2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie poruszałem nawet tematu lusterek..są straszne, jak w tjuningowym golfie mk3.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.