Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mocno myślę nad zakupem swojego pierwszego BMW. Chcę się zacząć rozglądać za E46 318i 143KM, sedan, raczej z końca produkcji, wyposażenie nie musi być jakieś kosmiczne, byle by stan samochodu był w miarę rozsądny :-)

Możecie mi podpowiedzieć, jakie pieniążki plus minus są potrzebne?

Wiem, że nie 10499, ale tak rozsądniej- 15, 18, 22, 25 tyś?

Jeszcze jedno pytanko- chyba ze 2 sztuki widziałem na alledrogo za okolice 17000- od handlarzy, którzy ZGADZAJĄ się na kontrolę samochodu w aso, czy innej stacji kontroli pojazdów- jest szansa że to mogą być uczciwi ludzie, i solidne samochody?

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

jest szansa ale mała.

i tak za aso płaci jeleń a handlarzyna mówi że nic nie wiedział o wypadkowości auta i kopniętym przebiegu.

śledztwo trzeba zacząć od aso i potwierdzenia historii.

a najlepiej odezwać się do serwisów z pieczątek.

Edytowane przez pete_wwa

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko, warto zainteresować się 320i 170km po liftingu? Już byłem zdecydowany na 320i 150km przed liftem, ale wersja po jest po prostu ładniejsza dla mnie. Jakieś mankamenty?

Moc 150km w zupełności mi wystarczy. Szkoda, że 318i 143km jest awaryjna, bo raczej ją bym wybrał. No i najważniejsze, czy z budżetem 17-18 tyś na sam samochód wystarczy? Interesuje mnie tylko sedan.

 

EDIT: Słyszałem, że wersje po liftingu bardziej rdzewieją, czy jest to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie 10499, ale tak rozsądniej- 15, 18, 22, 25 tyś?

Jeszcze jedno pytanko- chyba ze 2 sztuki widziałem na alledrogo za okolice 17000- od handlarzy, którzy ZGADZAJĄ się na kontrolę samochodu w aso, czy innej stacji kontroli pojazdów- jest szansa że to mogą być uczciwi ludzie, i solidne samochody?

Pozdrawiam :-)

 

Rozsądnie od 18 w górę. Przy 25 tys zł da sie juz znalezc na prawdę ładną sztukę.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Kupiłem 3 tygodnie temu piękną e46 325 Ci 2001r.

Wersja Shadow line, na czarnych felgach 16.

W aucie z wyposażenia jest wszystko co się da oprócz nawigacji.

- elektryczne fotele, lusterka, ksenony, parktronic, tempomat, domykanie szyb z kluczyka, tłumiki z mpakietu, kiera multi z m pakietu... no wszystko.

Zakochałem się od pierwszego warku silnika :) Autko było do opłat. Wyszło mnie z rejestracją 17k.

Była sprawdzana na kompie, u mechanika tylko od beem, lakiernika i blacharza (znajomi którzy robią tylko beemy).

Oczywiście drobnych mankamentów nie brakuje. Wyświetlił mi się przed wczoraj "check engine" więc jade jutro sprawdzić o co cho. Dziś odebrałem auto od gazownika i wyskoczył mi błąd, że pasy nie zapięte u pasażera...

Muszę wymienić też listwę podszybia, bo jest zeżarta... właśnie, ktoś coś gdzieś ? to kilkadziesiąt złotych, a wkurza :)

Kiedyś musiała mieć robiony lewą tylnią część, i w kilku miejcach malowana. Wiadomo nieuniknione przy 13 letnim aucie.

Ale ogólnie wszyscy zgodnie twierdzą, że miałem dużo szczęścia i auto jest w stanie mega. Silnik igła w środku fotele nie wytarte deska rozdzielcza jak nowa....

Panowie spełniłem swoje marzenie, tylko brak lifta trochę doskwiera ale cóż, 5k dołożyć za same uśmiechnięte światełka to dla mnie sporo.

 

POZDRO ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

cieszymy się Twoim szczęściem.

mega stan jak się nauczyłem z wiekiem to pojęcie bardzo szerokie i uniwersalne, ale monitor jak papier wszystko przyjmie :)

bezawaryjnego użytkowania.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post na tym forum. Od dwóch tygodniu szukam odpowiedniej e46 316i/318i. Mój budżet to 13 000, nadwozie jakie mnie interesuje to sedan ew. coupe (z wiekszym naciskiem na to pierwsze), rocznik 1999-2001. Czy za te pieniądze znajdę coś konkretnego? Czy raczej same kręcone trupy? Oczywiście liczę się z tym że po kupnie auta za tą kase na wstępie czekają na mnie mniejsze naprawy.

 

Szukałem czegoś z siedzeniami kubełkowymi i natrafiłem na taka aukcje http://otomoto.pl/bmw-320-coupe-m-pakiet-skora-full-opcja-C32345773.html proszę o informację na ile jest możliwe ze to fabryczny mpakiet a nie jakiś miszmasz

poskładany u fachmana mietka? Kierownica chyba została zmieniona a w opisie jest użyte abstrakcyjne słowo 'individual'. :lol: Dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez kptTrips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sprawdzić czy coś wyszło z fabryki czy było dokładane to proś o VIN

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

i jest od tego odpowiedni dział.

tu forum ogólne.nie pytamy o konkretne egzemplarze :nienie:

poza tym niezłego ulepa żeś wrzucił.wstyd :norty:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kupiłem E 46 2.0 143 km z 2004 za 187 000 zł sedan. Auto kompletnie sprawdzone było na stacji NOR AUTO. Malowana była maska i klapa i coś przy tylnych błotnikach było robione( miernik lakieru nic nie wykrył, ale gościu dopatrzył się minimalnych niedoskonałości) i jest wyciek/pocenie się pompy wspomagania. Motor ma 200 000 km przebiegu i silnik delikatnie "perkocze" jak to valvetronik. Obecnie szukam dobrego mechanika od tych silników, żeby stwierdził czy trzeba jakiś remont przeprowadzić bo chcę go zagazować. Te obecne silniki to już nie to co z 96r napchali elektroniki, żeby stacje ASO miały na czym zdzierać. Tak czy inaczej motor doprowadzę do porządku i będę spokojnie śmigał. Może macie ten sam motor to napiszcie jak to jest z jego pracą, bo oglądałem kilka innych to tylko jeden może ciszej pracował, a reszta sporo głośniej. I jaki olej lać bo teraz mam chyba Castrol 5w 40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź mi w podlaskim lepszą ofertę. Na Allegro i OLX itd. Wszystko wygląda świetnie na fotkach i w opisie, a jak się obejrzy taki egzemplarz "MEGA STAN" To rzygać się chce:

 

http://otomoto.pl/bmw-320-2-0-benzyna-m-pakiet-mega-sta-C32869194.html

 

Zardzewiałe 2 elementy, a z człego M-pakietu gówno zostało: Boczki foteli z przody porwane i uświechtane jak cały fotel, skóra na kierownicy popękana, na gałce przetarta do plastyku, felgi - z darte ranty i do malowania, a silnik też z poważną wadą - jak się okazało. Ja utargowałem 1000, a kanciarz z komisu jak dla kitu rzuciłem 17 000 już był chętny iść po papiery. Resztę benzyniaków też obejrzałem i uważam,że kupiłem bardzo fajny egzemplarz, tylko wyjaśnię co z tym silnikiem. A bemki szukałem tylko 3 tygodnie i jak najszybciej musiałem kupić coś z klimą, bo mi dzieci się gotowały w starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisałeś 187 000 zł zamiast 18 700 zł i o to chodziło koledze, więc luz :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najcenniejszą radą dla kogoś kto chce E46 a kompletnie się nie zna jest zakup 6 cylindrowej wersji benzynowej a jeśli już koniecznie diesel to tylko 3,0. Jak brakuje kasy to już bezpieczniej jest zrezygnować z polifta 316, 318 na rzecz przedlifta byle w 6 cylindrach - rocznik jest tylko na papierze a papierem się nie jeździ... żeby później nie było że coś mi w silniku chrobocze, coś mi klekocze ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka info z moich doświadczeń z zakupem E46:

 

1. nie wolno się spieszyć - sprawdź dokładnie to co się da. Podłącz pod komputer. Ja tego nie zrobiłem i teraz już wiem że popełniłem duży błąd.

 

2. Kupiłem 6 cylindrowy silnik M52TU 2.0i - teraz wiem że powinienem kupić mocniejszy (2.3 lub 2.8) - spalanie podobne a moc większa.

 

3. Ja kupiłem przed lifta - i nie sprawdziłem mocowania sanek, no i były wyrwane wiec w koszty się wpakowałem.

 

4. Sprawdz czy nie wali przy zmianie biegów - może to być wyrwane mocowanie dyfra lub jak u mnie uszkodzona skrzynia biegów.

 

To tak kilka info ku przestrodze. Ja już się z większością rzeczy uporałem i działają. Została mi skrzynia.

 

Ale ile nerwów, frustracji i kasy poszło (i to tak naprawdę z bezmyślności, bo nie kupuje się auta dlatego że się podoba) to już moje.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kupiłem 6 cylindrowy silnik M52TU 2.0i - teraz wiem że powinienem kupić mocniejszy (2.3 lub 2.8) - spalanie podobne a moc większa.

 

Jedyna uwaga, ze model 323i (który posiadałem nota bene 5 lat) - posiada silnik 2.5.

Róznica w jezdzie miedzy 2.0i a 2.5 jest bardzo wyraźna, nie da sie ukryc.

 

Poza tym rady które powyzej udzieliłes, są bardzo słuszne.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupic bmw benzyna 01-03 sedan. Tylko teraz się wacham czy e46 czy e39. Dowiadywałem się trochę od chłopaków z e39 o kosztach utrzymania, więc i tu bym się chciał czegos dowiedzieć od posiadaczy e46. Najlepiej jak zadam parę pytań w punktach bedzie łatwiej odpowiedzieć, jeżeli kogoś zainteresuje mój temat wiec:

1. czy e46 będzie tańsze w utrzymaniu niż e39 np: zawieszenie,filtry,części.

2. Auto będe gazował jaki byłby najodpowiedniejszy silnik do tego? interesuje mnie przedewszystkim oszczędność, ale to też musi jechać! moim zdaniem najciekawszym silnikiem będzie ten 318i 143KM. Jak to wygląda wg Was? Chciałbym zmieścić sie w max 14L lpg jadąc po mieście.

3. Czy duża jest różnica w wygodzie jazdy e46 i e39 chodzi mi o jakość wyciszenia, wygodnej pozycji za kierownicą i ogólnie pracy zawieszenia.

4. Czy da rade podróżować tym autkiem 4 lub nawet czasem 5 osób np. nad morze ze śląska? czy raczej Ci z tyłu będą przeklinać taką podróż do końca życia?

5. Czy do bagażnika zapakuję wózek dziecka i klamoty żony podczas wakacji czy będzie problem?

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy BMW :) Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartek,

Odpowiem na to co wiem:

 

1. Myślę, że na podobnym poziomie,

2. To zależy ile kilometrów rocznie robisz. Też chciałem gazować i powiedziano mi że to silnik 6-cio cylindrowy i gaz będzie droższy, cena 2600 za instalację sekwencyjną. Więc jak ja robię 15 tyś rocznie to mi sie nie opłaca i jeżdzę na Pb

3. nie jeździłem e39

4. Myślę, że jak sedan to spokojnie bo ja mam coupe i raczej kiepsko to widzę.

5. myślę, że tak tylko musisz pamiętać że to nie kombi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Sprawne e39 będzie bardziej komfortowe od sprawnego e46. Moim osobistym zdaniam praca zawieszenia, prowadzenie jest o klasę lepsze w e39.

4. Trzy osoby z tyłu będą miały ciasno, ale kilka godzin spokojnie przeżyją:)

5. Mojemu koledze wózek się nie mieścił, za mały otwór. Bagażnik względnie duży. Niektóre modele nie posiadają składanej tylnej kanapy, czasem jest to kłopotliwe. W e39 jest chyba podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzytkownik wieloletni zarówno e46 jak i e39, postanowilem zabrac glos.

 

1. Koszty eksploatacji e46 są jednak nizsze niz e39. W niektórych wersjach znacząco nizsze.

2. Jesli chcesz zmiescic sie w rozsadnym zuzyciu paliwa, to szukaj 318i przed lfitem - lub po lifcie. One palą na prawdę malutko ,szczególnie 318i 143 KM.

Nie wierz w bajki ze e39 528i w miescie spali mało, bo to nie mozliwe. Nawet 520i czy 523i spalą duzo. W trasie rzeczywiscie róznice spalania są malutkie, w miescie 528i pali ok. 15 litrów, a 318i ok 9 max 10 litrów. Róznica, jak dla mnie, znaczna.

 

3. Wygoda w e46 jak dlamnie jest wystarczajaca. Oczywiscie e39 jest komfortowe bardziej. Ale to tez zalezy od wersji. Np wersja e39 z zawieszeniem M-technik i na kołach 17 lub 18 cali jest bardzo sztywna. Ogólnie e46 benzyna wygodnie mozna robic trasy po 1000km. Wyciszenie e46 jest bardzo dobre, długo mozna jechac z predkosciami 150-180 km/h i uszy nie są męczone.

 

4. 4 osoby podrózują e46 wygodnie. W 5 osob równiez w e39 nie jest zbyt wygodnie.

 

5. Jesli czesto wozisz graty liczne, to pomysl o wersji kombi. Bagazniki w e46 i e39 sedan są niemal identyczne jak chodzi o wielkosc.

 

Wersja 318i 143 KM to abrdzo dobry wybór - ma 9,3 sekundy do setki, elastyczny silnik i bardzo oszczędny.

 

Wez pod uwage ze duzo latwiej znalezc nie zmęczone e46 318i niz e39.

 

Ładne e39 528i to wyginęły juz jak dinozaury, a jak trafiaja sie na rynku, to kosztują ponad 20 tys zł, nieraz i 25 tys zł...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Mam 183 cm i przy moim ustawieniu fotela za mną jest trochę malo miejsca na nogi. Przednie fotele są wygodne (na mojej stalej trasie czyli 900 km wychodzę z auta i jeszcze mam ochotę jechać na imprezę). Tutaj mam pytanie do innych użytkowników: czy przy długiej trasie majac lewy łokiec oparty o ta część drzwi gdzie jest uchwyt do zamykania, zaczyna Was boleć łokieć? Wiem, że śmieszne pytanie ale tak po 600 km mam taki problem. sprawdzalem wiele ustawień kierownicy i fotela i zawsze to samo. Z tyłu nie jechałem za długo ale z opinii jakie słyszałem mogę stwierdzić, że jest wygodnie (4 os.) 5 osób może zacząć już narzekać.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.