Skocz do zawartości

co mogą oznaczać te kody z komputera?


gospodarz

Rekomendowane odpowiedzi

Historia wyglądała następująco. Zaświeciły się kontroli 4x4, ręcznego i abs-u. Podjechałem na komputer wyrzuciło, że czujnik abs w prawym przednim kole do wymiany. Po wymianie, kontroli dalej się świecą. Znowu jadę na komputer, a tam wychodzi, że:

- C1F1E Kodowanie wariantów

Błędny

- C1F3A Sterownik napędu 4x4

Błędny

Mądra głowa orzekła, że nie są to uszkodzenia mechaniczne, tylko jakieś "błędy systemowe".

A tak w kilku prostych słowach, co mam zrobić, żeby wszystko grało?

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszej kolejności to musisz podjechać do kogoś kto się naprawdę zna, może to być uszkodzony sterownik przełączania napędu na 4 koła. Bo jak wiesz nie masz stałego napędu na 4 koła tylko dołączany.

Jak już pojedziesz do kogoś kto się bardziej zna to może podniesie ci soft w sterowniku i załatwi to sprawę a może będzie wymagana ingerencja w sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się tez jak sprawa wygląda w ASO, bo programowanie ostatnio potaniało i z tego co słyszałem to koszt 250 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszej kolejności to musisz podjechać do kogoś kto się naprawdę zna, może to być uszkodzony sterownik przełączania napędu na 4 koła. Bo jak wiesz nie masz stałego napędu na 4 koła tylko dołączany.

Jak już pojedziesz do kogoś kto się bardziej zna to może podniesie ci soft w sterowniku i załatwi to sprawę a może będzie wymagana ingerencja w sterownik.

 

od kiedy xDrive nie jest stałym napędem na 4 koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem związku, to że jest sterowany elektronicznie nie wyklucza w żaden sposób tego że jest stały na 4, z różnym momentem na poszczególne osie, ale jednak stałym, bo w normalnych warunkach pracuje 40:60

 

http://www.bmw.pl/pl/pl/insights/events/xdrive_2010/phase_2/technology.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz 5 lat i kręcone włosy.

Jak by tak było jak piszą na papierkach to w niezależnych testach nie było by problemu z wyjechaniem pod górkę wtedy gdy tylko jedno koło ma przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam.Odświeżam temat.Mam pytanko do kolegi czy poradził sobie z tym tymi trzema kontrolkami i co było przyczyną usterki?U mnie występują te same błędy i palą się trzy kontrolki:HAMULEC,ABS oraz 4x4.Zaznaczam,że autko dopiero co jest po naprawie skrzyni(automat)oraz regeneracji skrzynki rozdzielczej.Wymieniłem w niej łańcuch,łożysko oraz niepotrzebnie słynną zębatke gdyż stara była dobra :mad2: Znajomy powiedział mi ,że przyczyną może być czujnik kąta skrętu ale po podłączeniu się BOSCH KTS parametry były prawidłowe.Jeśli ktoś miał podobny przypadek bardzo proszę o podpowiedź od czego zacząć by nie robić sobie niepotrzebnych kosztów.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabelek i soft to możesz spróbować ncs-em zakodować do ustawień fabrycznych moduł dsc i vgsg. Na pewno nie zaszkodzi.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabelek i soft to możesz spróbować ncs-em zakodować do ustawień fabrycznych moduł dsc i vgsg. Na pewno nie zaszkodzi.

O to co potrafi sprzęt dedykowany do BMW lampki zgaszone :D .Żaden drogi tester diagnostyczny nie dał rady,każdy pokazywał różne błędy i usterki,a tu proszę.Znajomy przyjechał ze sprzętem do BMW i bez problemu zgasił lampki.Wszystko działa OK.Duże podziękowania dla za poradę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.