Skocz do zawartości

Porysowany zderzak czy jest szansa na wymianę z OC


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

w sumie temat nie dotyczny BMW a Audi ale wasze forum bogate jest w tego typu wątki i treści więc mam nadzieję że się nie obrazicie ;)

chciałem się was poradzić bo czekam na rzeczoznawcę na wycenę kolizji z nie mojej winy z OC - sprawę chcę oddać do ASO Audi. Samochód jak dotąd bezwypadkowy, nieszpachlowany itd.

Uszkodzenia przy kolizji na oko nieduże (dziury, rysy, zderzaka tylniego, lekko też teraz odstaje teraz po uderzeniu w prawym nadkolu) - kolizja to gość z tyłu nie wyhamował i stuknął mnie w prawą część zderzaka.

Chciałbym się was poradzić czy ja mam szansę przy takich uszkodzeniach rządząc w ASO wymianę na nowy oryginalny zderzak a nie jego szpachlowanie czy w inny sposób regenerację bo boję się że rzeczoznawca takie rozwiązanie będzie mi wciskał?

Zdjęcia szkody mam tu:

http://zuku.nspace.pl/a4/

dzięki

Edytowane przez zukers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze popraw linki do zdjęć, bo bez nich ciężko stwierdzić. Jeśli chcesz mieć pewność, że dostaniesz nowy element bez kłótni to zderzak musi mieć zauważalne pęknięcie, wtedy żaden rzeczoznawca nie powinien robić problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pięknie to nazwali urealnienie, a najzwyczajniej jest to oszustwo. Przy wypłacie z oc sprawcy ubezpieczalnia nie ma prawa zmniejszać wartości części. Jeśli są dostępne zamienniki może jak najbardziej je zastosować, ale jeśli są dostępne tylko oryginały to mają obowiązek policzyć 100%.

tutaj masz link do interpretacji. Będziesz msuiał napisać odwołanie jak nie pomoże to wal prosto do rzecznika praw ubezpieczonych

http://ipolisa.pl/Ubezpieczyciele-nie-beda-stosowac-potracen-amortyzacyjnych,artykul,627

Najlepiej chyba i tak by było w twoim przypadku zrealizować szkodę bezgotówkowo w aso, bo w tych cenach co ubezpieczalnia wylicza to wątpie żeby jakikolwiek lakiernik zrobił 180zł za robociznę to śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chcesz nowe części jedź do ASO z wyceną z TU i na tej podstawie oni zrobią swoją, prześlij to do TU do akceptacji albo zadzwoń i tyle. Obecnie jak przedstawiasz rachunki z ASO na części nie powinno być problemu z akceptacją przez TU. Oczywiście trzeba pamiętać żeby nie przekroczyć wartości pojazdu z kosztorysu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nowe części jedź do ASO z wyceną z TU i na tej podstawie oni zrobią swoją, prześlij to do TU do akceptacji albo zadzwoń i tyle. Obecnie jak przedstawiasz rachunki z ASO na części nie powinno być problemu z akceptacją przez TU. Oczywiście trzeba pamiętać żeby nie przekroczyć wartości pojazdu z kosztorysu.

 

Aso nie ma tu nic do rzeczy. Można oddać do porządnego warsztatu niezależnego na naprawe bezgotówkową i zapewne bedziesz tak samo, jak nie lepiej zadowolony z naprawy jak w Aso. Żadnych wycen nie musisz nikomu pokazywać, wszystko załatwi za Ciebie warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chcesz nowe części jedź do ASO z wyceną z TU i na tej podstawie oni zrobią swoją, prześlij to do TU do akceptacji albo zadzwoń i tyle. Obecnie jak przedstawiasz rachunki z ASO na części nie powinno być problemu z akceptacją przez TU. Oczywiście trzeba pamiętać żeby nie przekroczyć wartości pojazdu z kosztorysu.

 

Aso nie ma tu nic do rzeczy. Można oddać do porządnego warsztatu niezależnego na naprawe bezgotówkową i zapewne bedziesz tak samo, jak nie lepiej zadowolony z naprawy jak w Aso. Żadnych wycen nie musisz nikomu pokazywać, wszystko załatwi za Ciebie warsztat.

 

Ja mówię o zakupie części ORYGINALNYCH, a nie o naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a sa do jego fury zamienniki :?

przecież w kosztorysie napisali że części ori :cool2:

 

 

:duh: no tak napisali, i dodali do tego, że potrącili od FAKTYCZNEJ CENY TEGO ELEMENTU 50% czyli dostanie na PÓŁ NOWEGO ORYGINALNEGO zderzaka i PÓŁ fartucha. :mrgreen:

 

Żeby dostać na cały może:

 

-pisać odwołanie

-robić bezgotówkowo

-kupić w ASO zderzak na FV i wystąpić o zwrot kosztów do TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nowe części jedź do ASO z wyceną z TU i na tej podstawie oni zrobią swoją, prześlij to do TU do akceptacji albo zadzwoń i tyle. Obecnie jak przedstawiasz rachunki z ASO na części nie powinno być problemu z akceptacją przez TU. Oczywiście trzeba pamiętać żeby nie przekroczyć wartości pojazdu z kosztorysu.

 

Aso nie ma tu nic do rzeczy. Można oddać do porządnego warsztatu niezależnego na naprawe bezgotówkową i zapewne bedziesz tak samo, jak nie lepiej zadowolony z naprawy jak w Aso. Żadnych wycen nie musisz nikomu pokazywać, wszystko załatwi za Ciebie warsztat.

 

Ja mówię o zakupie części ORYGINALNYCH, a nie o naprawie.

 

No wiem, a ja mówie że naprawa bezgotówkowa na orginalnych częściach nie musi być przeprowadzona w Aso tylko w wiekszości niezależnych warsztatów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie wachasz oddaj sprawe do jakiejs firmy zewnetrznej ktora zajmuje sie egzekwowaniem pieniedzy z ubezpieczen. Mialem przypadek w S klasie 500 dostalem w bok ubezpieczenie wyliczylo na 7500zl szkode drzwi zamiennik, amor zamiennik . Oddalem sprawe do firmy zewnetrznej i uargumentowali to w nastepujacy sposob ze klijent posiadal orginalne auto wiec czemu teraz proponujecie mu zamienniki,byl orginal i ma byc orginal. efekt otrzymalem 18500zl z czego cos ok 2500zl prowizji dla firmy to i tak 8500zl do przodu. Firmy ubezpieczajace aby czekaja zeby zanizyc wartosc naprawy i z tego zyja bo jeden na 10 klijentow sie upomni o swoje i wtedy mu wyplaca a 9 juz nie i z takich maja zysk. Kolejna sprawa to mialem kolizje vw t4 koles po pijaku skasowal mi auto tak ze bus do kasacji 92r wycenili na 6700zl chvba ze wrak oddam na zlom i wysle im zaswiadczenie ze zezlomowalem to otrzymam 7600zl ale powiedzieli ze nie wyplaca pieniedzy dopoki sie sprawa w sadzie nie wyjasni. A sprawa toczyla sie o to kto prowadzil auto ktore spowodowalo kolizje i trwala 1,5roku. Postraszylem ich ze oddam sprawe do firmy zajmujacej sie egzekwowaniem pieniedzy z ubezpieczen i pieniadze mialem w ciagu 2 tyg na koncie i nie musialem czekac do konca sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa u mnie zakończyła się pomyślnie, mam całkiem nowy zderzak z nowym dyfuzorem, ciutke lakierowanie tak wyszło że ciemniejsze ale delikatnie od reszty mam nadzieje że zblednieje z czasem,

a więc w moim przypadku na szczęście AVIVA = zero problemów

 

dziekuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.