Skocz do zawartości

F10 Tylni nawiew powietrza


luis182

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj jeszcze raz testowałem przy -8 i udało mi się uzyskać ciepłe powietrze z tylnego tunelu. Z przodu kółko prawie na niebieskim, temperatura 28 na konsoli i z tyłu leciało cieplejsze niż z przodu. Potem zmniejszyłem na 24 stopnie (a więc jakieś +3 do tego co normalnie) i dalej z tyłu ciepełko wiało. Myślę jednak, że jest to właśnie zależne od temperatury otoczenia. Skoro wg. BMW ta kratka jest od napływu świeżego powietrza, to sterownik pilnuje, żeby nie wiało tam powietrzem z minusową temperaturą, dodając do niego powietrze ciepłe ze środka pojazdu. Ciekawe, czy dałoby się to jakoś poprzestawiać z poziomu sterowników klimatyzacji? Bo skoro jest to powietrze mieszane, to pozostaje tylko pozmieniać warunki takiego mieszania.

 

 

Dodano:

Dzisiaj temperatura około 0 i już z tyłu nie chciało grzać... Leciało letnie powietrze, przy kółku na niebieskim i 28 stopniach. Grrr ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

cze.mam problem z dmuchawa w f10 525 204 konie 2010.r

Auto mialo sltuczke ,po odebraniu od lakiernika nawiewy niedzialaja.Warsztat wymienil tez deske z poduchami,

sprawdzilem bespieczniki w bagarzniku i pod schowkiem ale wszystkie sa OK.jest gdzies jeszcze jakis przekaznik po drodze albo jakis mocniejszy bespiecznik od nawiewow?

Musze sciagac deske czy dostane sie do dmuchawy od strony komory silnika?

dominik Nowy Targ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktoś może miał taki problem, że z tylnych nawiewów słychać tak jakby burczenie/bzyczenie/brumienie jakiegoś transformatora albo czegoś elektrycznego? Nie wiem czy do tematu wniesie coś fakt, że mam 4-strefową klimę, więc ten panel z tyłu jest dość rozbudowany. Opisany efekt słychać kiedy w samochodzie panuje cisza - jest wyłączony silnik, nie gra muzyka itd. Wydaje mi się, że wtedy powinna panować praktycznie kompletna cisza. Nie jest to specjalnie irytujące, ale nie wiem czy tak ma być, czy jest to normalny objaw, czy jednak powinienem zgłębić temat z pomocą mechanika. A może to dźwięk pracującego komputera/dysku tak się niesie kanałem wentylacyjnym do tyłu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.