Skocz do zawartości

Nie działa obrotomierz, ekonomizer 324Td 89r


Idaho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku zaznaczę że przeczytałem wszystkie archiwalne posty i nie znalazlem opoweidzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Otóż zakupiłem 2 dni temu BM-kę taką jak w temacie. Samochód chodzi bardzo równo, zadynch problemów z dymieniem itd.

 

Ale do rzeczy... Nie działa obrotomierz i ekonomizer. Sprawdzałem napięcie na akumulatorkach w liczniku i jest na poziomie 3.2V więc można wykluczyć ich uszkodzenie.

Napewno ktoś już grzebał przy tych zegarach bo to widać, ponadto poprzedni właściciel mówił, że ktoś tam kiedyś cofał licznik... ale nie on :) no i twierdzi że jak je kupował już z cofniętym licznikiem to obrotomierz jeszcze działał... a jakiś rok temu przestał

 

Poszukuję kogoś w okolicach trójmiasta komu mógłbym zlecić naprawienie tego, no chyba że macie jakieś pomysły jak można by usunąć tą usterkę?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po trudach i znojach :),

 

No więc chciałbym obwieścić, iż udało mi się naprawić obrotomierz i ekonomizer...

Wbrew powszechnemu mniemaniu, iż bmw ma kapryśną instalacje elektryczną okazało się, że powodem niesprawności w/w urządzeń okazał się nieumijętny użytkownik. Najwidoczniej w trakcie montowania zegarów, ktoś wkręcił za długie wkręty w środkowe otwory mocujące ramkę i wpakował je w płytkę drukowaną od inspekcji-poprzerywał 3 ścieżki. Znalazłem te uszkodzenia, zamiast ścieżek wlutowałem kabelki, dla świętego spokoju wymieniłem jeszcze bateryjki (stare były z 89r ale jeszcze działały!!!), no i teraz wszystko gra i buczy. Co prawda mógłbym kupić używane zegary ale nie miał bym pewności czy działają, ponadto jaka jest satysfakcja z usunięcia usterki jeśli zamiast ją zlokalizować wymieniamy cały element :). No teraz nareszcie mogę patrzeń jak kręci się obrotomierz i jak "bojowo" pływa ekonomizer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mam ten sam problem nie dziala obrotomierz i eknomizer,dziala tylko jak wyczerpie sie calkiem akumulator i wezme sobie od kogos pradu z kabli albo jak zdejme klemy i to dziala jakies 3 kilometry ekonomizer ucieka az za 30L i nie widac strzalki.Moze macie na to jakis sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A u mnie działał obrotomierz i licznik predkosci, natomiast nie działał ekonomizer, na biegu jałowym pokazywał 0 jak sie jechało zawsze się chował za 30. Dziś odpiołem akumulator żeby pożyczyć tacie prądu, jak go ponownie podpiąłem to obrotomierz mnie kłamie o jakies 1000obr/min, na starcie ma 500obr/min a potem max2000obr/min, a jak dla mnie to było by juz 4000, a ekonomizer pokazuje 0 i ani drgnie.

Jak coś naprawie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.