Skocz do zawartości

pomoc w wyborze oleju [525d]


fiighter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem właścicielem 525d, aktualnie mam 175tys km. Przeczytałem wiele tematów związanych z wymianą oleju, wiem że temat ten był niejednokrotnie wałkowany. Zastanawiam się nad nad Castrol Edge Sport 10W-60 (obecnie jest zalany castrolem) oraz motul 8100 X-Clean+ 5w30, który cieszy się bardzo dobrą opinią na forum. Proszę o pomoc:)

http://i.imgur.com/1eobHTS.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
castrol wymienia się co 30tys lub mniej, a jak jest z motulem ?

 

Wszystkie olej ze specyfikacją Long Life maja takie długie interwały, ale jeśli zależy Ci na jak najlepszym smarowaniu to lepiej wymieniaj co 15 tyś lub co 1 rok i jak najbardziej wybierz Motul, Castrol zepsuł się w upływie ostatnich lat, postawili na ilość a nie na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wymieniaj oleju co 30 tyś jeżeli jeździsz w mieście i chcesz długo jeździć samochodem. Jeżeli auto jeździ głownie na autostradach ze stałymi prędkościami to jest taka możliwość wymiany co 30 tyś ,ale ja bym tego nigdy nie zrobił. Ja jeżdżę od wielu lat na MOTULU czy to pół syntetyk w poprzednich autach czy to teraz wspomniany MOTUL 8100 X-Clean+ 5w30. Bardzo polecam ten olej ew. jakbyś chciał kupić to mam w dobrych pieniążkach do sprzedania oryginalny na 1000%. Przestrzegam Cie przed kupnem z allegro ,bo kiedyś przyszedł taki Pan powiedział że kupił na allegro i dziwnie pachnie. Śmierdział ropą okropnie czuć było ,że podróbka.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.