Skocz do zawartości

Kupuje 750i Porada


norbi_1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od pewnego czasu choruje na 750i.Chodzi mi o: Jak sprawdzić ASC ?,Co to jest skrzynia Septronic i czy mają inną rączke zmiany biegów ? Na co warto spojrzeć przy zakupie (chodzi o silnik).I to tyle, jak coś link do ogłoszenia http://warszawa.gumtree.pl/c-Samochody-Motocykle-samochody-osobowe-Sprzedam-BMW-7-5-0-311Km-e32-nie-5-535-3-e36-e34-W0QQAdIdZ416785930 Prosiłbym o porady !

Dzięki,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 750 za 5500 pln będzie dobra. Wątpię. Ale może się mylę.

 

Nie ma skrzyni steptronic w E32. Jest zwykły automat z wyborem trybów pracy. Co sprawdzić? Na pewno czy silnik pracuje równo zarówno na zimno jak i na ciepło. Oprzyj się mocno na każdym z kolektorów dolotowych. Jeżeli jest zmiana w pracy silnika to uszczelki kolektorów do wymiany. Koszt w ASO ok 2000 PLN, nie ma zamienników. Wsłuchaj się w silnik, zobacz czy nie wypadają zapłony, jeżeli tak jest do wymiany świece, przewody, kopułki i palce. Sprawdź nivo czy działa i jest dobrze ustawione, jak działa skrzynia, w jakim stanie jest wydech.Reszta rzeczy jak zawieszenie, bezwypadkowość itp. sprawdzasz podobnie jak w każdym innym aucie.

 

ASC przy ostrym starcie spod świateł powinno stłumić silnik, można też sprawdzić na jakiejś luźnej lub wilgotnej nawierzchni. Na zegarach w tym czasie miga wielki napis ASC na wyświetlaczu (przedlift) lub kontrolka ASC (polift)

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ale jak nie ma skrzyni Steptronic ? Kolega napisał że skrzynia septronic jest to 4hp22.
Tam jest zwykła skrzynia 4HP22...nie było steptroników 4 biegowych to po pierwsze a po drugie nie było steptroników w E32.Gośc albo świruje albo sam nie ma o tym pojęcia.Steptroniki pojawiły się w e38 i to dopiero chyba po 1996 roku.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Norbi daj sobie spokój z 750, będziesz dłubał na forum i szukał non stop co naprawić. A sądząc po Twojej historii postów o mechanice samochodowej masz słabe pojęcie. To jest DOBRA rada, wartościowe e32 750 nie kosztują 5 tyś.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc był w Łodzi,niedawno z 2 miechy temu i widziałem to BMW,ale musze silnik zobaczyć,bo wtedy nie miałem kasy.Poprostu na tym forum jest tak [EDITED BY MOD: NA FORUM NIE UZYWAMY PRZEKLENSTW] że nic znaleść nie można ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi_1221, to forum ma jeszcze jedna wade: nie wolno na nim uzywac przeklenstw.

Prosze Cie, zebys tego nie robil, bo to grozi ostrzezeniem.

Co do E32 750i - mialem kiedys, to fantastyczny samochod. Ale napisze to, co pisalem juz wiele razy na tym forum:

TO NIE JEST, NIE BYL i NIE BEDZIE samochod dla ludzi, ktorzy maja malo kasy na jego utrzymanie.

To byl samochod zaprojektowany jako prestizowa limuzyna z topowym silnikiem (pierwsze niemieckie V12 po wojnie) dla ludzi, ktorzy bez bolu wydaja pieniadze na jej prawidlowe serwisowanie. I to wcale nie znaczy, ze zeby ja dzisiaj utrzymac, trzeba byc zylionerem.

Ale trzeba byc przygotowanym na wydatki rzedu paru-parunastu tysiecy rocznie na serwisowanie, w zaleznosci od rocznego przebiegu i na znalezienie porzadnego warsztatu, ktory ten samochod prawidlowo ogarnie (wcale nie mysle tu o ASO).

No i przede wszystkim, trzeba kupic zadbany i prawidlowo serwisowany egzemplarz, a nie rzecha do powaznych napraw - bo bedzie to studnia bez dna, podobnie jak E31 850i.

A E32 750i w dobrym stanie nie kosztuje 5 tys PLN.

Ta z ogloszenia ma nie wiadomo skad 11 koni ekstra, ponadto ktos przerobil ja na odpalanie z pilota - dobrze chociaz, ze nie wladowal do niej LPG.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z kolegą wyżej. Ja wydałem około 8000pln i nie spodziewałem się, że to będzie IGŁA - kupowałem 730i M30B30. Na początek poszła regulacja zaworów, wymiana przepływomierza, sondy lambda, świece zapłonowe nie mówiąc o olejeach filtrach podporze wału, podporze skyrzni biegów. Nie żal mi kasy bo wiem, że to jak się włoży hajs to auto się odwdzięczy. Zostało pare pierdół typu nie działająca dmuchawa, szyby z tyłu itd. Ja bym zwiększył czujność przy kupnie wybranej przez Ciebie sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy moja sytuacja finansowa jest taka że: Biore z banku 10tyś,pół z tego musze dać żonie,żeby nie marudziła... A tak w temacie, to PEWNIE ŻE ZA 5 TYŚ, będzie coś do roboty.Ja chcę włożyć kase,w zawieszenie itp.A w silnik jak by był zepsuty, to bym nawet nie ogladał tej bumy w Łodzi. A jak będzie jakiś zlot BMW, i ktoś z was na nim będzie,to ja też pojade.I Zobaczycie jak wyglada za 5 tyś 750i :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi, to co napisał Panfil to absolutna prawda. Ja kupiłem E32 za znaczną wielokrotność kwoty 5 tyś a jak podliczyłem wydatki które poszły przez rok w auto to wyszło ok 6000 pln. I mam na mniej więcej drugie tyle w perspektywie. I auto nie jest rzęchem a przypuszczalnie jest jednym z lepszych 750iL w PL.

 

Ja nie wierzę że da się kupić dobre 750 za 5 tyś. No chyba że do inwestycji będzie od razu z 20 tys.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu kupiłem,Chrysler-a Voyagera 3 generacij,za 5 tyś.A chodzą po 11 tyś -14 tyś. Także w niego władowałem 7,500 tysiąca.Ja wole kupić BMW z dobrą blacharką na ocynku i z dobrym wyposażeniem silnikiem.A za pare lat te e32 bedą bardzo drogie.Tak jak e23 egzemplarze są tak drogie, że człowiek doprowadził i ogarnął samochód. Ja nie kupuje Bemek by ich niszczyć,jak to na wsi.Ja 750i będe używał na weekend,do rodziny jechać w Czechach,troche po mieście.Auto będzie stać pod plandeką na parkingu.Nadal nie wiem jak sprawdzić ASC,ponieważ nie zrozumiałem co napisali wyżej koledzy.Chodzi mi jakie to wyczucie na suchej nawierzchni ? w Wtorek jade do Warszawy obejrzeć tą bume.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się licytować kto co i za ile.

 

Każdy samochód można dorpawidzć do super stanu. Jedne za 2tys inne za 22tys. Norbi wybrał sznaujmy jego decyzje. Miejmy tylko nadzieje, że auto, które sobie wypatrzył będzie w dobrej kondycji (silnik) - blachy i cała resztę można zrobić. Czekam z niecierpliwością na fakt kupna i faktycznego stanu.

 

 

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj byłem w Wwa,gdy zobaczyłem ten samochód to ręce mi opadły,blacha zkorozjowana do okoła,lakier orginalny,silnik zaczął się grzać,automat szarpał,silnik wgl przyszpieszenia nie miał.Ledwo do 150 km dawał ... eh ... elektryka to już wgóle padło.Nie kupiłem bo poprostu do auta trzeba było włożyc dobre 10 tyś.W sobote jade ogladać,następną w Wrocławiu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj byłem w Wwa,gdy zobaczyłem ten samochód to ręce mi opadły,blacha zkorozjowana do okoła,lakier orginalny,silnik zaczął się grzać,automat szarpał,silnik wgl przyszpieszenia nie miał.Ledwo do 150 km dawał ... eh ... elektryka to już wgóle padło.Nie kupiłem bo poprostu do auta trzeba było włożyc dobre 10 tyś.W sobote jade ogladać,następną w Wrocławiu.

Pozdrawiam :)

P.S- Piszczała kierownica,szyberdach cięknął,korozja na szyberdachu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisałeś że chcesz wrzucić w auto :cool2: nie no żartuje :D

Generalnie to po Twoim opisie sądze, że to auto nadaje się na części. Zrób temat w dziale: "co sądzicie....". Opisz to co opisałeś tutaj dodaj link do aukcji +VIN jeśli masz - dla potomnych :D

 

Generalnie jeśli już uparłeś się na 750 to myśle że cena za ten motor idzie powyżej 10k - taniej bym nie liczył.

 

Jeśli szukasz czegoś słabszego 3.0, 3.5 to spokojnie zamkniesz się w przedziale 7k - 10k + coś trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kupi się coś,byłem ogladać w Łodzi,750 to blacharsko dobrze,silnik też,ale bez prawa do rejestracij.Mam zamiar włożyć kase w silnik,może i troche blacharsko ale bez przesady...jade do Wrocławia w sobote,ogarnąć następną e32.Aż wreście kupie i zrobie.Nie mam Vinu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.