Skocz do zawartości

320d brak seryjnej mocy


Orlos166

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego wpisz w google "320d brak mocy" i jak przejdziesz ścieżkę odzyskiwania mocy to się zdziwisz :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A żeby wszystko zrobić 2 tygodnie :P nie ma gotowej receptury, zacznij od diagnostyki komputerowej :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wszystko zrobić 2 tygodnie :P nie ma gotowej receptury, zacznij od diagnostyki komputerowej :cool2:

 

Na hamowni od razu podłączył komputer żeby zobaczyć co pokaże i okazało się że wszystko dobrze tylko powiedział że trzeba byłoby pojeździć z komputerem i popatrzeć jak to wszystko pracuje. Tylko trzeba czekać do poniedziałku bo niema czasu kiedy tego wcześniej zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jakie wrażenia z jazdy? Muli w całym zakresie, czy może ożywa dopiero po przekroczeniu np 2500 obr.? Kopci? Jakieś problemy z rozruchem?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od najprostszego. Odepnij wężyk podciśnienia od zaworu erg i zaślep go śrubką lub czymś innym.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wrażenia z jazdy? Muli w całym zakresie, czy może ożywa dopiero po przekroczeniu np 2500 obr.? Kopci? Jakieś problemy z rozruchem?

 

Pali bezproblemowo, prawie nic nie kopci aż koleś z hamowni powiedział że jak na diesla to nic nie kopci, nic nie muli idzie normalnie po 2tyś idzie jak trzeba turbo się załącza i jest dobrze. Mam zrobione mapy przez użytkownika "TC" dziś mi je zrobił i chciałem wgrać dlatego pojechałem na hamownie zobaczyć ile do tej pory miałem co jeździłem i ile będzie po wgraniu nowych map ale nie ma sensu jak na razie wgrywać, bo chciałbym poznać przyczynę dlaczego niema seryjnych koni w mojej Bmce. Jakbym nie miał tych nowych map do wgrania to pewnie do tej pory bym tak jeździł i to by mi nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na hamowni z zamiarem pomiaru i okazało się że moja Bmka ma tylko 118koni i 254Nm co może być powodem braku seryjnej mocy?

 

współczuje, to auto ledwo się toczy

 

Mam zrobione mapy przez użytkownika "TC" dziś mi je zrobił i chciałem wgrać dlatego pojechałem na hamownie zobaczyć ile do tej pory miałem co jeździłem i ile będzie po wgraniu nowych map ale nie ma sensu jak na razie wgrywać,

 

pewnie znów będę siał propagandę ale to wg mnie to jest takie macanie na odległość, dalej twierdze że tuner powinien zapiąć auto na rolkach i na żywca go modować siedząc w nim a nie na "mailu" wysyłać coś do auta które kompletnie nie trzyma serii to jak to jak to jest z tym chipowaniem auta ? dlaczego dostałeś mapy jak auto się rozjeżdża ?

dlatego ja nie dałem sobie zrobić wirusa łódzkiemu oddziałowi CS, który czatowałby z człowiekiem siedzącym w Bielsku i specjalnie uderzałem do Rogala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na hamowni z zamiarem pomiaru i okazało się że moja Bmka ma tylko 118koni i 254Nm co może być powodem braku seryjnej mocy?

 

współczuje, to auto ledwo się toczy

 

Mam zrobione mapy przez użytkownika "TC" dziś mi je zrobił i chciałem wgrać dlatego pojechałem na hamownie zobaczyć ile do tej pory miałem co jeździłem i ile będzie po wgraniu nowych map ale nie ma sensu jak na razie wgrywać,

 

pewnie znów będę siał propagandę ale to wg mnie to jest takie macanie na odległość, dalej twierdze że tuner powinien zapiąć auto na rolkach i na żywca go modować siedząc w nim a nie na "mailu" wysyłać coś do auta które kompletnie nie trzyma serii to jak to jak to jest z tym chipowaniem auta ? dlaczego dostałeś mapy jak auto się rozjeżdża ?

dlatego ja nie dałem sobie zrobić wirusa łódzkiemu oddziałowi CS, który czatowałby z człowiekiem siedzącym w Bielsku i specjalnie uderzałem do Rogala

 

Ciekawe co możesz powiedzieć, jak to był mój pomysł żeby to zrobić przez e-mail i żeby 500km do TC nie jechać żeby było taniej. A że wyszło mniej km w serii to chyba nie jego wina, ja nic nie zauważyłem że ma mało mocy tylko hamownia tak pokazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że moja Bmka ma tylko 118koni i 254Nm co może być powodem braku seryjnej mocy?

no to faktycznie bardzo kiepsko :roll: W tym przypadku MUSISZ się zaopatrzyć we własny kabel diagnostyczny, oraz tester INPA i DIS bo inaczej nie ruszysz dalej. DO wymiany: wężyki vacum, przelewy, filtr powietrza, filtr ODMY + uszczelnienie wężyka opaską zaciskową, wymiana elektrozaworu VTG i EGR, czyszczenie MAP Sensora, czyszczenie mechanizmu VTG turbiny, sprawdzenie wtryskiwaczy + ewentualna regeneracja. To tak na dobry "start".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na hamowni z zamiarem pomiaru i okazało się że moja Bmka ma tylko 118koni i 254Nm co może być powodem braku seryjnej mocy?

 

współczuje, to auto ledwo się toczy

 

Mam zrobione mapy przez użytkownika "TC" dziś mi je zrobił i chciałem wgrać dlatego pojechałem na hamownie zobaczyć ile do tej pory miałem co jeździłem i ile będzie po wgraniu nowych map ale nie ma sensu jak na razie wgrywać,

 

pewnie znów będę siał propagandę ale to wg mnie to jest takie macanie na odległość, dalej twierdze że tuner powinien zapiąć auto na rolkach i na żywca go modować siedząc w nim a nie na "mailu" wysyłać coś do auta które kompletnie nie trzyma serii to jak to jak to jest z tym chipowaniem auta ? dlaczego dostałeś mapy jak auto się rozjeżdża ?

dlatego ja nie dałem sobie zrobić wirusa łódzkiemu oddziałowi CS, który czatowałby z człowiekiem siedzącym w Bielsku i specjalnie uderzałem do Rogala

jeśli masz sprawne auto nigdzie nie musisz jeździć osobiście ... warunek : SPRAWNE AUTO co to znaczy ?

znaczy to tyle iż podpinając auto pod kompa i robiąc diagnostykę live data podczas jazdy auto musi osiągać zadane parametry , tzn turbo ma pompować tyle co trzeba , a przepływomierz mierzyć poprawnie , w tym modelu przyda się jeszcze sprawdzenie kąta wtrysku , w polifcie ciśnienie na szynie CR... każde auto z poprawnymi parametrami nadaje się do obróbki softu ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie za bardzo kojarzysz o czym napisał kolega yoshimura01 to tu masz taki mały podręcznik wiedzy :mrgreen:

viewtopic.php?f=15&t=29414&hilit=robertbmw

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.