Skocz do zawartości

[E60] 520d INPA


mart15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam 520d LCI, zakupilem kabel diagnostyczny w polecanym rowniez tu na forum sklepie e-volt (kabel K+CAN).

Wczoraj caly wieczor spedzilem nad proba zainstalowania inpy, niestety bez powodzenia.

Zainstalowalem paczke z tego chomika http://chomikuj.pl/trandolf/INPA -> INPA_EA_90x.rar. po rozpakowaiu w archiwum jest instrukcja instalacji w kilku krokach (windows xp). po podlaczeniu interfejsu do gniazda, niezaleznie od tego czy zaplon wlaczylem czy nie, program pokazuje bateria: ON, ignition: ON.

Ale po wybraniu modelu nie bylo mojego silnika N47.

Dodalem wiec wpis ENTRY= DDE7N47,DDE 7 dla N47.

Po odpaleniu silnik pojawil sie na liscie wyboru ale po probie wejscia pojawil sie komunikat

http://tntsport.republika.pl/inpa_blad.jpg

 

probowalem roznych metod znalezionych w sieci,ale bez skutku.

 

czy ktos wspomoze jakims linkiem albo rada (moze gotowcem) jak to odpalic w moim aucie.

 

generalnie wiele mi nie potrzeba, chce tyko zczytac i pokasowac bledy...

-------

mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz1954

przeczytalem, nie brzmi obiecujaco. ale tu ktos pisal, ze podmienil jakies 2 katalogi i hula. co prawda 320d ale silnik chyba ten sam

viewtopic.php?f=48&t=195445

 

@gk tds

 

pisalem z pamieci. kupilem konkretnie taki:

Interfejs USB OBD2 do BMW - INPA / GT1 - K+D-CAN

 

kabel jest chyba ok, bo widze niektore moduly, np. skrzynie i moge zczytac bledy, a silnikime blad w polaczeniu jak w pierwszym poscie

-------

mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym kablem od nich i z tą ich INPĄ.

Sugerują w reklamie na stronie www że wszystko śmiga dla modeli wyprodukowanych do roku 2010.

Ściema totalna,moje auto jest z 2009 i nic nie smigało,a INPA nawet nie zaktualizowana,a próbowałem na 3 kompach,3systemach łącznie z wirtualnym napędem.

Porażka!

Zwróciłem kabel i przytuliłem z powrotem 2stówy.

Odradzam stanowczo :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariusz1954

przeczytalem, nie brzmi obiecujaco. ale tu ktos pisal, ze podmienil jakies 2 katalogi i hula. co prawda 320d ale silnik chyba ten sam

viewtopic.php?f=48&t=195445

 

@gk tds

 

pisalem z pamieci. kupilem konkretnie taki:

Interfejs USB OBD2 do BMW - INPA / GT1 - K+D-CAN

 

kabel jest chyba ok, bo widze niektore moduly, np. skrzynie i moge zczytac bledy, a silnikime blad w polaczeniu jak w pierwszym poscie

 

To dlaczego nie piszesz w odpowiednim dziale?

Zrob upgrade plikow z ISTY sp-daten v.46 lub 47.

Poza tym jak ktos ma ci pomoc jak nie piszesz jaka wesja inpy, jaki system operacyjny, czy instalacja pod vmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie piszesz w odpowiednim dziale?

Zrob upgrade plikow z ISTY sp-daten v.46 lub 47.

Poza tym jak ktos ma ci pomoc jak nie piszesz jaka wesja inpy, jaki system operacyjny, czy instalacja pod vmware?

 

pisze w tym dziale bo tu licze na pomoc. w tamtym dziale widzialem kilka podobnych pytan od innych userow i zero odpowiedzi.

 

w pierwszym poscie napisalem, ze inpa jest postawiona na win xp a inpa jest z chomika trandolfa -> INPA_EA-90X.rar (to jest chyba 5.02, kompilacja zrobiona przez FALa), nie czytasz dokladnie ;)

-------

mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupuję kabel z softem i podaję rok produkcji,wersję auta,typ silnika to sprzedawca powinien chyba wszystko mi dostarczyć łącznie z odpowiednią wersją INPY.Nieprawdaż?

Ponad miesiąc kombinowali z softem podsyłając mi wciąż nowe pomysły a ja jak ten idiota biegałem w tą i z powrotem do garażu z kompami.

Noooo Panowie,tak się traktuje klienta?

Jeśli się coś reklamuje i sprzedaje to ma śmigać a nie tak,że ja będę się bawił w podmienianie plików,w witaminki,aktualizacje,etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.